Groplinozyna (groprinosin)

Miejsce na wszelkie inne leki, które nie zostały wymienione w innych podforach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Groplinozyna (groprinosin)

Post autor: Cinimini » 14 paź 2009, 23:06

Kochani,
Pisaliśmy już sporo na temat kurzajek, brodawek, brodawczaków blee... Ja ze swoją męczę się już blisko 2 lata. Na początku mojej 'przygody' zaproponowano mi Groplinozyne, aby zahamować wirusa. Wtedy jednak moja prowadząca pani dr gastro stwiedziła, ze korzystniejszym byłoby uciąć palec niż przyjmować ten lek...
No i dziś miałam kolejne wymrażanie...to już chyba 18te :) - bezskuteczne. No i ponownie zaproponowano mi Groplinozyne. Skontaktowałam się więc z moja p.dr aby raz jeszce skonsultować słuszność-niesłuszność stosowania tego leku. Tym razem ku mojemu zdziwieniu usłyszałam, ze zadnych przeciwwskazań nie ma i jak najbardziej lek moge przyjmować równolegle z programem.
No i która odp. była 'prawdziwa' ;) - udzieliła jej ta sama p. dr ... Przyznam, ze opcja druga jest dla mnie bardzo optymistyczna - bo mam juz dość tych wymrażań. Z drugiej jednak strony nie chciałabym zaszkodzić jelitkom...
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

mar
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: pomorskie

Re: Groplinozyna (groprinosin)

Post autor: mar » 18 paź 2009, 12:11

Nie wiem jakie wcześniej przeciwskazania były brane pod uwagę, ale może Twój stan zdrowia 2lata temu nie pozwalał na to. Z resztą niektóre leki przeciwwirusowe np. Isoprionsine zostaly wyparte przez nowszej generacji. Czy widzisz już poprawę?

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 18 paź 2009, 12:41

Stan zdrowia był podobny...tyle,ze dwa lata temu atywność wirusa była znacznie niższa niż teraz. Tak sobie myślę, więc, ze wtedy mi odradzono Groplinosin, ponieważ w stosunku do 'jednej kurzajki' na palcu były by to zbyt silnie 'wytoczone działa'. No, a ze przez te 2 lata wirus hula i swawoli to, jednak podjęto decyzje, ze lek ten jest niezbędny, mimo, ze gyzie się z leczeniem immunosupresyjnym i azathiopryną.
mar pisze:Czy widzisz już poprawę?

Jeszcze nie, wg. tego co mówił lekarz poprawę najwcześniej zauważę po 3 - 4 tygodniach. Co optymistyczne nie jest, ponieważ 50 tabletek to koszt 60 zł, a muszę zażywać 6 dziennie ... ;/ ... ale to nieważne - byle pomogło ;)
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 01 lis 2009, 23:58

No i minęły ok. 3 tygodnie odkąd biorę Groplinosin - jesli chodzi o brodawki póki co rezultatu żadnego. Brzuch natomiast szaleje...boli, rozwolnienia, jakich dawno nie było, śluż, krew... Do tego ogolne przemeczenie, sennosc, apatia, bóle głowy ... Kurcze ten lek był moja nadzieją, wydałam 120 zł i co ? Zadnego efektu - tylko te nieporządane...nie chce go odostawiać póki nie minie ten czas minimalny (przy dawce 2 x 4 tabletki dziennie - ja biorę mniej bo przy tej ilości to chyba w ogóle bym z wc nie wstała). Nie macie doświadczeń z tym lekiem ? Widzę, że nikt się nie wypowiada...

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Leki Niezwiązane Bezpośrednio z NZJ”