Choroby autoummunologiczne

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Re: Choroby autoummunologiczne

Post autor: Coralie » 16 sie 2011, 16:16

Leczyć, ale nie WYleczyć. Choroby z grupy autoagresji są nieuleczalne. Sama mam wiadome sprawy jelitowe, atopowe zapalenie skóry i chorobę hashimoto, wszystko nieuleczalne. Modlę się, żeby na tym się skończyło.
New beginning :)

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 16 sie 2011, 17:31

No to fajnie, ja już z moim jelitem i oczami nie wyrabiam, miałam nadzieję, że w końcu coś na to pomoże, ale widzę że nie ma po co iść do immunologa.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Katarzyna
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: lubuskie
miasto: Krosno Odrzańskie

Post autor: Katarzyna » 17 sie 2011, 22:09

U mnie niestety też zaczynają być problemy z tarczycą.. Jak dotąd mam CU od 7 lat, łuszczyce od 15 lat i teraz wyniki z tarczycy zaczynają się psuć więc kolejne cuś dochodzi... na dziecięcym kiedyś lekarz mnie też ostrzegał ze jak mam dwie choroby to z czasem mogą pojawić się kolejne z autoagresji... I właśnie się pojawia...

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Ala57 » 17 sie 2011, 22:41

Moja "przygoda"autoimmunologiczna zaczęła się od dziecięcej gorączki reumatycznej,później zapalenie błony naczyniowej oka a finał(mam nadzieję) to colitis

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 17 lis 2011, 16:08

doniesienia zza Oceanu na temat powiązań pomiędzy NZJ a innymi chorobami autoimmunologicznymi (w Archives of Disease in Childhood ).

Jesli chodzi o populację dorosłych to związki pomiędzy chorobami z gatunku NZJ a innymi chorobami autoimmunizacyjnymi zostały już opisane.
Teraz jednak naukowcy wzięli pod lupę dzieci z IBD i zastanawiali się czy występowanie u dzieci IBD jest powiązane z występowaniem innych choróbukladu immunologicznego.

wspomnę tylko o wnioskach:
Obecność Crohna była związana z częstszym występowaniem reumatoidalnego zapalenia stawów, tocznia i niedoczynności tarczycy i zwiększoną tendencją do występowania astmy, egzemy, alergicznego zapalenia nosa i cukrzycy.

Obecność CU wiązana była z częstszym wystepowniem cukrzycy oraz ze zwiększoną tendencją do występowania astmy, egzemy, alergicznego nieżytu nosa, niedoczynności tarczycy, reumatoidalnego zapalenie stawów, i tocznia.
Ogólem dzieci z NZJ ( a z CD zwłaszcza) są w grupie podwyższonego ryzyka i są obciążone wystąpieniem innych chorób z gatunku autoagresji.

całość do przestudiowania tu:

http://www.medscape.com/viewarticle/752420
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Zablokowany

Wróć do „Inne choroby”