Zaostrzenie od antybiotyku?

Miejsce na wszelkie inne leki, które nie zostały wymienione w innych podforach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
alexa
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2007, 22:06
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: bytom
Kontakt:

Zaostrzenie od antybiotyku?

Post autor: alexa » 05 maja 2009, 19:24

Szymon (11 lat - CD) do czwartku był w znakomitej formie.Zaczęło się od wysokiej temp. i okazało się że ma angine,dostał AUGMENTIN, Podałam mu 2 razy - dostał biegunki i mocny rumień na twarzy.Odstawiliśmy ten antybiotyk i przeszliśmy na zastrzyki BIOFUROKSYM.Uczulenie z twarzy zeszło ale biegunka nie odpuszcza.Boje sie nawet pomyśleć,że ten antybiotyk wywołał zaostrzenie,mam nadzieje że jak skończymy brać antybiotyki to wszystko wróci do normy.Przecież to jest niemożliwe żeby dziecko na nic nie zachorowało.Czy przy każdym antybiotyku tak będzie, czy wszystko wróci do normy,czy będziemy walczyć z zaostrzeniem?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zaostrzenie od antybiotyku?

Post autor: Mamcia » 05 maja 2009, 19:32

Antybiotyki dość często powodują zaostrzenie. Podanie antybiotyku powinno być konsultowane z gastro, albo może on podać listę dozwolonych leków z tej grupy.
A działanie niepożądane to najczęściej dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty, biegunka, rzadko rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego czy zapalenie jamy ustnej.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Zaostrzenie od antybiotyku?

Post autor: ranka » 05 maja 2009, 19:37

genralnie jesli mial po Augmentinie wysypke nie powiino sie juz dawac zadnych beta laktamow.

moze zmiana na zupelnie inna grupe poskutkuje i nie bedzie biegunek
Obrazek

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Posty: 1885
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:45
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Zaostrzenie od antybiotyku?

Post autor: ita71 » 05 maja 2009, 22:17

Syn jest uczulony na antybiotyki z grupy Rovamycine.Miał po nim straszne biegunki
i wymioty,po odstawieniu wszystko wracało do normy.Teraz w razie potrzeby
bierze Zinnat i jest ok.
Nigdy nie mów nigdy...

Horadoopka
Początkujący ✽✽
Posty: 287
Rejestracja: 29 wrz 2009, 11:49
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: z tamtąd

Re: Zaostrzenie od antybiotyku?

Post autor: Horadoopka » 26 sty 2010, 09:43

Mi lekarz po Xifaxanie kazał brać Metronidazol. Na ulotce nie wyczytałam niczego, co można by połączyc z moim CU.. ciekawe po co lekarz to przepisał..

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Zaostrzenie od antybiotyku?

Post autor: Raysha » 26 sty 2010, 10:33

Horadoopka, odnośnie metronidazolu to tutaj było pisane
viewtopic.php?t=8415&highlight=metronidazol

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:54
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zaostrzenie od antybiotyku?

Post autor: Linda123 » 26 sty 2010, 11:32

Niestety ja dostawałam w szpitalu Augmentin dożylnie i wyszłam z tego z zaostrzeniem. Jelita wracały do formy dobrych kila miesiecy i nie obyło się bez dodatkowego leczenia azą, bo na sterydach jestem prawie przez cały okres choroby.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zaostrzenie od antybiotyku?

Post autor: Natuśka » 26 sty 2010, 13:19

Ja kiedyś dostałam Azitrox 500 z nadzieją, że mnie nie ruszy pod względem jelitowym,a zdąży pomóc... Efekt? Po drugiej dawce tak mnie zawirowało, że nie dość, że do szpitala trafiłam to jeszcze mega zaostrzenie w pakiecie dostałam... :cry:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
kasiia_p
Początkujący ✽✽
Posty: 107
Rejestracja: 09 gru 2008, 19:12
Choroba: CU u dziecka
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zaostrzenie od antybiotyku?

Post autor: kasiia_p » 31 sty 2010, 22:44

Lena dostała trzy razy Augmentin Es i dzis luzny stolec i krew, bole brzucha, popuszczanie przy robieniu siku :((

od wizyty w Warszawie, czyli od pazdziernika kiedy dostala sterydy i imuran do salofalku nie bylo ani razu krwi i tak luznego stolca :( jestesmy na ostatniej dawce encortony, za dwa tygodnie mamy byc na kontroli w poradni w CZD

nie wiem co teraz powinnam zrobic???? zeby nie bylo z tego zaostrzenia! :((
zwiekszyc encorton do poprzedniej dawki, dzisiejsze zalecenie lekarza z izby przyjec
i co? czekac? :((
alea iacta est.....

Imuran 1x 25mg, Salofalk 4x 500 mg, dicoflor

Zablokowany

Wróć do „Leki Niezwiązane Bezpośrednio z NZJ”