Loperamid-Laremid

Miejsce na wszelkie inne leki, które nie zostały wymienione w innych podforach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
HONIA
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Loperamid-Laremid

Post autor: HONIA » 16 mar 2009, 11:54

wcześniej brałam loperamid teraz laremid i nie narzekam nie mam skutków ubocznych

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie

Post autor: biedronka24 » 19 maja 2009, 22:11

Od dwóch tygodni biore loperamid 3x2 tabletki. Biegunki ustały, a skutków ubocznych nie odczuwam. U mnie to jedyny sposób na normalne funkcjonowanie.
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 19 maja 2009, 22:12

a konsultowalaś to z lekarzem?
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽

Post autor: biedronka24 » 19 maja 2009, 22:14

Loperamid w takiej dawce wypisała mi dr Pawlik. Jest moim lekarzem prowadzącym w Warszawie-w szpitalu MSWiA.
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

MałaMi
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: MałaMi » 10 cze 2009, 13:54

Ja już od trzech dni zażywam laremid 1 tabletke rano, bo za dużo mam obowiązków (sesja, praca, egzaminy na studia, przeprowadzka i kursy między dwoma miastami pociągiem) żeby spokojnie sobie poczekać w domu aż mi wszystko zejdzie. Efekt jest taki, że wydalam sam śluz w sporej ilości. Potem biorę tabletkę i lecę.

Też zauważyłam, że im częściej się to bierze, to tym dłuższy jest czas czekania aż zadziała i oczywiście słabszy efekt.

Nie wiedziałam jednak, że może nasilać stan zapalny:/ Ciekawe, czy to prawda i czy może się tak stać w takiej ilości jak ja to biorę.
Rise. Life is in motion. I'm stuck in line.
Rise. You can't be neutral on a moving train.
One day the symptoms fade. Think I'll throw these pills away.
And if hope could grow from dirt like me. It can be done.

Won't let the light escape from me.
Won't let the darkness swallow me.

So long.
http://www.youtube.com/watch?v=UN-MwovMrbI

NIC nie zażywam poza SANROBI

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽

Post autor: biedronka24 » 10 cze 2009, 20:07

MałaMi pisze: Nie wiedziałam jednak, że może nasilać stan zapalny:/
Skąd takie stwierdzenie, że może nasilać stan zapalny?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 10 cze 2009, 22:08

MałaMi pisze:Nie wiedziałam jednak, że może nasilać stan zapalny:/ Ciekawe, czy to prawda i czy może się tak stać w takiej ilości jak ja to biorę.
zasada jest taka, jesli stan zapalny , nie bierze sie zadnych srodkow hm.."przeciw biegunkowych"!
Wogole, w naszych chorobach, takie leki wiecej szkodza niz pomagaja. (takie slowa us
lyszalem od kilku gastrologow).
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

MałaMi
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: MałaMi » 10 cze 2009, 22:53

No to co zrobić w sytuacji, kiedy musi się wyjść?
Rise. Life is in motion. I'm stuck in line.
Rise. You can't be neutral on a moving train.
One day the symptoms fade. Think I'll throw these pills away.
And if hope could grow from dirt like me. It can be done.

Won't let the light escape from me.
Won't let the darkness swallow me.

So long.
http://www.youtube.com/watch?v=UN-MwovMrbI

NIC nie zażywam poza SANROBI

Misia

Post autor: Misia » 10 cze 2009, 23:57

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 16 cze 2009, 16:19

MalaMi pisze:Nie wiedziałam jednak, że może nasilać stan zapalny
obyty.z.cu pisze:zasada jest taka, jesli stan zapalny , nie bierze sie zadnych srodkow hm.."przeciw biegunkowych"!
obyty.z.cu ma racje, juz kiedys tu pisalam na czym to polega, mi lekarz tlumaczyl to tak, ze gdy w jelitach jest stan zapalny, zbiera sie tam caly syf a my zatrzymujac biegunke pogarszamy jeszcze ten stan, bo lepiej ten syf wydalic, niz go tam magazynowac i doprowadzac do jeszcze gorszego stanu. Tyle mi powiedzial lekarz, ale gdy musialam tez bralam Loperamid i faktycznie im dluzej bralam tym dzialanie bylo slabsze.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 20 cze 2009, 18:19

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

tak wlasnie zaakceptowalem to co sie ze mna dzieje, gdy wlasnie niemoge sie pozbyc biegunki w formie opisowej, czyli stolce wodniste do papkowatych, z tym, ze u mnie ilosc wyproznien juz nie schodzi ponizej 10-12 /dobe.
Ale wlasnie Misia, dobrze napisala.
trzeba nauczyc sie z tym zyc i cieszyc sie , ze sie ma jeszcze jelito cale (choc chore) i mozna sobie pozwolic na nadzieje ze moze bedzie lepiej !! :oops:
Opowiesci z serii "usune jelito" zniknie choroba sa fikcja i mrzonka.
Racjonalizm i czas podpowiada jedno, walcz o swoje , ale i niepotrzbnie nie ryzykuj poddajac sie "szykanom" towarzystwa....choc juz z swoimi zachciankami (kaprysami) to juz tak latwo sobie nie idzie poradzic :oops:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

wesoly_kaputek
Debiutant ✽
województwo: śląskie

loperamid - stosuje ktoś?

Post autor: wesoly_kaputek » 21 mar 2012, 12:12

Witam, parę dni temu dostałam od lekarza loperamid na ograniczenie ilości stolców. Pierwsze dwa dni były ok (1 stolec dziennie :!: ), natomiast potem zaczął się okres (tj miesiączka) i rozluźnienie jelitek... dodatkowo wczoraj pierwszy raz od 20 lat puścił mi pęcherz na maksa. Martwię się. Dzisiaj znowu wodnista biegunka - ktoś miał podobnie z loperamidem?

scaliłam
Ostatnio zmieniony 21 mar 2012, 16:42 przez wesoly_kaputek, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany

Wróć do „Leki Niezwiązane Bezpośrednio z NZJ”