Encorton

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: Encorton

Post autor: Natalka » 20 maja 2008, 13:18

agapb pisze:Ale mam nadzieję, ze jutro rano uwierzę, że będzie dobrze, spojrzę na to z innej strony. Lepszej.
no ja po pierwszej tabletce Encortonu uwierzyłam :mrgreen:
agapb pisze:Teraz myślę, że jak mnie zacznie nosić to pójdę na rolki lub rower, czasem na basen. Może też w końcu zacznę prawo jazdy,
chyba już Cię energia zaczęła rozpierać :wink: tyle planów na raz :roll:
trzymaj się i realizuj je.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Graga
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Graga » 29 cze 2008, 11:26

czy ktoś z Was miał jakieś dolegliwości związane z odstawieniem Encortonu? nie chodzi mi o nasze flaczki i nawrót choroby, ale raczej zespół odstawienia i jakieś bóle głowy, mięśni itp. Jak długo to może trwać?

donata
Debiutant ✽
województwo: łódzkie

Post autor: donata » 01 lip 2008, 20:44

Graga pisze:czy ktoś z Was miał jakieś dolegliwości związane z odstawieniem Encortonu? nie chodzi mi o nasze flaczki i nawrót choroby, ale raczej zespół odstawienia i jakieś bóle głowy, mięśni itp. Jak długo to może trwać?
Mi ten "steryd" wykonczył serce.. lek na nie nie działa :(

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 02 lip 2008, 14:17

Graga pisze:ale raczej zespół odstawienia i jakieś bóle głowy, mięśni itp. Jak długo to może trwać?
głowa mnie nie bolała, ale mięśnie to mi zwiotczały i bolały zanim jeszcze całkiem odstawiłam Encorton no i po odstawieniu też tak z miesiąc, może dwa. jeszcze mnie wysyfiło masakrycznie, więcej żadnych objawów odstawienia nie zanotowałam :wink: no chyba że liczyć zmniejszenie apetytu i brak euforii :lol:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.

Graga
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Graga » 03 lip 2008, 12:29

dzięki wielkie za odpowiedzi, bo już myślałam, że to tylko mnie dopadło :) nie chcę zapeszać,ale czuję się już troszkę lepiej,a dziś idę do lekarza sprawdzić jak się miewa jelitko.

yukoz
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: yukoz » 05 sie 2008, 09:22

Witam.
Mam bardzo poważny problem i liczę na dość szybki odzew, gdyż jednak ze sterydami nie można ryzykować:

- trzy tygodnie temu lekarz we Wrocławiu przepisał mi sterydy, salofalk w tabletkach i cipronex. Zalecił dawkowanie przez 2 pierwsze tygodnie po 40mg + 3x dziennie po 2tabletki Salofalku + 2x dziennie po 2tabletki Cipronexu. Cipronex skończył mi się ok. tygodnia temu (dlatego teraz byłbym wdzięczny gdybyście polecili coś ochronnego), Salofalk zaczyna mi się kończyć, ale największy problem jest ze sterydami. Nie pamiętam jak pani lekarz kazała schodzić z dawką, a zgubiłem kartkę. Pamiętam jedynie żeby po tych dwóch tygodniach zejść do 35mg, ale teraz biore te 35mg od 1 sierpnia i jak przed chwilą obliczyłem, to schodząc po 5mg co dwa tygodnie, wystarczy mi góra do 22sierpnia i to zatrzymam się na 30mg. Oczywistym jest że nie moge potem nagle odstawić z 30mg do 0 bo raczej nie przeżyje dłużej niż tydzień. Niestety ta pani lekarz, jak i inny lekarz, jak i jeszcze inny lekarz są na cholernym urlopie.

