DROBNE MAŁE CZERWONE KROSTKI

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
czarnuch_86
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

DROBNE MAŁE CZERWONE KROSTKI

Post autor: czarnuch_86 » 23 cze 2010, 13:22

Witam wszystkich :)

Mam mały problem , szukałem na forum ale nic na ten temat nie znalazłem , wiec proszę was o pomoc :)

Od dokładnie miesiąca , na plecach , ramionach , dekolcie i środku brzucha wyskoczyły mi małe drobne czerwone krostki :smutny: Nie wiem z kąt się to wzięło , byłem u dermatologa i sam się zdziwił jak to zobaczył , przepisał mi tonę maści i kazał przyjść na 3 tygodnie :smutny: Aktualne to jestem już 3 miesiące po operacji wycięcia kawałka jelita i czuje się rewelacyjne :mrgreen: , nie ma u mnie żadnych objawów mojego choróbska , a chodzi o CD , apetyt mi dopisuje straszliwy z leków biorę tylko salofalk 2 razy dziennie po 2 tabletki , kwas foliowy , claritine na alergie i żelazo bo mam straszny niedobór ,
Niektórzy lekarze podejrzewając ze to z braku żelaza , inni że to objaw mojej choroby , a może to przez salofalk , chociaż wsunie bym się zdziwił jak by to była jego wina bo łykam go już od 3 lat i nic nigdy się nie działo ?????
Wcześniej przed operacja brałem kupę sterydów , leki biologiczne - humire i remikade , nie wiem już sam może to po sterydach ??? Proszę pomóżcie bo nie wiem co mam robić i od czego mam to cholerstwo :smutny:

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
województwo: śląskie

Re: DROBNE MAŁE CZERWONE KROSTKI

Post autor: -Ania- » 23 cze 2010, 15:29

moim zdaniem może to byc pozostałość po sterydach, albo jakaś manifestacja crohna.

Tak przy okazji - zażywanie żelaza doustnie nie jest polecane w chorobie crohna,
bo może prowadzić do zaostrzenia choroby. Wskazane jest tylko żelazo dożylnie
(np. podawane w przychodni).

pewnie moderatorzy znajdą dużo linków odnośnie tych zmian

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
czarnuch_86
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

witam

Post autor: czarnuch_86 » 24 cze 2010, 17:39

Widziałem wszystkie te stronki i nic nie pomogło :( dalej nie wiem z kąt to :(

[ Dodano: 24-06-2010 ]
Może ma ktoś jakieś pomysły ??????
DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ !!!!!!

Salofalk, Bioprazol , witaminki i jestem po resekcja kawałka jelita cienkiego ,

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: CzarnaMamba » 24 cze 2010, 23:27

czarnuch_86, przyczyn może być wiele. Może być to uczulenie na cokolwiek. Spróbuj się wybrać do innego lekarza. To tak jak ze mną, miałam wysypkę poszłam do ogólnego ma pani uczulenie, co pani jadła. Dał leki, nic nie pomagało, poszłam do dermatologa i on powiedział: jakie uczulenie: poparzenie skóry przez gąsieniczki :D fajnie? Też byłam zadowolona z tego, że dostałam receptę na następne leki, a jeszcze bardziej z tego, że wiadomo co mi jest i że one pomogą. Wysypka schodzi już 2 tydzień :) Zrób może jakieś badanie krwi i moczu, może coś tam wyjdzie? Nic nie napisałeś, czy to swędzi, czy piecze? Jakieś inne objawy? Może spróbuj powiązać fakty, ta wysypka mogła się pojawić np. po jakimś żelu pod prysznic? Hahha albo Cię zaatakowały gąsienice :E tak jak mnie :P Idź do lekarza i daj znać jak tam :)
Obrazek

Misia

Post autor: Misia » 25 cze 2010, 22:21

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Justa1985
Początkujący ✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Justa1985 » 25 cze 2010, 22:27

ja tak miałam na dekolcie po pryskanych owocach nawet myte czasem uczulaja mnie, próbowałes zwykłego wapna ? ono mi zazwyczaj pomagało tak ok 3 dni pic, może cos pomoże, ja stawiam,ze o od jedzenia jakiegoś,ale pewności miec nie moge

Zablokowany

Wróć do „Inne choroby”