Przeziębienie

Miejsce na tematy wielowątkowe oraz niepowiązane z konkretnymi lekami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wisnia
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Przeziębienie

Post autor: wisnia » 22 gru 2011, 16:20

Witam wszystkich. O chorobie Leśniowskiego-Crohna dowiedziałam się miesiąc temu, dlatego ze wszystkim dopiero się oswajam. Jestem przeziębiona i dotychczas leczyłam się sokiem z cebuli, czosnkiem, herbatką z cytryną, miodem, herbatą malinową, ewentualnie tabletki na gardło. Czy nie ma przeciwwskazań żebym dalej tak się leczyła? Wiem że nie wolno w chorobie jeść cebuli, czosnku itd. Stąd moje obawy. Obecnie jestem w zaostrzeniu choroby. Nigdy nie leczyłam się gripexami, fervexem czy innymi modnymi lekami na przeziębienia, wole stare metody, choć przy chorobie będzie to ciężko pogodzić. Proszę Was o porady, co mogę, a czego nie mogę zażywać. Z góry bardzo dziękuję. :)

P.S. Zapomniałam dodać również o refluksie żołądkowo-przełykowym i zapaleniu przełyku.

Awatar użytkownika
wisnia
Początkujący ✽✽

Re: Przeziębienie

Post autor: wisnia » 22 gru 2011, 16:36

Już zmieniłam :) Dziękuję bardzo za porady :) Jestem dopiero na samym początku drogi z moją chorobą, więc niczego nie jestem pewna i wole o wszystko pytać :D

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 22 gru 2011, 18:47

wisnia, mi moja dr zawsze zaleca - rutinoscorbin, apap, tran i domowe sposoby, typu herbatka malinowa. Często też wypijam sok z cytryny z miodem..ale nie wiem czy to dla nas wskazane jest. Leczę się w ten sposób od zawsze i zazwyczaj udaje mi się zabić przeziębienie nim się rozhula.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 22 gru 2011, 22:10

wisnia, zajrzyj do tego tematu i do linków w nim podanych viewtopic.php?t=10562&highlight=przezi%EAbienie
ja z każdym przeziębieniem walczę naturalnymi metodami, jeśli zadziałam odpowiednio wcześnie, to 2-3 dni i po problemie, ale jeśli za późno to 2-3 tygodnie się ciągnie niestety.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
wisnia
Początkujący ✽✽

Post autor: wisnia » 23 gru 2011, 19:10

Dziękuję bardzo :) Mam jeszcze jedno pytanie. Czy mogłabym jednorazowo wypić taki fervex? Czuje się źle, szukam czegoś co postawi mnie trochę na nogi. Biore obecnie Entocort, Asamax i Polprazol. Czy można zażywać paracetamol z tymi lekami?

Awatar użytkownika
wisnia
Początkujący ✽✽

Post autor: wisnia » 23 gru 2011, 19:59

W takim razie leczę się tylko domowymi metodami, bardzo dziękuję za informacje ;) Ja zrobiłam sobie syrop z buraka na kaszel :D jedyne tabletki jakie jem to herbitusin na gardło, bo już wysiadło całkiem. Akurat teraz przed świętami przypętało się choróbsko :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”