Midocalm/Mydokalm

Miejsce na wszelkie inne leki, które nie zostały wymienione w innych podforach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
magdalena
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Re: Midocalm/Mydokalm

Post autor: magdalena » 23 lip 2008, 08:40

Mam pytanie, czy ktoś stosował lek o nazwie Mydokalm lub Midocalm (nie pamiętam jak się pisze) i czy szkodzi on na jelita. (nie jest to lek na nasze choroby tylko przy rwie kulszowej)
magda

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 23 lip 2008, 11:05

Interakcje: Nasila działanie środków działających depresyjnie na OUN (pochodne morfiny, barbiturany, leki przeciwhistaminowe, niektóre leki przeciwdepresyjne i uspokajające, neuroleptyki, etanol).

Działanie niepożądane: Zawroty i bóle głowy, senność, osłabienie, znużenie, pieczenie oczu, suchość w jamie ustnej, hipotonia ortostatyczna, skórne reakcje alergiczne, zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Ale brak jest przeciwwskaząń w chorobach jelit.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 23 lip 2008, 12:26

Brałam ten lek (Mydocalm się pisze), ale to chyba było z 8 lat temu, wtedy jeszcze nie wiedziałam że istnieją choroby jelit :wink:
ja go brałam przy silnych bólach szczęki, które nie wiadomo skąd się wzięły. Żadnych skutków ubocznych po nim nie miałam z tego co pamiętam.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
lady-d
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: lady-d » 23 lip 2008, 23:28

Ja osobiście nie brałam, ale moja mama brała jeszcze miesiąc temu przy SM. Teraz potrzebuje czegoś mocniejszego, chociaż jest to dość mocny lek. Zapytam o to czy były jakieś skutki uboczne, ale wydaje mi się, że niczego takiego nie zaobserwowała.

EDIT: Nie wiem czy temat jest nadal aktualny, ale zapytałam mamę. Podobno miała bóle brzucha przy zwykłym mydocalmie, a co najdziwniejsze, przy Mydocalmie forte czuła się bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: CzarnaMamba » 02 sie 2010, 23:59

Ja biorę teraz ten lek, czuję, że jest mocny, brzuch boli i strasznie mdli mnie
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Leki Niezwiązane Bezpośrednio z NZJ”