totalne zaostrzenie po antybiotyku, help...

Miejsce na wszelkie inne leki, które nie zostały wymienione w innych podforach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
nemezis
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

totalne zaostrzenie po antybiotyku, help...

Post autor: nemezis » 11 paź 2009, 21:25

Kochani, 2 miesiące temu odstawiłam sterydy, i szło żyć w miarę normalnie. Jak było gorzej, to parę dni diety i flaki się uspokajały. Ale niestety zapadłam na jakieś koszmarne przeziębienie, co go czosnek nie wyleczył i się w związku ze szmerami w oskrzelach skończyło antybiotykiem. Dostałam Zinnat 250 mg, lekarka internistka powiedziała, że nie powinno w tej dawce zaszkodzić, zwłaszcza z enterolem osłonowo. Pomyliła się bardzo :cry: do rzeczy: od wczoraj mam megazaostrzenie, nie mogę się normalnie ruszyć z domu, wylatuje ze mnie zielony śluz, mam puste parcia, lecę do kibla jak poparzona, a tam cztery krople śluzu. Na przemian z rasową bieguną barw rozmaitych.... krwi brak, boli tuż przed wizytą w wc, potem ulga. Noc spokojna, ale jak tylko się obudziałm, natychmiast do kibelka i ogień z d... :smutny: no i teraz nie wiem, co tu robić. Pójdę jutro do mojej gastro, jak ją zastanę, to zapytam. Ale mam pytanie takie: czy to zaostrzenie, ewidentnie po antybiotyku, powinno jakoś przejść, skoro natychmiast go odstawiłam, a za to zwiększyłam salofalk do 4x2, czyli maks, i włączyłam trilac 3x2? czy też mam po prostu zwykłe zaostrzenie, które trzeba traktować jak poprzednie i przywalić sterydy? (zapewne na tym się skończy) macie podobne doświadczenia na koncie? dodam, że 2 listopada kładę się na szybką diagnostykę do MSWiA, żeby mnie w końcu obejrzeli z każdej strony, bo nie zdiagnozowano mnie nigdyporządnie, bo albo byółam w ciąży albo karmiłam... no ale do tego 2 listopada jakoś muszę przetrwać... Myślicie, że może minąć, czy mam się raczej nie łudzić? pozdrawiam Was i dziękuję

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: totalne zaostrzenie po antybiotyku, help...

Post autor: Natalka » 12 paź 2009, 14:12

Hej nemezis, przejrzyj te tematy
viewtopic.php?t=6546&highlight=antybiotyk+zaostrzenie
viewtopic.php?t=6568&highlight=antybiotyk+zaostrzenie
viewtopic.php?t=7710&highlight=zinnat
viewtopic.php?t=8400&highlight=zinnat
myślę, ze znajdziesz tam odpowiedź na swoje wątpliwości :smile:
nemezis pisze:zapadłam na jakieś koszmarne przeziębienie
myślę, że to też przyczyniło się do zaostrzenia, nie tylko sam antybiotyk, mi lekarz mówił, że i sama infekcja może "wywołać wilka z lasu", u mnie to się niestety potwierdziło.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

nemezis
Początkujący ✽✽

Post autor: nemezis » 12 paź 2009, 17:53

Dzięki Natalka, już wcześniej przejrzałam wszystkie te linki... no nic, jakby się wszystko zgadza, przeziębienie plus antybiotyk i gotowe. Byłam dziś u mojej gastro. Ona też podejrzewa, że to od tego raczej. Mam przez parę dni brać dużo trilacu no i smectę. I czekać. Jak nie minie, to do szpitala. Niby po tej smekcie jest lepiej, co jest oczywiste, ale mam wątpliwości, czy to wystarczy. Może się tak po prostu wszystko uspokoić? Bez sterydów? nie wiem...

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 12 paź 2009, 18:47

nemezis pisze:Może się tak po prostu wszystko uspokoić? Bez sterydów?
mnie się raz udało wyjść z zaostrzenia po przeziębieniu i lekach właśnie bez sterydów, ale wtedy moja choroba nie była tak rozwinięta, chorowałam dopiero niecały rok i to był chyba trzeci rzut, no i nie miałam jeszcze diagnozy. Bądź dobrej myśli, mam nadzieje, że uda Ci się opanować potworka bez sterydów :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 12 paź 2009, 23:00

