Pentasa

W skrócie NLPZ- to grupa związków o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym oraz w większości przypadków o działaniu zmniejszającym agregację płytek krwi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Flower
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: łódzkie

Re: Pentasa

Post autor: Flower » 18 sty 2008, 08:33

Biorę Pentasę w czopkach (dawkowanie: 1 czopek na noc) i jestem bardzo zadowolona. Wiem,że te czopki sa drogie ale naprawde bardzo skuteczne.

Awatar użytkownika
tata pirata
Specjalista ds. nowości w medycynie
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubuskie

Post autor: tata pirata » 20 sty 2008, 20:43

Jeszcze jedna informacja na temat 5-ASA w leczeniu CU, tym razem dotycząca stosowania łącznego z lekiem na cukrzycę typu II

podaję za:
http://www.wjgnet.com/1007-9327/14/114.pdf
http://www.dccv.de/aktuelles/news/singl ... le/1319/1/

"Chińscy naukowcy z Uniwersytetu w Syczuanie zbadali jaki skutek w leczeniu CU odniesie połączona terapia preparatem 5-ASA z lekiem stosowanym w leczeniu cukrzycy typu II, którego substancja czynna to rosiglitazon (nazwa handlowa w Polsce-Avandia) .
Między lipcem a listopadem 2004 dokonany został wybór (branie immunosupresantów lub kortykosteroidów w miesiącu poprzedzającym było kryterium wykluczającym) 42 pacjentów chorych na CU z łagodnym lub lekko zaostrzonym stadium choroby, w celu przeprowadzenia u nich 4 tygodniowego programu. W sposób losowy dokonano ich podziału na dwie grupy: terapeutyczną i kontrolną. Grupie terapeutycznej oprócz preparatu 5-ASA (2 g dziennie) podawano dodatkowo rosiglitazon (4 mg na dzień). Grupie kontrolnej podawano tylko 5-ASA (2 g dziennie). Po czterech tygodniach porównano w obu grupach aktywność choroby. W grupie leczonej rosiglitazonem i aminosalicylatem osiągnięto wyraźnie lepsze rezultaty niż w grupie kontrolnej. Przy leczeniu kombinowanym osiągnięto u 74 % pacjentów stan wyciszenia choroby, w grupie kontrolnej osiągnięto wyciszenie u 57 % pacjentów. Wnioskuje się zatem, że rosiglitazon może mieć działanie przeciwzapalne w jelicie. W studium nie zauważono u pacjentów działań niepożądanych, również u czterech pacjentów, którym przedłużono terapię do 12 tygodni. Zwraca się uwagę, że badanie dotyczyło niewielkiej grupy.
Rosiglitazon jest dopuszczony w leczeniu cukrzycy typu 2 i stamtąd wiadomo, że zwiększa on ryzyko chorób serca, włącznie z zawałem, a u kobiet do złamań kości. Zaleca się również regularną kontrolę czynności wątroby."

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 09 lip 2008, 21:46

a ja mam pytanie, czy jest jakaś różnica w skuteczności działania pentasy (w tabletkach) jeśli zamiast 2/2/2, będzie się brało (4/0/2)? widziałam u kogoś w opisie że tak właśnie sobie nieoficjalnie bierze i mnie zaciekawiło :roll:
Smutno Ci? A może budyń? :)

Dorisday81
Debiutant ✽
województwo: wielkopolskie

Pytanie po ilu....

Post autor: Dorisday81 » 13 lip 2008, 10:45

Cześć, mam pytanie, bo dopiero od wczoraj zaczęłam brać Pentase, po ilu dniach powinnam czuć się lepiej-mam na myśli koniec np z bólami brzucha? Biorę Pentase 3x2 tabletki. Będę bardzo, bardzo wdzięczna za odpowiedź, bo chcę aby bóle wreszcie minęły.

