Asamax

W skrócie NLPZ- to grupa związków o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym oraz w większości przypadków o działaniu zmniejszającym agregację płytek krwi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
topost
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie

Re: Asamax

Post autor: topost » 29 maja 2015, 16:40

Dziękuję za odpowiedź i dobre słowo :)
Już przyjąłem dodatkową dawkę leku czyli ok. godz. 15.00 - obiadową, ewentualnie mogę pominąć dawkę wieczorną i wtedy wyjdzie 2x2 lub już dziś zostawić taką większą dawkę 3x2 a od jutra wrócić do starego dawkowania. Teraz już sam nie wiem ... :roll:

Chyba nic się nie stanie jeśli tą zwiększoną dawkę przyjmę tylko raz dzisiaj a np. jutro wrócę do 2x2 ? Wolałbym bowiem wziąć tą dawkę na noc. Asamax chyba nie jest lekiem z którego dawkowania trzeba schodzić z jakimś szczególnym zachowaniem bezpieczeństwa; piramidą, pod pełną kontrolą ?

Na razie to raptem mój drugi tydzień leczenia, wszystko jest dla mnie nowe, leki których nie znam i nie do końca wiem jak z nimi można postępować, stąd takie niepewności.
"Wstaję - upadam, upadam - wstaję. Przegrywam walkę kiedy się poddaję"

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post autor: palula88 » 30 maja 2015, 13:17

Nic sie nie stanie. Obserwuj swoj organizm 2 tyg to nie jest jakis dlugi czas leczenia.
Imuran 100mg

grzes727
Debiutant ✽

Post autor: grzes727 » 29 kwie 2016, 16:35

Cześć,
mam pytanie odnośnie stosowania Asamaxu. Czy można go stosować wg "uznania" tj. bez przerwy 2x2, a czasem wejść na tydzień na 3x2 pomimo tego że krwi w stolcu brak?
Dziękuje ze racjonale odpowiedzi.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 29 kwie 2016, 17:44

grzes727 pisze:Asamaxu. Czy można go stosować wg "uznania" tj. bez przerwy 2x2, a czasem wejść na tydzień na 3x2
to pytanie na które można odpowiedzieć w jeden sposób -> dawkowanie leku powinno się uzgadniać z lekarzem, czyli wcześniej z nim na wizycie omówić różne scenariusze działań w zależności od stanu jelita.
Pewnie że można podnieść dawkę , bo 6 tabletek to żadne ekstremum, ale pytanie po co ?
grzes727 pisze:pomimo tego że krwi w stolcu brak?
czyli żadnego wielkiego zaostrzenia nie ma, co najwyżej rewolucja w jelicie.
Co ma dać tak większa dawka ?
Może trzeba poszukać innej drogi...
Nie masz diagnozy , pytanie więc kto zlecił i po co asamax.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

grzes727
Debiutant ✽

Post autor: grzes727 » 29 kwie 2016, 19:06

Odpukać widocznych śladów zaostrzenia nie ma i rewolucji też.

W wynikach histopatu wyszły mikroropnie i colitis gradus maioris- więc Asamax jak najbardziej wskazany. Diagnozy jednoznacznej brak i uważam że jak jest ok to nie ma co szukać.

Zostaje na 2x2.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 29 kwie 2016, 21:26

taka dawka to w zasadzie mało co wnosi prócz chemoprewencji...to moje zdanie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niesteroidowe Leki Przeciwzapalne”