To zadzwoń do MSWiA, a ponieważ jesteś z warszawy - jak się nie dodzwonisz to pojedż.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

nemezis
Początkujący ✽✽

Post autor: nemezis » 13 paź 2009, 16:39

Mamciu, to właśnie pierwsze co zrobiłam - leczę się na stałe w MSWiA. I właśnie moja doktor prowadząca dała mi takie zalecenia - trilac, smecta i czekac kilka dni, może się poprawi... a jak nie, to chyba szpital. No i nie wiem już co myśleć - oczywiście po smekcie jest lepiej, tzn. mogę sobie normalnie funkcjonować, bo na mnie (o dziwo), smecta działa. Tak kilka godzin, a potem znowu się zaczyna lekkie wywracanie flaczków, więc znowu ładuję smectę i znowu jest ok. Ale tak na dłuższą metę nie można, dlatego zastanawiam się, jak dużo czasu potrzebuje mój organizm, zanim się po tym antybiotyku pozbiera, znaczy jak długo mam czekać. W nocy śpię normalnie, brzuch mnie raczej nie boli, tylko tuż przed wizytą w WC trochę. Nie mam gorączki i innych takich. Tylko ta zielona śluzowata bieguna. Już nie wiem, co myśleć. Moja lekarka twierdzi, że to i tak nieźle, że smecta sobie z tym radzi, ja też czytałam tu na forum, że na niewiele osób działa przy zaostrzeniu, a na mnie jednak tak. Ale to marne pocieszenia...

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie

Post autor: ita71 » 13 paź 2009, 17:01

nemezis pisze:Może się tak po prostu wszystko uspokoić? Bez sterydów?
Syn po antybiotyku wymiotował, dostał silnej biegunki i ogólnie źle się czuł.
Od razu odstawiliśmy antybiotyk i po 4 dniach wszystko wróciło do normy.
Też brał smectę i trilac,obyło się bez sterydów.
Nigdy nie mów nigdy...

nemezis
Początkujący ✽✽

Post autor: nemezis » 13 paź 2009, 17:21

Ita71, dzięki za ten wpis... oby u mnie też tak się skończyło. Ostatnią dawkę wzięłam w sobotę, więc może jeszcze chwilkę poczekam...

Awatar użytkownika
jolajolly
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: jolajolly » 10 sty 2010, 00:26

Ja niestety dostałam zaostrzenia CU po 3-ch dawkach Mydocalmu (czy to antybiotyk to nie wiem ale zapewne nie). Dziś mija m-c odkąd walczę o to aby przestac krwawic i uspokoic jelita. Z tego co widze czeka mnie jeszcze długa przeprawa. Mam nadzieję, że Tobie już dawno odpuściło ;)
Stan obecny: Zaostrzenie dośc mocne - obrona przed szpitalem ;)
Leki: Asamax 500 - 3x3, Metypred 8 mg, Sulfasalazin EN 500 mg - 3x2, Duspatalin - 3x1, Metronidazol - 3x1, Kaldyum
Lekarz prowadzący: H. Rusielewicz Sandomierz

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 19 mar 2012, 11:38

nitosia pisze:Może mi ktoś podpowie? To pierwsze zaostrzenie od diagnozy.
w zaostrzeniu ,przy krwistych biegunkach (zależy też jaka ta krew,świeża,jasna,chodzi o to z jakiego odcinka jelita), to ja biorę minimum asamax 500 2 x 4 tabl.,do tego najlepiej wlewki z zawiesiny doodbyt.Salofalk lub co najmniej czopki Salofalk,często na zmianę czopek-wlewka,oczywiście jeśli masz to w domu.
Do tego zawsze coś z grupy IPP czy Controloc,sterydy pod kontrolą lekarza.
Biorę też AZA,ale to stale od lat.
Nie rozumiem czemu wcześniej nie pytałaś swojego gastro jak masz się zachować w takiej sytuacji zaostrzenia.
Takie netowe pogotowie jest ok.,ale to lekarz decyduje,bo on zna twoją historie choroby.
nitosia pisze:Jestem właśnie po kuracji antybiotykowej.
rozumiem,że bierzesz coś żeby uzupełnić flore bakteryjną ?
Jakiś trilac czy Lacidofil (,lek przywraca naturalną florę bakteryjną przewodu pokarmowego w sytuacjach, w których doszło do jej zniszczenia lub zakłócenia rozwoju przez inne bakterie) cos z tej grupy ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
nitosia
Początkujący ✽✽
województwo: podlaskie

Post autor: nitosia » 19 mar 2012, 19:36

Tak biorę trilac. Mam nadzieję, że w połączeniu ze zwiększoną dawką Asamaxu plus czopki Pentasa pomoże. (tu chciałam jeszcze raz serdecznie podziękować justam :) )

