OLIMP CHELA FERR ŻELAZO

Miejsce na wszelkie inne leki, które nie zostały wymienione w innych podforach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

OLIMP CHELA FERR ŻELAZO

Post autor: deth » 01 cze 2011, 10:58

Podejrzałem propozycję Picia w innym temacie odnośnie tego specyfiku. Czy ktoś z Was zażywa, ma wiedzę ? Orientuję się czy dawka jaką zawiera jedna tabletka, jest spora ?
Ja właśnie zamowiłem 3 opakowania do testu. Mam wyniki żelaza sprzed miesiąca (nienajlepsze :suchy: ) i następne chce zrobić po miesiącu stosowania. Jeśli żelazo bedzie lepsze, włączę na stałe

Substancje aktywne:

1 kapsułka / 70mg chelatu aminokwasowego żelaza FerrochelŸ w tym: 14 mg żelaza, 30 mg witaminy C, 2 mg witaminy B6, 1 μg witaminy B12, 200 μg kwasu foliowego

Suplement diety z kwasem foliowym B6, B12 i witaminą C zawiera najlepiej przyswajalną i najbezpieczniejszą w dawkowaniu formę żelaza w postaci chelatu aminokwasowego w zaawansowanym kompleksie z witaminami C, B6, B12 i kwasem foliowym.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Re: OLIMP CHELA FERR ŻELAZO

Post autor: Tomek0700 » 02 cze 2011, 01:09

witaminki z olimpu sa bardzo polecane w swiecie kulturystyki, a jak bez treningow to nie wiem. Sadze, ze powinny pomoc.
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

Piciu
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: Piciu » 02 cze 2011, 14:54

Dawka w Olimpie może i nie duża, lecz w tej postaci powinna być dobrze tolerowana i przyswajalna.

Zapomniałem wspomnieć, że brałem jeszcze inny specyfik o nazwie Biofer - występuje w opakowaniach po 40 tab. oraz 80 tab.
Skład- sproszkowana hemoglobina 350mg oraz fumaran żelazawy 25mg.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃

Post autor: deth » 02 cze 2011, 17:30

dzięki Piciu, jak skończy mi się olimp - to wypróbuję Biofer (już sama ilość żelaza świadczy o lepszości ;) )

xentrix
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: xentrix » 23 cze 2011, 17:29

z tego co widzialem tego żelaza z Olimpu są az 3 rodzaje zawierające 14 mg żelaza , 28 mg zelaza i 30 mg zelaza . Z tego co kojarze 30mg nie ma tych dodatkow w postaci witaminy C , kwasu foliowego itp ...ale opcja z 14 mg czy 28 ma je . Zastanawiam sie tez nad zakupem tego preparatu , bo mam tez żelazo niskie . Chyba wybiore tą wersję 28 mg + dodatki

ponizej w linku podaje ulotke informacyjną ze strony Olimpu

http://www.olimp-supplements.com/downlo ... ulotka.pdf

.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃

Post autor: deth » 06 lip 2011, 18:01

to rzeczywiście działa :| brałem przez miesiac po 3 kapsułki dziennie - zużyłem łącznie 3 opakowania
hemoglobina 12,1 po miesiącu brania żelaza - 13,2 w.r. 13,00 - 18,00
żelazo 45 po miesiacu brania żelaza - 60 w.r 55 - 157

* w.r. - wartość referencyjna :P

nie jest źle :|
xentrix, dzięki za linka bo ja kupiłem to opakowanie z najmniejszą ilościa żelaza 14 :suchy: ,teraz kupie to 28 :D

[ Dodano: 06-07-2011 ]
a jeszcze chciałem dodać, że mi nigdy nie dawano żelaza w tabletkach - jakiegos ascoferu czy coś. miałem robione badanie na wchłanianie żelaza z układu pokarmowego - i moja krzywa żelazowa była zupełnie płaska :| co znaczy, ze na przestrzenia kliku godzin - po podaniu dużej dawki żelaza - nie wchłąnęło sie nic :|

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 06 lip 2011, 19:56

deth i nie miałeś żadnych nieprzyjemności ze strony flaka podczas brania tego żelastwa?
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃

Post autor: deth » 06 lip 2011, 20:05

nic mi nie było - nawt kolor stolca tylko czasem był ciemny
ja muszę przyznać, że jestem zachwycony - tylko nie chciałem żadnych happy hurey emotek wstawiać - by być bardziej wiarygodnym ;)
cieszę sie jak gwizdek - bo z anemią walczę z 10 lat :/ - do tej pory jedyny ratunek to były kroplówki :/

[ Dodano: 11-07-2011 ]
no i mam kolejne trzy opakowania, tym razem forte :| będę Iron Man :D

xentrix
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: xentrix » 19 paź 2011, 21:00

do dzis wsunalem 2 paczki chelatowanego żelaza z olimpu , jedna zawierajaca 14 mg zelaza w 1 kapsułce ,druga 28 mg zelaza w 1 kaps. Brałem 1 kapsulke dziennie , czyli lajtowo . Zawsze mialem zelazo b. niskie , troche sie podniosło . Ze strony ukladu pokarmowego nie mialem zadnych dolegliwosci - 1 tabletka moze nie miala na to wplywu , nie wiem co by bylo gdybym jadł jak deth az 3 .

Pytanie do Picia ... :wink:

Pisales , ze brales BIOFER . U mnie w aptece jest promocja i BIOFER FOLIC z dodatkiem kwasu foliowego jest do kupienia . Pytania - czy ze strony ukł.pokarmowego miales jakies dolegliwosci przy Bioferze ? Twoim zdaniem lepszy jest Biofer czy chelatowany OLIMP ? Gdybys mial wybrac jeden z nich to który by to był ?

Zablokowany

Wróć do „Leki Niezwiązane Bezpośrednio z NZJ”