Pozdrawiam

Luiza
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: świętokrzyskie

Post autor: Luiza » 01 lis 2008, 15:14

Witam. Mam takie wazne pytanie,od jakiegos roku biore pentase lecz w te wakacje mialam zaostrzenie choroby i od tego czasu zaczely mi wlosy wypadac. Wiem, ze to moze byc spowodowane spadkiem zelaza i hemoglobiny,jednak zastanawiam sie czy nie jest to przypadkiem takze efekt uboczny przyjmowania pentasy?Czekam na odpowiedzi.Z gory dziekuje za pomoc!
Luiza

Jola18
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Jola18 » 01 lis 2008, 17:27

Ja w tamtym roku zachorowałam i piorę pentasy wypadały mi też włosy, ale tera już nie.
A jakie jeszcze masz leki oprócz pentasy

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: CAMPARI34 » 01 lis 2008, 17:56

a ja zapytam was o to;od kwietnia biorę pentase 3xdziennie po 2 ale zdarza mi się że zapominam o leku jak sobie przypomnę myślę o kurcze czy z tego nic nie będzie i nie jest to bynajmniej jednorazowe zapomnienie ale np.nie łyknę prochów 1 cały dzień :neutral:
:D

Luiza
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: świętokrzyskie

Post autor: Luiza » 01 lis 2008, 19:55

nic oprocz pentasy nie biore.
Luiza

Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
województwo: podlaskie
Kontakt:

Post autor: Agnieszka2 » 02 lis 2008, 22:25

Ja biore Pentase w granulkach 2x2saszetki. Tez wypadaly mi okrutnie wlosy na poczatku, teraz jest troche lepiej, a lek biore juz prawie 2 lata.
Aga
Przyjazn jest najdelikatniejszym kwiatem, ktory rozwija sie z wzajemnych kontaktow miedzyludzkich. Jezeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swe paki.

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Grzyb333 » 08 lis 2008, 18:06

Do opakowania czopków Pentasa dołączone są takie małe kondoniki na palec do higienicznego aplikowania czopków. Moja żona nabija się, że teraz nasz pies Gucio będzie mógł uprawiać bezpieczny sex. :lol:
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Trupiec

Post autor: Trupiec » 13 lis 2008, 15:20

A ja słyszałem, że Pentasa nie jest taka dobra, że to lobbing producenta tak ją wsławił. Lepsze są leki o podwójnej otoczce, jak Asamax czy nawet, od biedy, Salofalk (chociaż nie lubię kupować niemieckich leków, mam swoją chorobą wspierać teutońską potęgę? A pchi! :evil: ).

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 13 lis 2008, 15:22

Trupiec pisze:A ja słyszałem, że Pentasa nie jest taka dobra, że to lobbing producenta tak ją wsławił. Lepsze są leki o podwójnej otoczce, jak Asamax czy nawet, od biedy, Salofalk
a gdzie to słyszałeś i w związku z czym?
Trupiec pisze:(chociaż nie lubię kupować niemieckich leków, mam swoją chorobą wspierać teutońską potęgę? A pchi! :evil: ).
grzecznie mówiłem o tego typu tekstach i konsekwencjach. wiec otrzymujesz prezent w postaci gustownego czerwonego paseczka pod avatarkiem.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 13 lis 2008, 18:26

ja tylko dodam ze dla kazdego co innego. nie dla kazdego Pentasa i nie dla kazdego Salofalk.
Na drugi raz poczytaj posty zanim cos podobnego napiszesz.
Obrazek

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽

Post autor: toczka » 16 mar 2009, 16:59

Pentasa jest moim pierwszym lekarstwem. Biore 2X2 tabletki i czopek raz dziennie. Po ok tygodniu stosowania zauwazylam, ze krwawienia sie zmniejszyly a czasami wogole nie wystepuja.
Narazie (i oby nigdy) nie ma zadnych skutkow ubocznych.
Cena Pentasy- zabojcza!!!! 8-O
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 mar 2009, 20:00

Pentasa w tabletkach nie jest lekiem z wyboru na CU.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niesteroidowe Leki Przeciwzapalne”