Bactrim Forte 960 mg tabletki i skutki uboczne?

Miejsce na wszelkie inne leki, które nie zostały wymienione w innych podforach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Bactrim Forte 960 mg tabletki i skutki uboczne?

Post autor: Baby » 14 cze 2012, 10:58

W poniedziałek wyszłam ze szpitala, gdzie podawano mi antybiotyki w kroplówkach Klimicin 3 razy dziennie oraz Metronidazol 2 razy dziennie. Dodatkowo doustnie Nystatynę 4x1 na grzybicę układu pokarmowego (zgodnie z tym co wyszło w posiewie). Osłonowo brałam Sanprobi IBD 1 raz dziennie i Polprazol 20 mg (który biorę na stałe, gdzyż mam reflux i dużą przepuklinę rozworu przełyku). Skutkiem ubocznym jaki zaobserwowałam był silny ból szczęki, lekka biegunka, gazy i ból brzucha.

Lekarz zlecił przejście na antybiotyk doustny. Rano dostałam jeszcze dożylnie leki a wieczorem zaczęłam brać Bactrim Forte 960 mg i Nystatynę. Oczywiście osłonowo Polprazol 20 mg, Sanprobi IBS 1x1 oraz Enterol 1x1. Jedyne co to miałam gazy. :mad: Wczoraj wieczorem (czyli po 2 dniach brania leku doustnie) dostałam potwornego bólu żołądka, a dziś dołączyły się wymioty, biegunka i silny ból w dole brzucha. Zwiększyłam oczywiście dawki osłonowych leków Sanprobi 2x1, Polprazol 20 mg 2x1 oraz Enterol 2x1. Póki co nic nie pomaga, nie chce mi się jeść, boli jak nie wiem co. Najchętniej wydłubałabym sobie żołądek nożem.

Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na łagodzenie takiego bólu? Czy odstawić lek czy zagryźć zęby i dojeść te 5 tabletek? Jak myślicie czy przeciwbólowo i rozkurczowo mogę coś łyknąć np. Nospa i Apap albo Tramal?

Jestem koszmarnym przypadkiem i alergikiem na leki. Lekarz o tym wiedział. Prosiłam o zastrzyki ale niestety się nie zgodził o powiedziałam, że jak by się coś działo do na gastrologię mam przyjechać. To jakiś żart bo już byłam 2 razy w szpitalu w ciągu miesiąca więc dziękuje. Wcześniej brałam Bactrim i nic mi nie było, nawet nie raz na jelitka pomagał a teraz wrrrr :evil:
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

lorema

Re: Bactrim Forte 960 mg tabletki i skutki uboczne?

Post autor: lorema » 14 cze 2012, 12:22

Baby, tutaj jest podobny temat viewtopic.php?p=217269&highlight=&sid=1 ... 540#217269
Lekarz nie powinien zapisywać Tobie leków, na które jesteś uczulona. Ja również nie mogę brać sulfonamidów (dodatkowo jestem uczulona na salicylany) i moja pani doktor już nie zapisuje mi takich leków. Ja na Twoim miejscu skontaktowałabym się z lekarzem.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Re: Bactrim Forte 960 mg tabletki i skutki uboczne?

Post autor: Baby » 14 cze 2012, 12:33

Do tej pory nie byłam uczulona, nie miałam skutków ubocznych w wręcz pomagał mi na jelitka. Dzwoniłam na oddział, odebrała jakaś Pani dr nawet się nie przedstawiła, powiedziałam jej co i jak a ta nawet nie pytając ile czasu podawali mi antybiotyk w kroplówkach i ile ten brałam kazała odstawić - to odstawiam :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki Niezwiązane Bezpośrednio z NZJ”