Meloxicam

Miejsce na wszelkie inne leki, które nie zostały wymienione w innych podforach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
elka
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Meloxicam

Post autor: elka » 30 sty 2008, 12:05

Poratujcie, czy ktoś zażywał ten lek? Od pewnego czasu jestem pod opieką gastrologa ale mam do niego dość daleko, teraz trochę cierpię z powodu bólu stawów, jelita i te sprawy się uspokoiły ale stawy dają popalić. Kiedyś pomagał mi właśnie meloxicam, ale teraz nie wiem czy zanim pojadę do lekarki mogę sama sobie pomóc zażywając go? Poradźcie co robić, albo co zażyć żeby nie bolało zanim skontaktuję się z lekarką. Aktualnie zażywam Imuran.
Ela

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Meloxicam

Post autor: ranka » 30 sty 2008, 13:25

to jest NLPZ a jak kazdy NLPZ moze powodowac problemy z zoladkiem i jelitami.Oczywiscie nie musi ale moze.
no i to NLPZ z gatunku tych gorszych.
Obrazek

elka
Debiutant ✽

Post autor: elka » 30 sty 2008, 14:34

To co mi radzisz? Żeby było śmieszniej w piątek wróciłam z sanatorium w Busku, tam miałam podleczyć stawy... i było super, wypoczęłam psychicznie, stawy mnie nie bolały i ogólnie wróciłam ZDROWA a dzisiaj ledwo wstałam z łóżka :cry: Cała rodzina lamentuje, a ja - mam znowu dość! A miało być tak pięknie!
Ela

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 30 sty 2008, 14:41

Jesli pomagal kiedys i nic sie nie dzialo to byc moze to dobry dla ciebie lek.
Ogolnie ciezko radzic bo lekow duzo i radze moze najpierw porozmawiac z lekarzem a jesli tak jak mowilam kiedys bralas i bylo ok to moze zaczac go stosowac?
Obrazek

elka
Debiutant ✽

Post autor: elka » 30 sty 2008, 15:22

Dziękuję...
Ela

Aspers
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: dolnośląskie

Forumowa felczerko....

Post autor: Aspers » 18 lut 2008, 16:33

.... starzująca gdzieś tam. Jeśli piszesz, że Movalis z substancją czynna Meloxicam jest jednym z tych gorszych NLPZ - ów to uchowaj Boże Twoich pacientów. Z całym szacunkiem Pani doktor ale należy się sprostowanie. Meloxicam należy do Niesterydowych leków przeciwzapalnych o dużo wyższym bezpieczeństwie stosowania ze strony powikłań w obrębie przewodu pokarmowego. Ma dużo wyższe powinowadztwo do Cyklooxygenazy typu drugiego niż pierwszego dlatego jest NAJBEZPIECZNIEJSZYM OBECNIE NA RYNKU lekiem z tej grupy. Poza słabszym działaniem uszkadzającym górne i dolne odcinki przewodu pokarmowego dużo słabiej uszkadza nerki i wywołuje znacznie mniejsze zaburzenia w obrębie układu sercowo-naczyniowego.
Oczywiście nie oznacza to że nie istnieje osobnicza wrażliwość na leki jak i na substancje pomocnicze użyte do produkcji tabletek - tutaj się z Panią Doktor zgadzam w całej rozciągłości.
Przede wszystkim konsultacja z lekarzem. Poza tym Movalis jest na receptę.
Dla Elki rada - Movalis jest jedynym lekiem przeciwbólowym nie hamującym procesów naprawczych w komórkach jelitowych ale ZAWSZE przeciwskazaniem do stosowania wszystkich leków z grupy NLPZ są schorzenia przewodu pokarmowego. Dlatego bezwzględnie poinformuj swojego reumatologa o problemach gastrycznych, a ze swoim gastrologiem SKONSULTUJ leczenie stawów.
Hylę czoła
Aspers
Prostownik

Ela
Początkujący ✽✽

Post autor: Ela » 18 lut 2008, 18:17

Dodam tylko, że movalis nie jest jedyną handlową postacią meloxicamu, ale na pewno jest jedną z droższych.
CU, j-pouch

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 18 lut 2008, 18:21

po pierwsze nie mam swoich pacjentow,po drugie Meloxicam jak kazdy NLPZ powoduje duze objawy uboczne ze strony ukladu pokarmowego,po trzecie podejrzewam ze jestes przedstawicielem przemyslu farmaceutycznego.
Starzujaca? dobrze ze nie starzejąca.. :mrgreen:
widzialam na wlasne oczy powiklanie w postaci licznych wrzodow na zoladku prawdopodobnie po tym leku.bardzo nie lubie NLPZow i nie ma dla mnie podzialu na gorsze i lepsze.
a zawsze znajda sie lekarze ktorzy beda je zapisywac jak cukierki i wtedy jawi sie problem w postaci powiklan pokarmowych i nerkowych ktrore takowe niestety widzialam.
niewazne czy lepsze czy gorsze,kazde trzeba dawkowac z umiarem.
Obrazek

Aspers
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: dolnośląskie

Post autor: Aspers » 19 lut 2008, 11:23

I tak Cię lubię :roll:

