Leki na nadciśnienie

Miejsce na wszelkie inne leki, które nie zostały wymienione w innych podforach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Leki na nadciśnienie

Post autor: ranka » 12 lut 2007, 22:47

te zestawy przepisalam zywcem z Medycyny Praktycznej i sa to pewne zalecenia.
:mrgreen: dobrze wykombinowales... :mrgreen: przepraszam ze nie napisalam objasnien,przyznaje ze zrobilam to na "szybcika".
niestety nie wiem gdzie sa takie oznaczenia,ja pamietam to z farmakologii a jak nie to siegam do indeksu lekow
Obrazek

Handzia
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Handzia » 12 lut 2007, 23:14

Jeśli chcesz Tomy to mogę przepisac z książki wszystkie leki wchodzące w skład poszczególnych grup.
Dzisiaj byłam u lekarza i dołączył mi do leków jeszcze jeden z grupy antagonistów wapnia

I mam teraz:-betaloc zok beta-bloker
apo-amlo antagonista wapnia
prestarium inhibitor ACE

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 12 lut 2007, 23:49

No pewnie Handzia że chcę. Będę Ci bardzo wdzięczny. Lubię wiedzieć czym mnie faszerują :wink:

Handzia
Początkujący ✽✽

Post autor: Handzia » 14 lut 2007, 15:02

Zgodnie z obietnicą podaje leki z poszczególnych grup:

_Beta blokery- nazwy leków:-Acebutol,Prent,Sectral-Aptin-
Ateheksal,Atenil,Betasyn,Tenat,Tenormin-Kerlon-Bisocard,Concor,Fondril,Zebeta-Endak-Dilatrend,Vivacor-Corindolan-Beloc,Lanoc,Meteprolol-Corgard,Solgol-Nebilet-Slowtrasicor-Betapindol,Visken-Betaprol,Dociton,Inderal,Obsidan,Propranolol-Cordanum.

Antagoniści wapnia:
Norvasc(Amlozek)-Modip,Munobal,Plendil-Lomir,Vascal-Antagonil,Karden-Adalat,Aldipin,Ecodipin,Fedip,Nifehexal,Pidilat-Escor,Nivadil,Tensan-Bayotensin,Baypress,Nitrendipin,Nitrepress-Baymycard,Syscor.
To jest grupa substancji pozbawionych bezpośredniego działania przeciwarytmicznego,a jest jeszcze grupa mająca działanie przeciwarytmiczne a w niej najpopularniejszy Isoptin.

Zostały jeszcze do przepisania Inhibitory ACE to też duża grupa ,jeśli komuś przyda się to też przepisze.

W tym zestawieniu leki oddzielone myślnikami mają tą samą substancje czynną,w przypadku beta-blokerów jest jej 15 rodzajów ,w przypadku antagonistów wapnia 8 rodzajów.

Wczoraj nie mogłam napisać ,bo byłam na kroplówce w szpitalu uzupełnić ilość potasu i pierwszy raz od kiedy choruję tj od 22 lat czuję się bezsilna.Przy remisji trwającej 4 lata zaczęłam mieć biegunki po lekach na nadciśnienie.Próbuję coś zmianiać ale nie widzę żadnej poprawy.A przecież nie będą mnie trzymać w szpitalu by wypróbować na mnie leki które nie szkodzą.
Strasznie zaskoczyła mnie ta sytuacja i zmusiła do refleksji.Przecież nawet przy dużych infekcjach jeśli nie tolerowałam antybiotyku dostawałam go domięśniowo lub dożylnie,a tu przecież zrobić tego nie można bo muszę to brać codziennie cały czas.
A więc im człowiek starszy tym więcej niedogodności.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 14 lut 2007, 16:10

jesli cierpisz na niedobor potasu i na nadcisnienie to szkoda ze nie masz diuretyku oszczedzajacego potas :roll:

ps. im czlowiek starszy tym wiecej szwankuje mu rzeczy... :smutny:
Obrazek

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 14 lut 2007, 16:18

No dokładnie. Mogę polecić Spironol, jako diuretyk, który oszczędza potas.

Wielkie dzięki Handzia za wypisanie tych grup leków :flowers:

Handzia
Początkujący ✽✽

Post autor: Handzia » 14 lut 2007, 16:45

W zestawie który dostałam wczoraj w klinice akademickiej nie włączono mi diuretyka.
Jeszcze narazie nie wiadomo czy tachykardia powoduje nadciśnienie czy odwrotnie.
Największym problemem to biegunki po lekach,bo wypłukują one potas i zmieniają pracę serca.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 16 mar 2009, 20:07

ciekawy watek,
mi przy sterydach przepisano Tertensif SR , a wogole jestem caly czas na Mitrip, tabletki, 5 mg, Dawki ustala kardiolog i musze przyznac, ze chyba dobrze mi sluza.

Inna sprawa, ze nie moge brac lekow kardiologicznych typu Nootropil i jemu podobne, o miazdzycy nie wspomne.
Jeszcze gorzej , ze i leki na problemy z angipatia stopy tez odpadly.
Te leki "strasznie" dzialaja na jelita i moje ciagle krwawienia.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Zablokowany

Wróć do „Leki Niezwiązane Bezpośrednio z NZJ”