Panadol Femina

Miejsce na wszelkie inne leki, które nie zostały wymienione w innych podforach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Panadol Femina

Post autor: kalka_96 » 16 sty 2012, 17:48

Cześć.
Ostatno czytałam że pojawił się nowy lek Panadol Femina stosowany przy bolesnym miesiączkowaniu i nie tylko. Teraz po sterydach, które skończyłam brać w pażdzierniku miesiączki są bardziej bolesne. Czasem też mam skurcze i bóle brzucha razem. Zdarzaja się co prawda sporadycznie i lekarz powiedział że nie są związane z CD, ale warto mieć w swojej apteczce lek przeciwbólowy. Do tej pory stosowałam Paracetamol albo Apap. I mam pytanie, czy ktoś z was slyszał o tym leku, a może go juz stosował? I czy jeżeli w przeciwskazaniach pisze, żeby nie stosować w przewężeniach układu pokarmowego, a mam zwęzony koniec jelita grubego, początek cienkiego na odcinku 4 cm, to mogę go stosować? Poniżej przedstawiam ulotkę.
Pozdrawiam
K


Wskazania: Zapobieganie i leczenie dolegliwości związanych z bolesnym miesiączkowaniem, kolką nerkową lub wątrobową, zespołem drażliwego jelita.

Dawkowanie: Czopki doodbytnicze - dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1 czopek , jeśli to jest wskazane - co 6 godzin. Nie przekraczać dawki 4 czopków na dobę. Tabletki powlekane - doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1-2 tabletki co 8 godzin. Nie przekraczać dawki 6 tabletek na dobę. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Uwaga! Podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu.

Możliwe skutki uboczne: Może powodować suchość w jamie ustnej, zaburzenia akomodacji, dezorientację, zaburzenia pamięci, zawroty głowy. Bardzo rzadko występują reakcje anafilaktyczne, przyspieszenie pracy serca, obniżenie ciśnienia krwi, nudności, biegunka, pokrzywka, zaczerwienienie, obrzęk naczynioruchowy, wysypki polekowe, przebarwienia siatkówki, jaskra. Terapię należy przerwać w przypadku wystąpienia jakichkolwiek zaburzeń ostrości widzenia lub bólu w gałce ocznej spowodowanego podwyższeniem ciśnienia. Lek może powodować objawy ze strony ośrodkowego układu nerwowego i zaburzać ostrość widzenia, dlatego w trakcie jego stosowania nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na atropinę lub którykolwiek ze składników leku, jaskrę, przerost gruczołu krokowego, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, przewężenia w przewodzie pokarmowym, miastenię (osłabienie mięśni), niedokrwistość, chorobę alkoholową, zaburzenia rytmu serca. Gdy przyjmujesz inne leki zawierające paracetamol, leki przeciwzakrzepowe, leki przeciwpadaczkowe, leki przeciwdepresyjne, leki należące do grupy inhibitorów monoaminoksydazy (MAO). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie należy stosować leku w okresie ciąży, chyba że w opinii lekarza korzyści ze stosowania leku przeważają nad potencjalnym ryzykiem dla płodu. Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią.

Zablokowany

Wróć do „Leki Niezwiązane Bezpośrednio z NZJ”