ciecz zamiast stolca jako skutek uboczny spożycia leku. HELP

Miejsce na wszelkie inne leki, które nie zostały wymienione w innych podforach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
keepitreal
Debiutant ✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

ciecz zamiast stolca jako skutek uboczny spożycia leku. HELP

Post autor: keepitreal » 08 mar 2012, 19:29

cześć

Od ponad trzech lat choruję na zespól jelita drażliwego. Jednakże ostatni rok był łagodny a ostatnie miesiące całkiem okej, umożliwiając mi normalne życie. Leki odstawione od pół roku, biorę tylko doraźnie w razie złego samopoczucia/nawrotów objawów ale nieczęsto.

Ale teraz bardzo się martwię.

A więc tak:
Wtorek rano - pierwszy raz zażyłem lek przeciwlękowy przepisany przez psychiatrę i jeszcze tego dnia popołudniu oddałem luźnawy stolec taką papkę.
Środa rano - łykam drugi raz, po 2h oddałem dosyć luźny stolec, gorszy. Popołudniu myśląc że mam gazy ubrudziłem bieliznę brązową wydzieliną z odbytu, chociaż częściowo biała była też. Później jeszcze raz albo dwa razy oddałem stolec w postaci WODY z odbytu, być może brązowej.
Czwartek dzisiaj. Rano znowu łyknąłem tabletę. W ciągu dnia miałem bardzo śmierdzące ciche krótkie bąki. O 17h oddaję stolec - wodę (na wpół biała na wpół brązowa woda).

Być może czwartek był łagodniejszy bo w środę czyli wczoraj łyknąłem kapsułkę z florą bakteryjną, nie wiem.

Co robić? czy to możliwe że ten lek tak działa? czy mam się o co martwić? czy możliwe jest że przyzwyczaję się do tego leku i skutki oboczne miną?

pozdrawiam

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: ciecz zamiast stolca jako skutek uboczny spożycia leku. HELP

Post autor: Natalka » 08 mar 2012, 20:09

nie piszesz jaki to lek, co jest w ulotce od tego leku? czytałeś ją?
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

keepitreal
Debiutant ✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Post autor: keepitreal » 08 mar 2012, 20:23

Setaloft

a więc
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sertralina

no niby czytałem ulotkę, ale lista możliwych skutków ubocznych to lista prawie wszystkich chorób świata. tak jak mi się zdaję w każdym leku na zaburzenia psychiczne...

ale do rzeczy: to fakt w próbce 1/10 jest biegunka lub luźny stolec., faktycznie.

ponawiam pytania z pierwszego postu i proszę o pomoc :(

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 08 mar 2012, 20:40

Ulotkę znalazłam: http://leki-informacje.pl/lek/ulotka/11 ... arrow.html i rzeczywiście zdaje się, że biegunka jest skutkiem ubocznym. Myślę, że jeśli biegunki się nasilą powinieneś iść do lekarza bo takich leków samemu odstawiać nie wolno. Czasem tak bywa, że biorąc jakikolwiek lek początkowo źle go tolerujemy a potem organizm przyzwyczaja się. Ja tak miałam przy zmianie hormonów.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 08 mar 2012, 21:29

tu viewtopic.php?t=11520 ktoś opisywał podobny problem do Twojego, tylko że osoba chora na CU.
keepitreal pisze:ale do rzeczy: to fakt w próbce 1/10 jest biegunka lub luźny stolec., faktycznie.
no i o to mi chodziło, masz odpowiedź na pytanie, czy to może być od leku, ludzie często nie spojrzą nawet na ulotkę i wpadają w panikę :wink:
może być tak, że organizm przyzwyczai się do leku, ale jak nie to tak jak Baby napisała trzeba będzie zrobić.
:smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Zablokowany

Wróć do „Leki Niezwiązane Bezpośrednio z NZJ”