Chciałbym abyście napisali jak Wy schodziliście z dawki. Myśle, że moze by schodzić co tydzień po 5mg. Zostało mi 555mg, więc z moich obliczeń wynika, że wystarczyłoby do 26sierpnia i zatrzymałbym się na 20mg. Do tego czasu powinienem dostać kolejną receptę...

yukoz
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: yukoz » 05 sie 2008, 09:50

Bardzo Wam dziekuje za odpowiedź. Zastanawiam się właśnie żeby schodzić 5mg co dwa tygodnie zamiast co tydzień, żeby to trochę rozłożyć w czasie, z drugiej strony już widze negatywne skutki sterydów (wszędobylski trądzik, dosłownie z dnia na dzień się pojawił!), ale prawde mowiac zalety ich stosowania przewyższają wady po tysiąckroć :wink:

Btw. (nie mam teraz akurat chwilki czasu zeby przejrzec temat, a jezeli komus bedzie sie chcialo odpisac: ) czy Wy po sterydach też macie tak spuchniety brzuch? Zastanawiam sie czy to jest puchniecie czy po prostu nabranie masy, bo jem teraz bardzo dużo, ale zawsze miałem kratke na brzuchu, teraz dolna partia to taka kulka, szczególnie wieczorami, mimo że ćwicze. Po prostu sie zastanawiam czy powinienem znowu cwiczyc brzuch czy to spuchniecie zejdzie po sterydach i znowu bedzie widac miesnie.

agapb
Debiutant ✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: agapb » 05 sie 2008, 19:44

Witajcie miałam chwilkę pzrerwy, krótkie pożegnanie z encortonem i :( dziś po wizycie u brzusznika wracamy do zestawu standardowego: Encorton, Helicid, Asamax, Kalipoz. Bez Zyrtka. W perspektywie Aza, i wizja operacji. Załamałam się.
agapb

Misia

Post autor: Misia » 05 sie 2008, 22:11

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

luksky
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: luksky » 21 lis 2008, 20:49

Witajcie. Męczę się z jelitami od 5 lat. Dziś trafiłem na wspaniałego specjalistę, w którym pokładam ostatnie moje szanse - przepisał mi właśnie ów lek, lecz czytam że bierzecie dość małe dawki - ja mam brać dwie kapsułki codziennie. Czy ktoś bierze też takie dawki czy jak to u Was wygląda?

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 22 lis 2008, 01:56

luksky pisze:czytam że bierzecie dość małe dawki - ja mam brać dwie kapsułki codziennie
Encorton jest w różnych tabletkach (różnych jeśli chodzi o dawkę), może napisz jaką dawkę przepisał Ci lekarz ale w miligramach :mrgreen:

luksky
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: luksky » 22 lis 2008, 07:42

dziś jak wroce z pracy juz bede miał ten specyfik u siebie wiec jak tylko zobaczę to zaraz sie odezwę tutaj.

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Kasia22 » 23 lis 2008, 21:53

Mam kilka opakowan encortonu. Nie wiem ile, ale jedno napewno i jakies rozpoczęte. oddam za darmo, jak ktoś potrzebuje. I 12 tabletek controloc i chyba mam cos jeszcze ale musze zagladnac.

luksky
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: luksky » 27 lis 2008, 07:26

Tak wiec juz mam entocort w dawce 3mg i biore po dwie kapsułki co rano. Jak dla mnie lek wspaniały. tydzien czasu a roznica kolosalna. Tylko mam teraz zmartwienie bo gardło mnie potwornie boli i zaczynam mieć gorączkę wieczorami - zaziebiłem sie w robocie bardzo mocno - powiedzcie czy z entocortem mozna brac jakies leki typu aspiryna, antybiotyk na zaziebienie?

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 27 lis 2008, 13:12

luksky pisze:przepisał mi właśnie ów lek
myślałam że chodzi o Encorton, bo to wątek o nim.
luksky pisze:Tak wiec juz mam entocort
a tu niespodzianka bo Tobie chodziło o Entocort.
o tym leku jest np. tu
viewtopic.php?t=4352&highlight=entocort
tu jest też
viewtopic.php?t=851&highlight=entocort
a to wszystko znajduje się w dziale Leki w Sterydy :]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Prednizon”