Skutki uboczne bioprazolu

Miejsce na wszelkie inne leki, które nie zostały wymienione w innych podforach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Skutki uboczne bioprazolu

Post autor: dariah4 » 05 lut 2011, 10:54

Czy ktoś brał bioprazol i czy zauważył po jego stosowaniu jakieś skutki uboczne?

Awatar użytkownika
Kajaccn
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: warmińsko-mazurskie

Re: Skutki uboczne bioprazolu

Post autor: Kajaccn » 05 lut 2011, 14:13

Możliwe skutki uboczne:
Bioprazol jest na ogół dobrze tolerowanym lekiem. Działania niepożądane, jeśli wystąpią mają zwykle łagodny i przemijający charakter. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunki, zaparcia, wzdęcia, bóle w nadbrzuszu, nudności, wymioty, suchość suchość w ustach). Ośrodkowy układ nerwowy (bóle i zwroty głowy, drażliwość, niepokój, pobudzenie lub niepokój, zaburzenia snu, zaburzenia równowagi). Skórne reakcje alergiczne, uogólnione reakcje alergiczne, zapalenie dróg moczowych, zaburzenia funkcji wątroby, ginekomastia (powiększenie gruczołów piersiowych u mężczyzn), zmiany obrazu krwi. W przypadku wystąpienia innych niewymienionych działań niepożądanych należy poinformować lekarza. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn. W przypadku wystąpienia takich działań niepożądanych jak zawroty głowy, zaburzenia widzenia należy zachować szczególną ostrożność.
* opis z apteki internetowej DOZ

Jeśli coś się dzieje najlepiej skontaktować się z lekarzem.
Mój tata to brał i bardzo dobrze to tolerował, zero problemów
Colitis chronica nonspecifica- Asamax 2x2

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 05 lut 2011, 20:10

Ostatnio w literaturze coraz więcej doniesień o nadużywaniu inhibitorów pompy protonowej. Tak moda i wśród lekarzy i pacjentów.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 05 lut 2011, 21:10

Mi lekarz zalecała branie Bioprazolu w systemie 2tyg na 2 tyg, tj. 2 razy dziennie przez 2 tyg, później tyle samo przerwy. Powiedziała ,że inaczej organizm się uzależnia.

Co do efektów ubocznych, wydaje mi się,że jestem bardziej drażliwa,ale nie jestem w stanie ocenić czy to z powodu Bioprazolu i mam dość często uczucie zapalenia dróg moczowych,ale też nie poświadczę,że to od tego.

Umówmy się - nic nie jest obojętne dla organizmu...
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: dariah4 » 06 lut 2011, 15:21

Właśnie mam takie jakby bóle w nadbrzuszu i zastanawiam się czy to może być od tego leku, bo wcześniej brałam helicid i nic mi nie było.

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: CatAnn » 06 lut 2011, 15:53

Miałam/mam podobny problem. Brałam bioprazol przez długi, długi czas - co najmniej trzy miesiące, nie pamiętam dokładnie - w dawce 1 tabletka raz dziennie. Bóle brzucha się pojawiły jakieś dwa miesiące temu... Przestałam brać bioprazol dwa tygodnie temu i w zasadzie nic się nie zmieniło...
Przypuszczam jednak, że bóle nie mają wiele z nim wspólnego. Tak czy owak, właściwie nie zauważyłam skutków ubocznych.
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Zablokowany

Wróć do „Leki Niezwiązane Bezpośrednio z NZJ”