Stosowałem Colozal, może ktoś słyszał

Miejsce na wszelkie inne leki, które nie zostały wymienione w innych podforach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
michal21
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Kontakt:

Stosowałem Colozal, może ktoś słyszał

Post autor: michal21 » 16 mar 2010, 22:30

W USA przepisany był mi Colozal, prawdopodobnie w Polsce odpowiednikiem jest nazwa Balsalazyna, ale nie wiem, czy takowa istnieje. Jest to właściwie lek bardzo podobny do Asacolu, czysta forma Mesalazyny. Jedyny problem to duże kapsułki, które utrudniały połykanie. Lek otwierał się dopiero w jelitach. Działał dobrze, podobnie jak Asacol.
Michał

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: Stosowałem Colozal, może ktoś słyszał

Post autor: maggie0278 » 17 mar 2010, 12:52

A pewnie, że ktoś słyszał :wink:

W archiwalnym numerze kwartalnika J- elita (1/2008r) jest artykuł autorstwa dr n.med. P.Albrechta , pt. " Salazopiryna i mesalazyna w leczeniu NZJ".
W tym artykule jest o balsalazynie, olsalazynie, mesalazynie i sulfalazynie. Jest nawet taka tabelka przedstawiająca miejsce działania tych preparatów zawierających kwas 5-aminosalicylowy.
Jak wynika z artykułu zaczęto stosować inne nośniki , właśnie olsalazynę lub balsalazynę albo specjalną otoczkę-etylocelulozę w celu uniknięcia działań niepożądanych sulfapirydyny, by jeszcze celniej dostarczać kwas 5-ASA do miejsca chorobowo zmienionego.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Zablokowany

Wróć do „Leki Niezwiązane Bezpośrednio z NZJ”