Asacol

Miejsce na wszelkie inne leki, które nie zostały wymienione w innych podforach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
zaba
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Asacol

Post autor: zaba » 02 sie 2007, 06:21

Witam!!!

czy asacol i SPD 476 to jest ten sam lek?? czy ktos z Was zle tolerowal sulfasalazyne i przeszedl na asacol?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Asacol

Post autor: Mamcia » 02 sie 2007, 11:00

Moja wiedza - asacol - mesalazyna w dawce 400 mg ostatnio 800, bo ponoć zmniejszenie przyjmowania liczby tabletek wpływa na to, że ludzie rzadziej samowolnie odstawiają leki.
A SPD 476 do tablety 1,2 g i wtedy dawka terapeutyczna to tylko 3 na dzień.
Innych różnic nie widzę.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

zaba
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Post autor: zaba » 03 sie 2007, 06:36

Dziekuje za odp.
jednak dalej nie jestem pewna co do roznicy pomiedzy tymi lekami. Problem jest w tym ze moj chlopak, ktory choruje na CU jest po ostrym zapaleniu trzustki wywolanym imuranem. po odstawieniu tego leku jakies 3 miesiace bylo wszytko ok. po tym czasie jednak wyniki znowu sie pogorszyly, amaylaza i lipaza strasznie wzrosly. okazalo sie ze powodem byla sulfasalazyna. obecnie znajduje sie w remisji juz kilka miesiecy. przyjmuje tylko probiotyki i poki co jest ok. wyczytalam na innym forum poswieconym CU, ze ktos mial ten sam problem z sulfa i lekarz zastapila ja asacolem. stad moje pytanie co do roznicy pomiedzy tymi dwoma lekami (asacol - SPD 476). jesli dobrze zrozumialam to asacol w Polsce wystepuje pod nazwa mesalazyna?
czy jest mozliwe zeby utrzymac dlugotrwala remisje przyjmujac tylko probiotyki??
sulfe odstawil na wlasna reke, dzisiaj pojechal na spotk kontrolne do wawy do dr Rydzewskiej, zobaczymy co ona zaleci.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 03 sie 2007, 15:20

Prof. Rydzewska jest specjalistką od trzustki od wielu lat, a jelita przyszły później. Myślę, że ona najlepeiej doradzi co i kiedy chłopak ma brać. A sulfę żle toleruje około 1/3 chorych. Mesalazyna to nazwa substancji czynnej (kwasu 5-aminosalicylowego) a asacol, SP...., colitan, asamax itp to nazwy handlowe.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

michal21
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Kontakt:

Asacol uważam za bardzo dobry lek

Post autor: michal21 » 16 mar 2010, 22:14

Z mojej wiedzy Asacol to czysta forma mesalazyny, bez zbędnych dodatków i składników z siarką jak w przypadku sulfalazyny. Przez większość wychodzenia z kryzysu ataku choroby Asacol był głównym lekiem naprawiający mój stan. Na początku brałem przepisaną końską dawkę 12 tabletek rano, po nich w ciągu pół godziny musiałem iść spać bo nie dało się ustać na nogach. Po dwóch chyba miesiącach zadziałało i mogłem zmniejszyć dawki.
Michał

Zablokowany

Wróć do „Leki Niezwiązane Bezpośrednio z NZJ”