Biofuroksym

Miejsce na wszelkie inne leki, które nie zostały wymienione w innych podforach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
del
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Biofuroksym

Post autor: del » 14 lut 2011, 16:32

Lekarz rodzinny przepisał mi dziś Biofuroksym w zastrzykach.

Gdy ostatnio brałam antybiotyk doustnie na zapalenie krtani skończyło sie zaostrzeniem. Teraz lekarz podejrzewa u mnie początki zapalenia oskrzeli, chciał dać Augumentin, ale po wcześniejszych doświadczeniach sama poprosiłam o zastrzyki.

I wszystko fajnie, ale gdy wykupiłam zastrzyki i przeczytałam ulotkę to zwątpiłam. Pisze tam "Zastosować szczególną ostrożność stosując Biofuroksym jeśli u pacjenta występuje biegunka w okresie stosowania leku. Powinien to zgłosić lekarzowi, gdyż może być ona objawem rzekomobłoniastego zapalenia jelit, wywołanego przez toksyny nadmiernie namnożonej w jelitach bakterii Clostridium difficile (...)"

Zastrzyki mam brać 2 razy dziennie przez 5 dni i w piątek na kontrole.
Nie wiem co robić... Boje sie to brać, szczególnie, że ostatnio nie czuje sie najlepiej ze strony układu pokarmowego. Dodam także, że lekarz nie przepisał mi żadnych leków osłonowych na jelita, nie wiem nawet czy w przypadku brania antybiotyku w zastrzykach jest wskazanie do ich stosowania.
Wizytę u gastrologa mam w przyszły wtorek.

Co radzicie? Proszę o szybką odpowiedź, bo o 18 powinnam iść na pierwszy zastrzyk.

Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
Kontakt:

Re: Biofuroksym

Post autor: elena » 14 lut 2011, 16:43

del, właśnie po a nawet juz w trakcie brania biofuraksymu zaczeły się u mnie pierwszwe biegunki.Chociaż wcześniej miałam kłopoty z przewodem pokarmowym ,biegunki pojawiłysię właśnie po nim.A kilka miesięcy póżniej choroba ujawniła się na dobre.Może to zbieg okoliczności,bo i stres wtedy ogromny miałam, ale tak właśnie było.Może skontaktuj się z gastrologiem i zapytaj.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 14 lut 2011, 21:03

To, że antybiotyk jest podawany domięśniowo, dożylnie, podskórnie nie niweluje jego roli w midyfikacji (wybiciu) naturalnej flory bakteryjnej i rozwojowi szczepów patologicznych w tym
C. difficile
odpowiedzialnym za rzekomobłoniaste zapalenie jelita.
Biegunka poantybiotykowa

Szczególną postacią ostrej biegunki jest biegunka poantybiotykowa, występująca u 8–30% pacjentów leczonych antybiotykami. Wiadomo, że wskutek podania tych leków, szczególnie doustnie, zostaje zaburzona naturalna flora jelitowa. Zachwianie równowagi mikrobiologicznej sprzyja rozwojowi drobnoustrojów patogennych i w efekcie pojawieniu się biegunki. Najbardziej niebezpieczne jest zakażenie Clostridium difficile, powodujące rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego.
W ocenie dwóch metaanaliz [14, 15], z których jedna koncentrowała się na samym efekcie profilaktycznym, a druga dodatkowo na skutku leczniczym, stwierdzono, że Sacharomyces boulardii i niektóre szczepy Lactobacillus zmniejszają ryzyko rozwoju biegunki poantybiotykowej w czasie trwania kuracji antybiotykami, natomiast nie są skuteczne w leczeniu, gdy pojawią się objawy. W przypadku zakażenia Clostridium difficile zastosowanie Sacharomyces bulardi zapobiegało kolejnym nawrotom infekcji. Efekt ten wykazano na razie tylko u ludzi dorosłych.
z http://www.zakazenia.org.pl/index.php?o ... rt_type=22
ale na pewno przy każdej antybiotykoterapii potyki
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 15 lut 2011, 15:35

del pisze:lekarz nie przepisał mi żadnych leków osłonowych na jelita, nie wiem nawet czy w przypadku brania antybiotyku w zastrzykach jest wskazanie do ich stosowania.
zawsze przy antybiotyku dostaje Lacidofil
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2615
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

del
Debiutant ✽

Post autor: del » 15 lut 2011, 16:48

Pojechałam dziś na szybka konsultacje do gastro z pytaniem czy mogę brać ten Biofuroksym. Lekarka zdecydowanie powiedziała, że tak.
Tak więc jestem już po pierwszym zastrzyku i od wczoraj biorę Enterol, który znalazłam w domu ;p Zapomniałam zapytać gastro czy powinnam go brać, ale skoro jest to lek osłonowy przepisywany przy antybiotykoterapii chyba jest ok? Co sądzicie? Kupić jakiś inny czy Enterol też sie sprawdza?

Zablokowany

Wróć do „Leki Niezwiązane Bezpośrednio z NZJ”