wirusowe zapalenie jamy ustnej i zapalenie oczu

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

wirusowe zapalenie jamy ustnej i zapalenie oczu

Post autor: Alutka86 » 26 sie 2010, 17:24

Lekarze podejrzewają u mnie CD. Ze mam pierwszy rzut. W układzie pokarmowym jakieś nacieki zapalne i przewlekłe zapalenia wykazały badania skopowe i hp.

Sulfasalazin en z dieta bezglutenowa i laktazy juz w miare wyregulowal wyproznienia. Nie ma juz prawei boli brzucha (tylko lekki uciskowy), ani stawow. Wszystko sie trawi jak powinno. Zero biegunek i zaparc. Szczelina odbytu jeszcze jest, ale wogole mi nie przeszkadza, nie kuje nie boli. Naprawde cud miod orzeszki.... :)

a ty nie z gruszki ni z pietruszki w sobote rano sie budze wirusowowe zapalenie jamy ustnej... Kuracja wylagodzila, juz mniej babelkow sie robi i nadzerek. Juz sie cieszylam i twierdzilam ze jelitka mi na deser tylko przygowaly to zapalenie.

Dzis rano sie budze pelna potymizmu a tu ciach... oczy pieka bola, cos mi przed nimi lata.. W lewym oku jak bym cos miala i troche zaslanialo... Akurat udalo dostac mi sie do okulity. Diagnoza lekkie zapalenie oka (nie chcial powiedziec, ktorej czesci) niby na tle alergicznym. Pytalam sie czy to moze byc od zapalenia jelit, powiedzial, ze nie. Dostalam krople Cusicrom 4%. Jak nie przejdzie to mam przyjsc, w razie czego wizyte mam zaklepana 1 wrzesnia.

Wizyte u gastrologa mam 3 wrzesnia.

Czy te bonusowe zapalenia moga miec cos wsolnego z zapaleniem w jelitach? Czy ktos tak mial. Czy one cos moga oznaczac...
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Re: wirusowe zapalenie jamy ustnej i zapalenie oczu

Post autor: mgiełkaa » 26 sie 2010, 18:39

Zapalenie jamy ustnej i grzybicę miałam po Salazopirynie EN.Zmieniono mi lek na Jucolon.Obecnie jestem na Asamaxie.
Nie jestem pewna na 100% czy miało to związek z Salazopiryne jednak u mnie tak chyba było.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 26 sie 2010, 21:59

Alutka86 pisze:Czy te bonusowe zapalenia moga miec cos wsolnego z zapaleniem w jelitach? Czy ktos tak mial.
poczytaj na stronie J-elity http://j-elita.org.pl/?pid=pages&id=53 o powikłaniach pozajelitowych, o objawach ze strony oczu też tam jest.
rzuć okiem :wink: też na ten temat viewtopic.php?t=2317&highlight=zapalenie+oczu
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 27 sie 2010, 09:22

mgiełkaa pisze:Zapalenie jamy ustnej i grzybicę miałam po Salazopirynie EN.Zmieniono mi lek na Jucolon.Obecnie jestem na Asamaxie.
I tu jest problem. Mam nadzieje, że to nie od sulfasalazinu. Na początku bralam sulfasalazin en, ale lekarz wymienił mi na Pentase i się zaczeło od nowa wszystko, a nawet o ze zdwojoną siłą. Znów jestem sulfasalazinie en i jest na prawde super oprocz tych deserow w jamie ustnej i slepkach ;/

Natalko tematy na forum już przeczytałam :) Strone j-elity już prawie na pamięć znam :)

Chciałam się bardziej dowiedzieć w którą strone to raczej z waszych doswiadczeń może iść. W dobrą, czyli tylko Crohn pokazuje na co go stać :?, czy że wszystko zacznie od nowa- jelitka się rozszaleją. :smutny:
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Zablokowany

Wróć do „Inne choroby”