HIV,AIDS

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

test na hiv

Post autor: leila » 25 sty 2010, 19:41

partner miał ryzykowne zachowania .wiadomo jak to z wirusami jest ze po pewnym czasie w krwi mozna zbadac.mam pytanie czy wystarczy ze robi jedno badanie i za 2 dni wynik negatywny to rzeczywiscie jest zdrowy?chodzi mi o to czy powinien pokazywac badania dwa np.dzisiejsze i za trzy miesiace i dopiero wtedy wiadomo ze zdrowy?czy moze byc tak ze wynik negatywny a za trzy miesiace pozytywny?
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --

Re: HIV,AIDS

Post autor: CAMPARI34 » 25 sty 2010, 19:50

absolutnie NIE :!: :!: :!:
musi powtórzyć badanie koniecznie
:D

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie

Post autor: ita71 » 25 sty 2010, 20:15

leila pisze:mam pytanie czy wystarczy ze robi jedno badanie i za 2 dni wynik negatywny to rzeczywiscie jest zdrowy?
Badanie trzeba powtórzyć,tu znalazłam dokładny opis:

http://www.hivinfo.strefa.pl/testy.html
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: deep navy » 26 sty 2010, 20:46

Z tego co mi wiadomo to... dopiero po 3 miesiącach od zakażenia można stwierdzić czy dana osoba jest nosicielem wirusa HIV (czyli powtórne badania po pewnym czasie są wskazane).
"Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie" J.Lennon

lubktos
Debiutant ✽

Post autor: lubktos » 15 lut 2010, 18:07

Zaleca się wykonać pierwsze badanie nie wcześniej niż 3 miesiące po ryzykownym zachowaniu (wtedy wynik jest bardzo miarodajny) i dla pewności jeszcze za 2-3 miesiące aby mieć pewność. Osobiście polecam wykonywanie badań w prywatnych laboratoriach. Ja idę oddać krew do godziny 12 a o 18 mam już wyniki do odebrania przez internet. Koszt takiej "przyjemności" to 30zł ale 6h czekania zamiast dnia czy 5 to różnica.
Nie ważne kimś się jest, ważne jakim się jest człowiekiem...

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie

Post autor: Ania406 » 01 gru 2010, 16:26

Dziś Światowy Dzień Walki z AIDS, więc odświeżam temat.
Jak Wy widzicie ten problem?
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 01 gru 2010, 17:25

Wczoraj był film na tvp1 (autor ten sam co "Yodok Stories") o Suazi i obrzędzie tańca trzcin, film co prawda z 2001 roku, to już trochę lat minęło, więc nie wiem jak tam jest teraz, ale podejrzewam, że niestety nie wiele się zmieniło. Zdumiewające były informacje podane w tym filmie, że 25% mieszkańców jest zarażonych wirusem HIV, a ludzie tam myślą, że to prezerwatywy są wszystkiemu winne i nie chcą ich używać, mówią, że dopóki nie było prezerwatyw, nie było też AIDS.
Myślę, że w temacie HIV i AIDS jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia, nie tylko w takich krajach, chodzi mi o poziom wiedzy na temat wirusa i choroby.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃

Post autor: Ania406 » 01 gru 2010, 23:55

Natalka pisze:Zdumiewające były informacje podane w tym filmie, że 25% mieszkańców jest zarażonych wirusem HIV, a ludzie tam myślą, że to prezerwatywy są wszystkiemu winne i nie chcą ich używać, mówią, że dopóki nie było prezerwatyw, nie było też AIDS.
No niestety sama podczas pracy w Ghanie spotkałam się z najróżniejszymi przekonaniami.
Między innymi, że HIV nie istnieje, a prezerwatywy biali wymyślili po to by czarni mieli mniej dzieci.
Albo np, że prezerwatywa na pewno nie zabezpiecza przed HIV, bo jest rozdawana za darmo (np przez takie organizacje jak ta w której ja pracowałam), albo kosztuje strasznie mało w aptece - co daje konkluzję, że coś tak taniego nie może chronić przed tak tudną do pokonania chorobą.
Ale też bardzo wiele osób z którymi się spotkałam doskonale wiedziało jak można zakazić się HIV, jak się chronić - a i tak niektórzy wybierali seks bez zabezpieczenia, bo jest bardziej przyjemny.
To samo tyczy się przekonań ludzi np u nas w kraju. Wszyscy myślą, że są tacy niezniszczalni i oni się na pewno nie zakażą- no i bzykają na lewo i prawo bez zabezpieczenia i potem jest problem.
Niestety pomimo akcji edukacyjnych, wiedza na temat HIV/AIDS leży i kwiczy.
Ludzi to nie interesuje, bo im się wydaje, że to choroba biednych, brudnych ćpunów i homoseksualistów. Co jest równie dalekie od prawdy jak to, że jak zamkniesz oczy podczas seksu, to nie zajdziesz w ciąże.
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: Coralie » 02 gru 2010, 12:23

Ania406 pisze:Ale też bardzo wiele osób z którymi się spotkałam doskonale wiedziało jak można zakazić się HIV, jak się chronić - a i tak niektórzy wybierali seks bez zabezpieczenia, bo jest bardziej przyjemny.
To też wynika z tego, że nikt nie bierze na serio pod uwagę, że ciężka choroba trafi się akurat jemu. Mam znajomych, którzy "korzystają z życia" na potęgę i nie zabezpieczają się, bo wiadomo, że fajniej jest bez a przecież piękna wystrojona dziewczyna, którą dopiero poznali nie może mieć takiej paskudnej choroby. Kwestia tyczy się też chorób wenerycznych, których jest przecież od groma i są o wiele popularniejsze niż HIV a i tak ludzie nic sobie z tego nie robią.
New beginning :)

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃

Post autor: Ania406 » 10 gru 2010, 15:13

Dla Warszawy i okolic:

http://www.zw.com.pl/artykul/542388_War ... a-HIV.html

Warto się zbadać!

Zablokowany

Wróć do „Inne choroby”