Loperamid-Laremid

Miejsce na wszelkie inne leki, które nie zostały wymienione w innych podforach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: Loperamid-Laremid

Post autor: niunia » 11 kwie 2008, 14:47

ja ostatnio miałam po 20 biegunek dziennie i jak musiałam jednego dnia przejechac 70 km to skusiłam się na loperamid i bardzo mi pomógł... ale niestety dowiedziałam się od mojego lekarza, że źle zrobiłam i że nie powinnam wogóle go brać bo może narobić wiele szkód... A tak wogóle to kiedyś jak brałam loperamid w zaostrzeniu przez kilka dni to się nie czułam zbyt dobrze, bo chciało mi się do wc ale nie mogłam się załatwić... więc nie wiem co lepsze :/

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie

Post autor: Artur rodzic » 05 maja 2008, 18:21

Jeśli chodzi o pytanie 1 to nie potrafię odpowiedzieć - sam od czasu do czasu ryzykuję i w razie potrzeby podaję go mojemu Synkowi, jeśli chodzi o pytanie nr 2 to przynajmniej według informacji jakie uzyskałem od zaprzyjaźnionej Pani doktor i Pani w aptece nie ma żadnej różnicy - Loperamidu jest 30 tabletek w opakowaniu i wychodzi taniej.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Cogitus Nocens

Post autor: Cogitus Nocens » 13 maja 2008, 17:26

Loperamid to opioid, działa podobnie jak tramadol. Tramadol też spowalnia jelita- wiem, bo chociaż nie pomagał u mnie na migrenę, to na kibelek łaziłem duuuuużo rzadziej po wzięciu tramalu ;D

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 13 maja 2008, 18:45

Zażywam sporadycznie, jak czeka mnie dłuższe wyjście bez szansy na :wc: pod ręką.
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 14 maja 2008, 19:04

ja odkrylam ,ze starcza mi połowa tabletki tak na normalny dzien.wiecie na uczelni , itp.nie zatyka aż tak;/ Keidyś brałam po 2 i troche mi to chyba szkody narobiło. Na egzamin jednak nadal stosuję taką dawkę,bo od samej wizji siedzenia godzinę w zamknięciu mi gorzej;p
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Renata2
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Renata2 » 15 maja 2008, 17:25

kilka miesięcy temu wyczytałam na forum że jest taki lek.. chodziło o loperamid. Przyparta do muru / potrzebą wyjścia z domu/ zażyłam, najpierw jedną tabletkę, potem 2 tabletki, no i nic.... :smutny: Więc nie mogę się wypowiadać, bo loperamid mnie nie wzrusza. :lol:
Renata2
asamax 500g 2-0-2
vedolizumab- lek biologiczny, 3 stopień programu
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 08 lip 2008, 00:03

Mi też zaczyna nie pomagać;/ Przeżyłam koszmar przez Heinekenem Music Festival;p Uwierzyłam ,ze po 2-3h po wzieciu loperamidu nic mi nie bedzie,a wylądowała mw krzakach... ;/ Może macie jakąs radę ? Co bierzecie, żeby nie biegać do wc?
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 08 lip 2008, 11:52

ja nic nie biore, lekarz mi powiedział że lepiej nie. No trudno jak musze lecieć to lece. Zreszta jak nie pojde to mnie boli wiec pójscie traktuje jako wybawienie :oops:
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 08 lip 2008, 12:08

eh no wlasnie mam to samo... no nic, chyba trzeba sobie znajdowac rozrywki z wc na trasie... a na uczelni to nie wiem co będzie;p 3razy wyjscie na zajeciach;p bedą mnie znali;p

Awatar użytkownika
Mycha
Początkujący ✽✽

Post autor: Mycha » 15 mar 2009, 02:23

Trochę odświeżę temat. Ja biorę Laremid w krytycznych sytuacjach. Mam potem wzdęty brzuch. Jednak u mnie Laremid działa po paru ładnych godzinach w dawce conajmniej 4 tabletek, najczęściej musze wziąć aż 6, a muszę zacząć brać już po południu dzień przed wyjściem, jak wezmę nawet parę godzin przed to wiem że nie zadziała. Zatkana jestem po tym na ok 2-3 dni, a potem wiadomo jakby mi ktoś odkręcił korek w tyłku. Jak mnie zblokuje staram się malo jeść i głównie płynne rzeczy żeby nie zapchać jelit. Raz tylko zatkało mnie tak, że nastepnego dnia po zażyciu wzięłam 2 xenny, ale mało co to dało. Zauważyłam, że Laremid działa lepiej jak jest dłuższa przerwa w jego zażywaniu, biorę go więc tylko w krytycznych sytuacjach. Niemniej jest to specyfik który ratuje mnie np. podczas rozmów o pracę, jechałam też na nim na wszelkie imprezy plenerowe i brałam go przed ślubem. Właściwie dałabym Nobla temu kto to wynalazł :razz: podobnie jak temu kto wynalazl puder :mrgreen:
"Mam przesrane..."

Awatar użytkownika
0gabik
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: 0gabik » 15 mar 2009, 09:26

Mi ostatnio pozwolił wysiedzieć w jako takim komforcie w pracy 2 dni bez latania na trasie pokój-wc. Własnie dzięki temu forum go odkryłam ;)

pistols30
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: pistols30 » 15 mar 2009, 09:49

ja loperamid biore naprawde sporadycznie.w okresach remisji poprostu nie ma takiej potrzeby a przy mocnym zaostrzeniu nic mi nie pomagal.Czasem jak czuje lekki dyskomfort w jelitach a musze gdzies wyjsc lub wyjechac,do wezme 2 tabletki.Ale fakt,zawsze mam pudelko loperamidu przy sobie :lol:

xAniax
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: xAniax » 15 mar 2009, 11:09

mi zanim zdiagnozowlai crohna bralam go przez kilka lat dzien w dzien bo kilka tabletek i nie pomagalo a nieraz zaostrzalo jak narzie nie biore zadnych tabletek jak mam biegunke tylko moja pani doktor przepisala imodium ale on jest bardzo podobny do laremidu wiec nie zabrdzo je stosuje.
xAniax

Dopóki walczysz jesteś zwyciężcą ! ! !

Awatar użytkownika
Mycha
Początkujący ✽✽

Post autor: Mycha » 15 mar 2009, 11:26

A mi wlasnie Imodium coś nie pomaga, niby to ta sama substancja, ale zauwazyłam że ja nie bardzo reaguje na leki w takich kapsulkach, zawsze musze ich wziąć jakoś więcej i dluzej czekac na działanie. Mi Laremid pomaga, ale zawsze jak go wezmę to od razu się po nim mocno wypróżniam, dopiero jak to zejdzie to mnie blokuje, dlatego zaczynam go brac juz dzień przed wyjściem.
"Mam przesrane..."

Awatar użytkownika
zgredi
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: zgredi » 15 mar 2009, 22:34

Jak pamietam laremid i loporamid to to samo. Roznica polega na tym ze laremid nie jest na recepte. Ot takie male omijanie prawa. Zazywanie u mnie w ilosciach wiekszych (niz 2-3 na dzien) powoduje bolesne wykrecanie kiszek. Moj lekarz takze wspominal aby uwazac - nadmiar moze powodowac wzrost stanu zapalnego!
Bo w zyciu piekne sa tylko chwile

Zablokowany

Wróć do „Leki Niezwiązane Bezpośrednio z NZJ”