Brak Pentasy, moze byc Salofalk??

W skrócie NLPZ- to grupa związków o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym oraz w większości przypadków o działaniu zmniejszającym agregację płytek krwi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
moldero
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Brak Pentasy, moze byc Salofalk??

Post autor: moldero » 28 gru 2007, 20:29

Witam serdecznie,

Przepraszam, wiem ze jest temat o pentasie, ale wole sie upewnic co do tej kwesti. Otoz zostaly mi troche zmodyfikowane leki i m.in lekarz przepisal mi Pentase 500 tab. (zamiast asamaxu, bo ten podobno dziala bardziej na jelito grube) No, ale niestety nigdzie nie ma tego leku. W aptece zaproponowano mi odpowiednik tego leku Salofalk 500 tab. Dodam, ze stan zapalny mam w koncowym odcinku jelita cienkiego. Jak myslicie brac ten salofalk czy czekac na Pentase???

Pozdrawiam i dziekuje :)
Lepiej wcale niż w ogóle!

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Brak Pentasy, moze byc Salofalk??

Post autor: kasinp » 28 gru 2007, 20:50

Moze po nowym roku bedzie pentasa ja tez mialam ten problem , dostalam jedno opakowanie i jeszcze podobno maja pare opakowan w aptece w gdyni , ja zamiast pentasy troche bralam asamax. nie zauwazylam zmian ale bralam tylko dwa tygodnie i wroclam do pentasy

moldero
Debiutant ✽

Post autor: moldero » 28 gru 2007, 20:54

poki co nie bralem ani jednego ani drugiego. Bralem Asamax ktory nie bardzo mi pomogl...

Wiec jak, sprobowac miesiac salofalk?

dzieki!

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 28 gru 2007, 20:57

Raczej po decyzji lekarza zmieniaj leki. Ja mam obiecaną penatsę w środę , moge jedno opakowanie przesłąć, maja być dwa. Jak dostaniesz to oddasz. Generalnie, jak pracownik apteki chce i podzwoni to znajdzei w jakiejś hurtowni, czesto mają kilkunastu dostawcó, ale wymaga to trochę wysiłku. Na marginesie, dlaczego jest taki problem z pentasą?
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

moldero
Debiutant ✽

Post autor: moldero » 28 gru 2007, 21:07

Asacol®, Claversal®, Salofalk® mają
uzasadnienie, gdy zmiany dotyczą jelita
grubego oraz końcowego odcinka jelita
cienkiego w przypadku ch. L-C lub zapalenia
końcowego odcinka jelita cienkiego
z tzw. zarzucania w przypadku wzjg.
jednak sprobuje faktycznie salofalku:) dziekuje wszystkim za szybka pomoc!

alcia_al
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: alcia_al » 28 gru 2007, 22:27

witam moldero :)
kilka dni temu miałam podobny problem, gdyż z niewiadomych względów nie można u nas dostać pentasy. dzisiaj byłam na konsultacji nasza gastrolog zaproponowała nam jako zamiennik asamax lub salofalk(na czas dopóki nie pojawi się pentasa). wykupiłam asamax. jeden i drugi mają tą samą substancję czynną tylko pentasa we wcześniejszym odcinku się uwalnia. moja Natka też ma zmianę już w cienkim, ale nie mam wyjścia - zobaczę jak będzie :)

pozdrawiam :)
[you] witam serdecznie :)
alicja

moldero
Debiutant ✽

Post autor: moldero » 29 gru 2007, 21:15

Szaraja pisze:Raczej po decyzji lekarza zmieniaj leki. Ja mam obiecaną penatsę w środę , moge jedno opakowanie przesłąć, maja być dwa. Jak dostaniesz to oddasz. Generalnie, jak pracownik apteki chce i podzwoni to znajdzei w jakiejś hurtowni, czesto mają kilkunastu dostawcó, ale wymaga to trochę wysiłku. Na marginesie, dlaczego jest taki problem z pentasą?
Szaraja
Bardzo dziekuje za wspanialą propozycje. Jednakze z powodu iz mam dosc ciezkie zaostrzenie musialem juz dzisiaj chapsnąć "cukierasy" :)

alcia_al pisze:witam moldero :)
kilka dni temu miałam podobny problem, gdyż z niewiadomych względów nie można u nas dostać pentasy. dzisiaj byłam na konsultacji nasza gastrolog zaproponowała nam jako zamiennik asamax lub salofalk(na czas dopóki nie pojawi się pentasa). wykupiłam asamax. jeden i drugi mają tą samą substancję czynną tylko pentasa we wcześniejszym odcinku się uwalnia. moja Natka też ma zmianę już w cienkim, ale nie mam wyjścia - zobaczę jak będzie :)

pozdrawiam :)

Trzymam kciuki :)

alcia_al
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: alcia_al » 31 gru 2007, 00:29

moldero pisze:Trzymam kciuki :)
dzięki moldero i wzajemnie :)