brak Salofalku

W skrócie NLPZ- to grupa związków o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym oraz w większości przypadków o działaniu zmniejszającym agregację płytek krwi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Kontakt:

Re: brak Salofalku

Post autor: misiek1 » 28 maja 2008, 23:00

Mamcia pisze:Co do salofalku to dowiedziałam się, że winien jest za to reeksport (eksport wewnętrzny w Unii), bo np w Niemczech jest od droższy.
nie zauważyłem postu mamci, nie aktualne :D
Ostatnio zmieniony 28 maja 2008, 23:05 przez misiek1, łącznie zmieniany 1 raz.
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 28 maja 2008, 23:07

chciałem usunąć post ale napisałaś następny :D
nie wiem co to będzie jak kartofli nie kupię.......... :smutny:
to działka i sadzisz pyrki ;) z lekami jest trochę gorzej w domu nie zrobimy laboratorium :D

Rozmawiałem telefonicznie dzisiaj (29-05) z menadżerem handlowym w firmie Ewopharma AG Sp. z o.o. która jest partnerem biznesowym DR FALK PHARMA w Polsce.
Przedstawiciel zapewnił mnie że lek jest już w drodze i najpóżniej do końca przyszłego tygodnia trafi do hurtowni więc i do aptek.
Poinformował mnie też że takie przypadki zdarzają się średnio raz do roku i nie są w stanie tego przewidzieć, mówię że to nie puszka sardynek a leki które leczą dziesiątki tysięcy chorych ... niestety podobno nie mają na to wpływu :neutral:

Tylko tyle udało mi się dowiedzieć

pozdrawiam Misiek
Ostatnio zmieniony 29 maja 2008, 16:01 przez misiek1, łącznie zmieniany 1 raz.
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Graga
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Graga » 29 maja 2008, 15:45

[cytat usunięty na prośbę użytkownika] z czopkami u mnie w aptece i hurtowni, w której się owa zaopatruje także nie ma problemu z czopkami (Pani przypadkiem zapytała także o czopki, bo myślała, że też potrzebuję), tylko tablety są niedostępne. Skoro jednak mówicie, że ten problem ma się niedługo skończyć to nie pozostaje nic innego jak tylko czekać.

Renata2
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Renata2 » 04 cze 2008, 18:38

Salofalku nie ma i jeszcze jakiś czas chyba nie będzie. :cry: W tamtym tygodniu byłam u mojej p. doktor i powiedziała, że wszystkiemu winna jest rozbieżność cen. Na rynku niemieckim cena salofalku ustawiona przez producenta jest o wiele wyższa niż cena zaproponowana przez producenta dla rynku polskiego . Efekt- hurtownie które go sprowadzają, odsprzedają go z zyskiem, ale do Niemiec :!: Smutne, ale prawdziwe :smutny:
Renata2
asamax 500g 2-0-2
vedolizumab- lek biologiczny, 3 stopień programu
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

tasha
Debiutant ✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie

Post autor: tasha » 06 cze 2008, 08:34

Dostałam Salofalk bez problemu w Warszawie!!!
Apteka przy ul. Bełdan 2.
Sprowadzili mi go w ciagu jednego dnia.
Czyżby koniec problemów z Salofalkiem?

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃

Post autor: Ania406 » 10 cze 2008, 16:01

W Warszawie tez jest problem. Ja sprawdzilam kilkanascie aptek i dopiero ta przy ul. Swietokrzyskiej sprowadzila mi 4 opakowania. Musialam czekac 3 dni, a farmaceutka zaznaczala, ze jest problem w hurtowniach. Ale sprawdze nastepnym razem ta przy ul. Beldan :)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 10 cze 2008, 22:14

Ja pytałam ostatnio i mówili, żę u mnie jest jak ktoś potrzebuje to dać znać spytam czy aktualnie też jest.
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u partnera
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 26 cze 2008, 11:31

Mój mąż chciał ostatnio kupić salofalk i pani w aptece poinformowała go,że będą duże problemy,bo nie podpisano umowy z ministerstwem.Czy wiecie coś na ten temat.Mąż oczywiście nie wypytał o co dokładnie chodzi.Mam nadzieję,że nie oznacza to,że salofalku już nie będzie.Na razie zamiast Salofalku 500mg wykupił 250mg.
Pozdr
Megi
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Graga
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Graga » 02 wrz 2008, 09:23

a problem z Salofalkiem trwa nadal - przynajmniej u mnie. Czy są jakieś szanse na jego rozwiązanie?

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃

Post autor: Ania406 » 02 wrz 2008, 09:53

coz- jak narazie udaje mi sie zamowic - ale jeszcze mi sie nie zdarzylo,zebym kupila salofalk od razu po wejsciu do apteki. zawsze musze czekac na zamowienie. ostatnio szlo az z lodzi(a mieszkam w warszawie) bo nigdzie nie bylo w hurtowniach. ale dla osob z warszawy, ktore maja problemy z zakupem- polecam apteke Akademicka przy Krakowskim Przedmiesciu- zawsze zamawiaja w czasie nie dluzszym niz 3 dni. A z bonusow - to maja tam AZE za darmo ;)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
smoczyca
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: smoczyca » 02 wrz 2008, 09:59

ostatni raz kupowałam salofalk na początku sierpnia, jest zawsze w Gliwicach w aptece na ulicy Zygmunta Starego, koło pogotowia. w innych aptekach w Gliwicach nie wystepuję od conajmniej marca, sporadycznie 250. w Katowicach jest tak samo. raz próbowali mi dać zamiennie asamax 500, ale na szczęście dopadłam salofalk. a właśnie przy okazji jaka jest różnica między salofalkiem, a asamaxem?

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃

Post autor: Ania406 » 02 wrz 2008, 19:04

podobno tylko w cenie. moj lekarz mowil,ze gdybym nie dostala salofalku, to zawsze moge brac asamax.

sylwikk
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: sylwikk » 22 paź 2008, 12:05

Pozwólcie, że powróce do tematu. Czy ktoś wie gdzie w śródmieściu Warszawy kupić Salofalk 500? Jak to możliwe, że ciągle są kłopoty z tak podstawowym lekiem dla nas.

Awatar użytkownika
13julcia
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u partnera
Kontakt:

Post autor: 13julcia » 23 paź 2008, 20:45

mi w aptece powiedzieli że w hurtowniach nie ma, może w połowie listopada będzie....(no comments...)
żona męża z CD......

tasha
Debiutant ✽
Choroba: CD u dziecka

Post autor: tasha » 24 paź 2008, 08:34

Rozmawiałam wczoraj ze znajomym aptekarzem. Powiedział, że problem mają te apteki, którym nie chce się poszukac.

Trzeba się trochę pomęczyc, ale można znależc Salofalk w mazowieckich hurtowniach.
Życzę owocnych poszukiwań.

W razie dużych problemów mogę spróbowac pomóc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niesteroidowe Leki Przeciwzapalne”