HIV,AIDS

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Katze
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie

HIV,AIDS

Post autor: Katze » 19 maja 2009, 17:51

Ostatnio poczytałam o objawach tej choroby i..strasznie się wystraszyłam. Biegunki,afty,chudnięcie,osłabienie... Wszystko jak przy moich "jelitach"...
Robiłam wiele badań krwi,jestem w trakcie diagnozy...Jednak na HIV nigdy.
Myśleliście o takim badaniu? A może robiliście,przezornie? Martwię się i boję,ale chyba zrobię takie badanie krwi.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: HIV,AIDS

Post autor: -Ania- » 19 maja 2009, 19:03

Mialam badanie w kierunku HIV/ AIDS
na wynik czekałam okolo 5 dni
5 ciezkich dni

i jest ok :)

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
barney
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: barney » 19 maja 2009, 19:19

Prawdę mówiąc,gdzieś w podświadomości czai się strach przed tą chorobą.Częste pobyty w szpitalach,wiele badań,które muszę przejść...Zawsze jest ryzyko zakażenia szpitalnego,nie tylko HIV,jest cała gama chorób zakażnych,które można złapać.Jednak nie należy wpadać w obsesję z tego powodu.Ponieważ nie można byłoby,się wogóle poddać leczeniu.Wykluczam zachowania "ryzykowne",stały partner,w życiu intymnym,jest to jakiś procent gwarancji,że nie dojdzie do zakażenia.Nie myślałem,jak dotąd o takim badaniu,jednak każdy powrót ze szpitala,to jest lekką obawą,ale na tym kończy się mój lęk. :wink:

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie

Post autor: biedronka24 » 19 maja 2009, 22:06

W czasie diagnozowania moich jelit sprawdzano też, czy jestem seropozytywna. Okazało się, że nie.
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: CzarnaMamba » 19 maja 2009, 22:34

Hmm myslalam o takim badaniu, lecz brakuje mi odwagi....Wiem, ze jakby bylo cos nie tak to bym sie solidnie zalamala :( kolega mi robl tatuaz w domowych warunkach, bylo to dawno temu, ale mysle, ze w sterylnych warunkach....wiec nie ma obaw do niepokoju....chyba, ze u stomatologa itp....
Obrazek

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 19 maja 2009, 22:38

Ja nigdy nie robiłam testu, ale raz oddałam krew, gdy jeszcze nie wiedziałam, że jestem chora na CD, gdyby wtedy coś było, to myślę, że stacja krwiodawstwa poinformowałaby mnie o tym.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃

Post autor: CzarnaMamba » 19 maja 2009, 22:42

Napewno poinformowaliby Cie o tym, im jesli nawet w malych ilosciach sie cos nie zgadza, mowia, ze krew nie nadaje sie i proponuja badania.
Obrazek

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 19 maja 2009, 22:46

ja nie mysle o zakazeniach w szpitalach,raczej o partnerze.teraz takie czasy ze maja wiele partnerów seksualnych.moj były chłopak w anglii wiem ze miał wiele partnerek.
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃

Post autor: CzarnaMamba » 19 maja 2009, 22:51

Wiem o co chodzi, a faceta głupio wziasc za rękaw i powiedzieć: Chodź na badania sprawdzę czy masz HIV. Dlatego najlepiej stosować gumki, aczkolwiek to dziadostwo często potrafi peknac:/ ale tym to ja sie nie martwie, mam swoje Kochanie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie

Post autor: ita71 » 19 maja 2009, 23:27

Katze pisze:Robiłam wiele badań krwi,jestem w trakcie diagnozy...Jednak na HIV nigdy.
Przed podaniem 1 dawki Remicade,jest konieczne badanie w kierunku Hiv/Aids.
Tak powiedział lekarz,musiałam wyrazić zgodę na to badanie,więc syn jest
przebadany.
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie

Post autor: Ania406 » 20 maja 2009, 20:24

Test w kierunku HIV wykonałam bezpłatnie i anonimowo 4 razy. Nie ma się czego bać (chyba, że ktoś z Was boi sie pobierania krwi). Przede wszystkim poczytajcie trochę na ten temat. W dzisiejszych czasach tak naprawdę jedyną droga zakażenia HIV są niezabezpieczone kontakty seksualne (tzn. bez użycia prezerwatywy lateksowej). Zakażenia w szpitalu, u denstysty czy w studio tatuażu&piercingu, należą do rzadkości i tak naprawde szanse sa równe zeru. Jeżeli ktoś podejrzewa, że jego partner podejmował ryzykowne zachowania seksualne, powinien udać się do najbliższego punktu testowania i wykonać test. Każdy inny powód jest dobry- po prostu trzeba to zrobić. Na wynik czeka sie jeden dzień. Poza czwartkiem i piątkiem, poniewaz większość punktów testowania wyznaje zasadę, nie wydawania wyników przed weekendem, gdyż weekendy mają największy odsetek samobójców. A więc poniedziałek-środa. Podaję link z info o poradniach i punktach diagnostycznych:
http://www.aids.gov.pl/?page=testy (polecam przejżeć całą stronę)
I wcale nie musimy czuć się głupio biorąc faceta czy dziewczyne za rękę i prosząc o wykonanie testu lub pokazanie wyniku, jeśli test był robiony. Ja tak robię i nie mam z tym problemu.
Pamiętajcie o istnieniu tzw. okna serologicznego. Jest to okres od zakażenia, do momentu pojawienia się przeciwciał anty-HIV, które to własnie wykrywa test. Może on trwac nawet 12 tygodni, więc aby wynik był wiarygodny trzeba odczekać trzy miesiące od momentu ryzykownego zachowania, do wykonania testu.
Test nie jest niczym szczególnym- powinniście zacząć to traktować jak każde inne badanie. Jeśli czujecie potrzebę- wykonajcie go raz na jakiś czas. Dodatkowo w niektórych punktach można tez przy okazji bezpłatnie i anonimowo zrobić test w kierunku żółtaczki zakaźnej. Same plusy :)
Ludzie pracujący w punktach diagnostycznych naprawde wiedzą co robią. Oferują rozmowę przed i po teście, dając cała game przydatnych informacji. Warto iść po to tylko, żeby zobaczyć jak to jest i odkryć, że nie jest tak źle :)
Jeśli macie jakieś pytania, to służę radą na forum i na PW. :)
Test = OK. :)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃

Post autor: Ania406 » 21 maja 2009, 11:10

Torvik pisze:Prezerwatywa zmniejsza ryzyko zarażenia się wirusem (według różnych danych od 80% do 92%), ale go nie eliminuje.
Prawidłowo użyta prezerwatywa, powinnam była dodać. I to jest 98%. Nie jest prawdą, że pory w lateksie są przepuszczalne dla HIV. Prezerwatywy poddaje się testom na przenikalność cząsteczek nawet dziesięciokrotnie mniejszych od tego wirusa.
Torvik pisze:Skoro można się tak zarazić to szansa nie jest równa zeru. Nawet jeśli jest ona bardzo mała, to nie jest ona zerowa.
Dlatego napisałam, że każdy powód do wykonania testu jest ważny i nie ma na co czekać. I oczywiście mówię sterylnych sytuacjach, o przebadanej krwi. Każdy pacjent ma prawo zarządać by przy nim otworzono opakowanie z igłami/strzykawkami, by przy nim zdezynfekowano sprzęt. To samo tyczy się salonów tatuażu. Ludzie, którzy robią je sobie w domowych warunkach, bo kolega akurat miał czas i wenę... No cóż, nie mnie osądzać, ale bezpieczne to to nie jest i nie tylko ze względu na HIV.

Zwracasz uwagę na słówka, Torviku drogi i jest to zrozumiałe. Ludzie czasem interpretuja informacje w różny sposób. A ja nie zamierzałam przedstawiac tu całej wiedzy o HIV/AIDS bo od tego są inne fora i strony, edukatorzy, a najlepiej lekarz. Podałam ogólne info i stronę www. Ja sama jestem przeszkolonym edukatorem. Ty też? Byc może CUDaki potrzebuja tu takich osób?
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
0gabik
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: 0gabik » 22 maja 2009, 13:28

ja robiłam test 2 krotnie, kilka lat temu i ponownie pół roku temu gdy pojawiły mi sie pierwsze objawy choroby.

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃

Post autor: Ania406 » 02 cze 2009, 01:31

stefanmalek pisze:Gdzie i kiedy w Gdańsku można zrobić test na obecność wirusa HIV?
Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny przy WPSW SP ZOZ
ul. Długa 84/85, pokój 4 (parter)
80-831 Gdańsk
woj. pomorskie
Godziny pracy:
Poniedziałek, Czwartek 17:30 - 20:00
Wtorek 15:00 - 17:30

Wejdź na stronę www.aids.gov.pl - znajdziesz tam wiele przydatnych informacji, a w razie pytań po prostu pisz do mnie na PW. Chętnie pomogę w miare możliwości.
stefanmalek pisze:Czy wie ktoś, czy trzeba czekać
Masz na myśli oczekiwanie na wynik? Jesli tak, to czeka sie jeden dzień. Przeczytaj mój post powyżej w tym temacie :)
stefanmalek pisze:Rok temu miałem transfuzję KKCZ w 4 porcjach. Ostatnio czytałem, że w takim przypadku jest większe ryzyko złapania wirusa

Krew pobierana od dawców jest dokładnie badana, więc teoretycznie ryzyko otrzymania zakażonej krwi jest niemożliwe. W praktyce zdazyło się, że zakazona krew była podawana podczas transfuzji, ale wiele lat temu i naprawdę dużo sie zmienilo od tego czasu. Oczywiscie Twój lęk jest uzasadniony, gdyz wynika ze znajomosci faktu popelniania bledow przez ludzi i ja tego nie neguję. Kazdy powod jest dobry by wykonac test. Nie ma sie czego bac :)

poprawiłam adres strony
Ostatnio zmieniony 02 cze 2009, 14:59 przez Ania406, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Katze
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie

Post autor: Katze » 04 lip 2009, 20:48

No,zrobiłam badanko na HIV:) I jest wszystko ok. Ulżyło mi :mrgreen:

Zablokowany

Wróć do „Inne choroby”