Teraz jest piątek, 24 listopada 2017, 06:20

CU, CD i inne zapalne choroby jelit

Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit, dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Wlewki z Hydrocortyzonem

Inaczej leki sterydowe- oparte na rozmaitych kortykosteroidach

Moderatorzy: Pandziaak, Moderatorzy

Choroba: CU
województwo: małopolskie

Re: Wlewki z Hydrocortyzonem

Post przez Moniaaa89 » poniedziałek, 13 listopada 2017, 14:51

Noelia bardzo bardzo bardzo dziękuję Ci za odpowiedź! Twój post jest dla mnie wybawieniem! :D Wydrukuję ten przepis i ten dokument, o którym pisałaś i wszystko pokażę dziś rodzinnemu. Oby się udało :) Trzymajcie kciuki!! :)

-- 13 lis 2017, o 18:42 --

Hurrrraaa! Udało się! Lekarz rodzinny bez żadnego problemu mi to przepisał! :D Noelia i obyty.z.cu - bardzo Wam dziękuję za pomoc i rady :) jednak 20zł zamiast 230 zł za 10 wlewek to jest różnica...
Obecnie biorę: Sulfasalazin EN 3x2 tabl., Ac. Folicum 15mg, Metypred 8mg, wlewki z hydrokortyzonu
---------------------------------------------------
"Muzyka uspokaja umysł, ułatwia wzlot myśli, a gdy trzeba, pobudza do walki..."

Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Post przez Noelia » środa, 15 listopada 2017, 01:44

Moniaaa89 napisał(a):Hurrrraaa! Udało się! Lekarz rodzinny bez żadnego problemu mi to przepisał! :D Noelia i obyty.z.cu - bardzo Wam dziękuję za pomoc i rady :) jednak 20zł zamiast 230 zł za 10 wlewek to jest różnica...
Super, cieszę się, że wszystko się udało :roll:
Kiedyś pytaliśmy w aptece z ciekawości, czy ta kwota za ryczałt jest stała.
Okazało się, że akurat w tym roku wynosi 10 zł, ale to się zmienia - tzn. co roku jest drożej ;)

210 zł zaoszczędzone, tylko żeby te recepturowe wlewki były u Ciebie tak samo skuteczne jak te z Corhydronu.
Dawka hydrokortyzonu jest niby ta sama - 100 mg na wlewkę.
W Corhydronie jest 100 mg.
A w przepisie jest:
Hydrocortisoni
Tannini aa 0,1
To oznacza, że 0,1 g hydrokortyzonu oraz 0,1 g taniny.
Bo aa = ana partes aequales = po równych częściach.

Jeśli ma ktoś może jakieś doświadczenia czy rady odnośnie tego rumianku, siemienia albo krochmalu, to napiszcie proszę. :?:
Ja tylko dodam, że rumianek często uczula, więc trzeba być pewnym, że nie ma się takiej alergii.
Akurat mężowi służy - łagodzi objawy jelitowe (tzn. taki do picia, bo wlewek jeszcze nie próbował - ale wiem, że są bardzo popularne).

A o krochmalu to właśnie na tym forum gdzieś przeczytałam.
I nie wiem, czy to ma być zwykła mąka ziemniaczana (taki jakby kisiel?) czy jakiś konkretny preparat.
Jest coś takiego jak krochmal do kąpieli dla dzieci - kiedyś używałam u córki, to się nazywało Atoperal Baby.
Ładnie łagodziło podrażnienia, goiło drobne ranki oraz zostawiało taki film ochronny na skórze - także faktycznie mogłoby się to sprawdzić jako baza wlewki z hydrokortyzonem.
Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind. Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once. Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.
Nasze motto w walce z CU :flowers:

Diagnoza 13.04.17 - wciąż czekamy na remisję i spokój...

Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Post przez BlackRose » środa, 15 listopada 2017, 13:35

Jeśli chodzi o ten krochmal...
Ja mam od czasu do czasu różne niezidentyfikowane zmiany skórne (może od mojego crohna taki fajny prezent?) i dermatolog mi przepisuje taki łagodzący, gojący płyn do przemywania. Jest on właśnie na bazie skrobi ziemniaczanej i robią to w aptece na podstawie przepisu na recepcie. Jest tam napisane 5% Sol. Amyli solani. To może mogliby wlewki hydrokortyzonowe na takiej bazie zrobić?

Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Post przez Noelia » czwartek, 16 listopada 2017, 01:40

BlackRose napisał(a):Jest on właśnie na bazie skrobi ziemniaczanej i robią to w aptece na podstawie przepisu na recepcie. Jest tam napisane 5% Sol. Amyli solani.
Faktycznie, jest coś takiego w "wykazie surowców farmaceutycznych do receptury aptecznej" (jest taki dokument w necie) - Solani amylum = skrobia ziemniaczana.
Dzięki za info :flowers:, zapytam kiedyś o to, tak odnośnie tych wlewek właśnie.
Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind. Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once. Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.
Nasze motto w walce z CU :flowers:

Diagnoza 13.04.17 - wciąż czekamy na remisję i spokój...

Poprzednia strona

Powrót do Sterydy