-edit-
Meloxicam owszem ale nie jak każdy NLPZ. W badaniach na całym świecie prowadzonych nie tylko przez Boehringer Ingelheim, który był pierwszy, co chwilę pojawiają się doniesienia o róznicach bardzo istotnych w działaniu meloxicamu na tle innych NLPZ. Przede wszystkim jestem przedstawicielem zrowego leczenia dlatego nie uznaję generyków. W związku z tym jeśli meloxicam to tylko movalis.
Piszesz że bardzo nie lubisz NLPZ-tów. Niestety jesteśmy na nie skazani. Właściwie wszystkie formy terapii wspomagającej opierają się na tych lekach. Zło konieczne. Dlatego firmy prześcigają się w badaniach nad jaknajbezpiecznieszymi lekami. Już dziś wiadomo że bardzo wybiórcze hamowanie COX2 przy minimalnym COX1 jest bardzo szkodliwe - przykładem jest masowe wycofywanie z rynków coxibów.
Na starzejącą nie wyglądasz - powiem więcej - wyglądasz całkiem fajnie.
Tak jak napisałaś zawsze znajdą się lekarze, którzy przesadzają z NLPZ tami. Dlatego rola przedstawicieli - jak to nazwałaś - przemysłu farmaceutycznego - zmienia się. Teraz coraz większy nacisk kładzie się na edukację. Lekarz ma przepisywać dany lek nie dlatego, że przedstawicielka (atrakcyjna długonoga blondynka) przyniosła ciasto na oddział ale dlatego że jest święcie przekonany o jego skuteczności i ma świadomośc jego zalet i wad.
A rolą lekarzy jest ich przyjmować i zadawać jak najwięcej pytań merytorycznych.
Pozdrawiam Panią Doktor
-edit2-
Do Eli.
Masz rację. Movalis jest najdroższym preparatem meloxicamu na rynku. Jednak z tego co wiem różnica nie jest już taka duża. Zawsze byłem zwolennikiem stosowania leków oryginalnych więc jeśli dla Ciebie nie ma różnicy między 1 zł dziennie a 1,5 zł to kup movalis. Firma zainwestowała mnóstwo pieniędzy w badania ni etylko nad substancją podstawową ale i nad nośnikami. Firmy generyczne nie mają takiego obowiązku. Natomiast rozumiem ludzi którzy wolą wydać 30 zł zamiast 45 miesięcznie. Jeśli to jest dla Ciebie znacząca różnica to prosze Cię tylko - zwracaj szczególną uwagę na objawy uboczne - szczególnie postaci skórne i uczuleniowe.
Pozdrawiam
Poradnik
Doktor

Torvik -edit-
Proszę nie pisać posta pod postem w odstępie kilku minut.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2008, 12:21 przez Aspers, łącznie zmieniany 2 razy.
Prostownik

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 19 lut 2008, 13:12

Dlatego zawsze staram sie dobrze wytlumaczyc wszystko pacjentowi :)
Obrazek

elka
Debiutant ✽

Post autor: elka » 25 lut 2008, 12:48

Bardzo Wam dziękuje za pouczającą dyskusję. Moja pani doktor gastrolog jest wrogiem sterydów i meloxicamu, dlatego kiedy ostatnio ją odwiedziłam i powiedziałam że boli mnie bardzo "cały człowiek", załamała ręce i przyznała, że nie wie co ma ze mną zrobić. Przepisała mi tramal... Dzisiaj zażyłam go po raz pierwszy, bo poczytałam trochę o nim i nie wiem czy to jest ten lek, na który czekałam. Stawy mi bardzo puchną no i bolą jak ch...a. Kiedy ostatnio starałam sie przetrzymać ból bez leków skończyło sie bardzo wysokim OB, gorączką prawie 40 stopni i kilkudniowym pobytem w szpitalu...Tramal nie działa przeciwzapalnie i teraz nie wiem co robić. Pani reumatolog, którą bardzo lubiłam, zawsze bez ograniczeń dawała mi diprophos i po nim czułam sie SUPER! niestety teraz kiedy trafiłam do pani gastrolog z prawdziwego zdarzenia i ona jest wrogiem sterydów, cierpię, i tez nie wiem co robić. CU (jelita) się uspokoiło, myślałam jednak że lekarz który sie specjalizuje w tego typu chorobach wie że tutaj niedomagania jelit idą w parze z bólem stawów i będzie wiedział co z tym zrobić. Od 2 miesięcy biorę Imuran, on też podobno działa na stawy, podobno...
Ela

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 25 lut 2008, 15:43

A czy stosowałaś kiedyś sulfasalazynę - to idealny lek gdy ma się CU i zajęte stawy - oczywiście gdy się ten lek toleruje. Jeśli nie stosowałaś spróbuj.
Nie jestem zwolenniczką pakowania od razu sterydów, ale czasami to jedyne wyjście i o tym trzeba pamiętać.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2008, 23:09 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

elka
Debiutant ✽

Post autor: elka » 25 lut 2008, 19:07

Tak stosowałam 4x2, ale nie dawała żadnych efektów. Dziwne też jest to, że sterydy wprowadził reumatolog, żeby pomóc przy bólu stawów, a teraz lekarz gastrolog mówi że te bóle mam właśnie po sterydach. To jakby zamknięte koło.
Ela

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 27 gru 2010, 11:48

elka pisze:stosowałam 4x2, ale nie dawała żadnych efektów.
Ja stosowałam 3x2 i nadal stosuję, ale również bez poprawy... :smutny:
elka pisze:Dziwne też jest to, że sterydy wprowadził reumatolog, żeby pomóc przy bólu stawów, a teraz lekarz gastrolog mówi że te bóle mam właśnie po sterydach.
U mnie było odwrotnie: gastrolog dał mi sterydy na jelita, a ortopeda powiedział, że to one mogą tak rzutować na stawy i miałam zmniejszoną dawkę- również bez żadnego efektu stawowego... :neutral:

Dostałam Movalis, no ale co... Po drugim zastrzyku mała poprawa, po całej serii spokój na dwa tygodnie ;/ i w koło Macieju...
Gastro jak usłyszał, że Movalis to się na głowę złapał :cry:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Zablokowany

Wróć do „Leki Niezwiązane Bezpośrednio z NZJ”