antybiotyk zinnat czy mogę brać ????

Miejsce na wszelkie inne leki, które nie zostały wymienione w innych podforach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
lena28
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: mazowieckie

antybiotyk zinnat czy mogę brać ????

Post autor: lena28 » 17 wrz 2009, 10:37

mam spory problem i nie wiem co mam robić i liczę na waszą szybko pomoc , jakąś poradę , jestem w 30 tyg ciąży dostałam zapalenia ukł moczowego w moczu liczne bakterie i leukocyty około 75 dostałam antybiotyk zinnat od ginekologa ktory bardzo dobrze wie ze choruje na jelita ( przyjmuje sulfasalazyne) wykupiłam lek w domu poczytałam ulotkę a tam wyrazie napisane ze moze zaostrzyc biegunki lub wywołac rzekomobłoniaste zapalenie jelita, boje się strasznie ze ten antybiotyk podrazni mi jelita które teraz siedza cicho . Czy znacie jakis antybiotyk który jest dla chorych na jelita bezpieczny nie wiem co robić:( , proszę poradźcie cos , bo mnie te moje nery bola musze wziaść jakis antybiotyk

rajan
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --

Re: antybiotyk zinnat czy mogę brać ????

Post autor: rajan » 17 wrz 2009, 13:38

flowera pisze:Hej moje klopoty z jelitami zaczely sie bo d3ugiej kuracji antybiotykowej
bralam 1 antybiotyk w szpitalu potem kolejny po nastepnie po 4 tygodniach nastepny Zinnat sie nazywal i jakos po 2 tyogdniach mialam biegunki w nocy i potem juz tak raz na miesiac biegunki.. meczylam sie pol roku lekarz przepisal mi antybiotyk na rzekomobloniaste zapalenie jelit... przesly na 4 miesiace i teraz znow sie mecze.... ale ja jestem jeszze niezdiagnozowana tzn ide wlasnie do szpitala bo mam nietypowe objawy.... ((( ide na wykluczenie Crohna..
pozdrawiam
ita71 pisze:Syn jest uczulony na antybiotyki z grupy Rovamycine.Miał po nim straszne biegunki
i wymioty,po odstawieniu wszystko wracało do normy.Teraz w razie potrzeby
bierze Zinnat i jest ok.
Mamcia pisze:Antybiotyki dość często powodują zaostrzenie. Podanie antybiotyku powinno być konsultowane z gastro, albo może on podać listę dozwolonych leków z tej grupy.
A działanie niepożądane to najczęściej dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty, biegunka, rzadko rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego czy zapalenie jamy ustnej.

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 17 wrz 2009, 13:51

nie wiem to trzeba byłoby się lekarza zapytać, ale cipronex też troche działa na układ moczowy a nie szkodzi jelitom
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

lena28
Debiutant ✽

Post autor: lena28 » 17 wrz 2009, 14:48

martita a czy miałas moze po tych zastrzykach jakies efekty u boczne czy wszystko było dobrze?????? udało mi sie umówić do gastrologa na dzis wieczór , sprawdziałam ze zinacef jest w tej samej grupie leków co zinnat i jest bezpieczny dla ciężarnych wię postaram sie aby mi te zastrzyki przepisał , dziękuje wam bardzo za odzew

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 17 wrz 2009, 15:02

martita pisze:dostaję do w zastrzykach(wtedy to chyba się Zinacef nazywa
i ja miałam ten lek w tej formie i nie działo się nic złego z jelitami. Ogólnie jak już muszę antybiotyk stosować, to wybieram zastrzyki.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

xAniax
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: xAniax » 18 wrz 2009, 13:09

po Zinacie lub Zinacef dostaje okropnej bieguki i jest mi starsznie nie dobrze wyszlo ze nie moge go brac.
xAniax

Dopóki walczysz jesteś zwyciężcą ! ! !

lena28
Debiutant ✽

Post autor: lena28 » 19 wrz 2009, 09:35

wiecie co byłam u gastrologa co prawda nie mojego prowadzącego ( bo jest na urlopie) w sprawie tego zinnatu a ten mi na to ze mam go dalej brać dał mi jakas osłone na jelita enterol i to wszystko , biegunek nie mam ale czuje ze jelit jest podraznione no ale jakos wytrzymam jeszcze 3 tabletki antybiotyku mi zostały

Piciu
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: Piciu » 19 wrz 2009, 10:40

W sumie nie wiem jakiego typu bakterie wykryto Tobie w moczu Lena, lecz mi podano Biseptol 960 i problem z bakteriami w moczu zniknął.

Zablokowany

Wróć do „Leki Niezwiązane Bezpośrednio z NZJ”