AULIN (przeciwzapalny i przeciwbólowy)

Miejsce na wszelkie inne leki, które nie zostały wymienione w innych podforach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

AULIN (przeciwzapalny i przeciwbólowy)

Post autor: Grzyb333 » 26 paź 2008, 10:44

Miałem niedawno niewielki zabieg chirurgiczny w lewej dłoni (usunięcie ciała obcego). Po zabiegu przepisano mi antybiotyk i lek przciwzapalny i przeciwbólowy AULIN.
Dobrze, że mam zwyczaj czytania ulotek dołączonych do leków. To co przeczytałem w ulotce zamieszczam w dołączonym pliku.

Całe szczęście, że łapa nie bolała, zagoiła się szybko łatwo i przyjemnie. Obeszło się bez środków przeciwbólowych.

Wniosek: CZYTAJCIE LUDZISKA ULOTKI DOŁĄCZINE DO WSZYSTKICH ŚWIŃSTW, KTÓRE BIERZECIE. :mrgreen:
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Awatar użytkownika
asiulek
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie

Re: AULIN (przeciwzapalny i przeciwbólowy)

Post autor: asiulek » 26 paź 2008, 14:05

Hmm... wszystkie leki z grupy NLPZ nie są wskazane przy CD/ CU. Po prostu nie trzeba ich brać :roll: Jeżeli muszę, ale to naprawdę sporadycznie, to używam Pyralginę. Nie mam po niej takiego dyskomfortu ze strony organizmu jak po niesterydowych lekach p/ bólowych.
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 27 paź 2008, 10:27

ludzie co wy wpiszecie..
Grzyb przetrzepalabym ci dupsko...

to nie jest antybiotyk, to po pierwsze

po drugie nie mozna wszystkich informacji z ulotki brac za pewnik bo wtedy praktycznie niczym nie moznaby Was leczyc.
Kazda firma farmaceutyczna musi napisac w ulotce nawet najmniej prawdopodobne dzialania niepozadane po to aby sie chronic.

jesli zauwazacie ze dany NPLZ Wam nie szkodzi to nie ma zadnych przeciwskazan zeby go nie brac.

przy antybiotykach praktycznie kazdych tez pisze ze jest przeciwskazany przy NZJ - i co ? nie bedziecie brac jak jest potrzeba?
Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 27 paź 2008, 10:58

Aulin jest rzecszywiscie dosc mocnym lekiem ale nie mozna myslec tak ze jak komus zaszkodzi to juz wszystkim z NZJ bo tak nie jest
Obrazek

Awatar użytkownika
krolik224
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: krolik224 » 27 paź 2008, 14:34

Zgadzam się w 100% z Ranką, oczywiście trzeba czytać ulotki, ale nie brać wszystkiego do siebie. Ja niedawno miałam zabieg chirurgiczny poskładania złamanej ręki i po nim niesamowity ból, mój lekarz przepisał mi Aulin brałam go 3x dziennie i nic nie odczułam na moich jelitkach. Ranka ma rację, że jeżeli jakiś lek szkodzi to można go zawsze odstawić i porozmawiać z lekarzem o jakimś zamienniku, mniej szkodliwym. :wink:
STAN OGÓLNY DOBRY. WYNIKI ZADOWALAJĄCE!!!

Leczenie biologiczne Remicade od 27.12.2012 - 15.11.2013.
I co dalej...? Crohn śpi ale czuwa !

Pentasa 2x1g
Salofalk 500 - czopki.

INFLECTRA 1 dawka - 13.07.2015 - i kolejne tygodnie....2 dawka - 27.07.2015 ; 3 dawka - 24.08.2015 ; 4 dawka - 19.10.2015 ; 5 dawka - zatrzymana ze względu na zmiany powstałe na twarzy.

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Grzyb333 » 27 paź 2008, 23:48

Sorry Robaczki. Źle zastosowałem przecinek w zdaniu. Po zabiegu lekarz przepsał mi antybiotyk, i drugi lek o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym o nazwie Aulin. Przepraszam za zamieszanie.

Ale mimo wszystko mój nawyk czytania ulotek dołączonych do lekatstw się przydał :mrgreen:
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 27 paź 2008, 23:53

to bardzo chwalebna rzecz ze czytasz ulotki, ale nie mozna jej nadinterpretowac
Obrazek

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Grzyb333 » 28 paź 2008, 07:29

ranka pisze:Grzyb przetrzepalabym ci dupsko...
Ała, ała, ała. Lanie przyjęte. Dzięki Wam forumowicze za rady. Ave forum.

Dzęx Grzyb :E

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Patryśka » 29 paź 2008, 00:00

Aulin wlasnie byl przyczyna jednego z zaostrzen u mnie...Zadzialal bardzo szybko tylko szkoda ze tak negatywnie...2 dni i bylo po sprawie :)

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: makika83 » 29 paź 2008, 18:43

może nie wniosę nic konkretnego w temacie, ale mam jedną refleksję - gdyby wierzyć ulotkom, to tylko zdrowi mogliby brać leki... nawet w naszych lekarz w części "efekty uboczne" są informacje, że lek może powodować problemy z układem pokarmowym, biegunki itd itd... jak ze wszystkim - metodą prób i błędów musimy znaleźć leki, które nie zaszkodzą...
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Grzyb333 » 29 paź 2008, 20:05

No tak. Jednak My należymy do grupy podwyższonego ryzyka i informacje z ulotek musimy z kimś skonsultować, jeśli nie z lekarzem to chociażby zapodać temat na Naszym forum. Jesteście kopalnią wiedzy CUDaki. Od Was dowiedziałem się więcej niż od swojego gastrologa. :mrgreen:

Awatar użytkownika
ellen
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: ellen » 19 sty 2009, 12:44

Ja osobiście nie zażywam już tego leku - informacje na ulotce niepokoiły mnie od początku, ale czujność uśpił fakt, że Aulin przepisała mi gastroenterolog (sic!) na wypadek bóli. Na szczęście brałam go tylko kilka razy, bo starałam się nie sięgać po przeciwbólowe, i lek działał bardzo dobrze, nie miałam żadnych problemów. Miesiąc temu jednak rozmawiałam z chirurgiem, który szczerze mi go odradził, mówiąc, że w wielu znanych mu przypadkach (i nie chodzi tu o osoby z CU czy CD) spowodował wrzody.
wenn ubunge ist besser wenne kunst.

Zablokowany

Wróć do „Leki Niezwiązane Bezpośrednio z NZJ”