[ Dodano: 21-03-2012 ]
Czy już po dwóch dniach można odczuwać skutki odwodnienia? Zaznaczam, że uzupełniam płyny , a coraz bardziej mam wyschniętą śluzówkę w buzi.
Nie miałam pojęcia, że przyjęcie antybiotyku tak rozłoży mnie na łopatki. Biegam do toalety średnio co godzinę. Zachodzę tam i w zasadzie ta biegunka jest niewielka, rzekłabym nawet, że bardzo niewielka. Myślę o pójściu na zwolnienie. Wprawdzie po zwiększeniu Asamaxu i uzupełnianiu flory jelitowej jest odrobinę lepiej, ale...
Asamax 1x 6
Alfadiol 1x1
Controloc 1x1
Merkaptopuryna 3x1
Acticerol Fe 30 mg 1x1

CU zdiagnozowane sierpień 2011

...............................................

Pisanie to moja pasja :)
http://niemozebnosc.blogspot.com

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 21 mar 2012, 21:02

Czy już po dwóch dniach można odczuwać skutki odwodnienia? Zaznaczam, że uzupełniam płyny , a coraz bardziej mam wyschniętą śluzówkę w buzi.
ja myślę, że można.

shemek
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: shemek » 28 mar 2012, 21:43

Witam!

Podobnie jak Nemezis po antybiotyku zaostrzyła mi się CU. Próbowałem zwalczyć asamx 3-2-3 + pentasa 1g czopek na noc. Po kolonoskopii okazało się że ogólnie jelito ok tylko ostatnie 10cm zaostrzone. Stąd mój lekarz zaproponował salofalk wlewki co 4 dni asamax 2-1-0 oraz enkorton od 25mg. Po skończeniu salofalku stan jak bym go nigdy nie brał. 4 razy dziennie kibelek z czego masa krwi + śluz. Kolejna wizyta i lekarz stwierdził że to dziwne że tak salofalk z enkortonem nie zadziałał. Wymyślił że to może być jakaś infekcja zapisał Xsifaxan. 1-0-1. Dosłownie po dwóch dniach ciemnych mazi zamiast kupy pojawił się spokój w brzuchu i normalna kupa :). Ale radość trwała krótko. Dzieciak z przedszkola przytargał Rotawirusa (tak mi się wydaje) i koniec dobrych kupek. Owszem jest jedna ale już rozwodniona i z odrobiną krwi. Z Xsifaxanem odstawiłem enkorton nie wiem czy to dobry pomysł ale lekarzu nic nie wspominał żeby go brać dalej. Co o tym myślicie. I czy do Xsifaxanu jakiś probityk wskazany ??

Pozdrawiam
Shemek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 29 mar 2012, 16:39

shemek pisze:enkorton od 25mg.
shemek pisze:wspominał żeby go brać dalej. Co o tym myślicie. I czy do Xsifaxanu jakiś probityk wskazany
zejście od razu do zera z 25 mg to nieporozumienie,wręcz mało odpowiedzialne !!
Probiotyk przy antybiotykach to podstawa.
shemek pisze:Stąd mój lekarz zaproponował salofalk wlewki co 4 dni asamax 2-1-0 oraz enkorton od 25mg.
nie bardzo to rozumiem zejście asamaxem do 3 tabletek w zaostrzeniu,to chyba jakiś błąd albo przejęzyczenie.
Wlewka 4mg działa miejscowo,do tego co 4 dni...naprawdę nierozumiem tego.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2012, 16:59 przez obyty.z.cu, łącznie zmieniany 1 raz.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

shemek
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: shemek » 29 mar 2012, 18:19

magdalene pisze:Absolutnie nie odstawia się sterydów "ot tak". Jak bierzesz sterydy, to kora nadnerczy przestaje je produkować bądź produkuje w mniejszej ilości. Trzeba z nich schodzić powoli (np 5mg/tydzień), żeby kora się do tego "przyzwyczaiła" i znowu zaczęła normalnie pracować.

Tak, probiotyk by się przydał.
Dzięki za odpowiedzi. :) Jeśli chodzi o steryd to w zasadzie zaczynałem od 25mg na dobę przez tydzień. Następnie przez dwa tygodnie zażywałem 3-1-0 po czym 2-0-0 i już byłem na etapie 1-0-0 przez 2 miesiące tak miałem zażywać. Więc nie zszedłem od razu z 25mg do 0. Więc moje pytanie czy myślicie że po 2 tygodniach przerwy można wrócić do dawki 1-0-0? W sumie xsifaxan właśnie dziś skończyłem czy wg was jest teraz sens zażywać jeszcze probiotyk?

Zablokowany

Wróć do „Leki Niezwiązane Bezpośrednio z NZJ”