Strona 1 z 1

Jak NAS leczy NFZ ?

: 27 cze 2012, 01:54
autor: Mirunio
Witam ,, jestem bezwzględnym nowicjuszem forumowym ,,,,,ale nie z koleżeństwem z CU ,,,,,
Zadałem pytanie ( pewnie nie w odpowiednim wątku ,,powitalnym "
Biurokracja jest czasami potrzebna do powstrzymania ,,,,,,, lużnych stolców :razz:
10 lat temu byłem pod opieką poradni gastroontroologicznej w Warszawa - Solec ,
Było przez kilka lat ok - ale ...... jak to po remisji się ,,,,, z e e ,,,,,,
Prywatna opieka jest ok dotąd ok , aż nie musimy iść do apteki , Recepta z ,,P" może być wystawiona tylko od lekarza rodzinnego - który ma zaświadczenie o CU z poradni ,,,,, i kółeczko się domknęło ,,,,
Obecnie Warszawa ( jeszcze niektórzy lekarze ) mają limity na pazdziernik ?
Jak sprawa ma się u Was ?? Bo mi zależy tylko na kwicie ?
CU - diagnoza histopatologiczna + kolonoskopia ,,,
Mirunio

Re: Jak NAS leczy NFZ ?

: 27 cze 2012, 16:18
autor: obyty.z.cu
Mirunio pisze:Prywatna opieka jest ok dotąd ok , aż nie musimy iść do apteki , Recepta z ,,P" może być wystawiona tylko od lekarza rodzinnego - który ma zaświadczenie o CU z poradni ,,,,, i kółeczko się domknęło ,,,,
Obecnie Warszawa ( jeszcze niektórzy lekarze ) mają limity na pazdziernik ?
Jak sprawa ma się u Was Bo mi zależy tylko na kwicie ?
CU - diagnoza histopatologiczna + kolonoskopia ,,,
nie z Wawy ale,mała uwaga,nie ma już recept na P,sa takie same,tyle,że leki inaczej opisywane,np.R (ryczałt),B (Bezpłatne) i inne wysokości opłat wpisywane przy konkretnym leku na recepcie,np.30,50 czy 100 %
Jeśli masz opinie specjalisty z diagnozą,to na taka opinie powinien każdy lekarz wypisać receptę z odpowiednią refundacją.
Ja przynajmniej nie mam z tym kłopotów,dość często z tego korzystam.
Nie bardzo rozumiem,czemu też ten rodzinny lekarz tobie tego nie wypisuje ?
Często zostawiam kartkę w rejestracji poradni "rodzinnej" z potrzebną listą leków i na drugi dzień odbieram recepty.
Dotyczy to wszystkich leków,także tych na choroby przewlekłe (różne u mnie zdiagnozowane),na które zresztą w mojej kartotece są opinie specjalisty.
Inną sprawą jest,że niektóre leki i tak mi lekarz rodzinny wypisuje refundowane z odpowiednim upustem,nawet gdy tej opinii brak,no bo skąd ma być jak jest choroba,np.pokazała się w badaniu USG,czekam zapisany do specjalisty na termin,np.4 miesiące,a leczyć trzeba.
Lekarz sam zdecyduje jaki leki muszę brać,np. tak było przy wykazanych zmianach osteoporozy przewlekłej,ale i zresztą i innych.
Rodzinny rozpoczyna terapie,a specjalista ją dalej poprowadzi.

Re: Jak NAS leczy NFZ ?

: 27 cze 2012, 17:29
autor: Mirunio
Zapewne Masz rację - ale moja Pani doktor ( lekarz rodzinny )-po ostatnich wydarzeniach z receptami - tak spanikowała , że wypisując mi recepte na 30% była niezadowolona , że ostatnia moja kolonoskopia była ,,,,,,, aż 12 msc temu .. Starając się teraz o ryczałt ( Asamax w czopkach jest tylko na ryczałt albo 100% ) bezwzględnie karze przynieść zaświadzenie o chorobie przewlekłej z przychodni gastrologicznej ( którą mam najbliższą w W-wie = 50 km ) A co najciekawsze w opisie wycinka z badania kolonosk. jest jak byk :!: CU !! Nie mam innej możliwości tylko - czekać , czekać , czekać ,,,,,

Re: Jak NAS leczy NFZ ?

: 27 cze 2012, 18:03
autor: Mirunio
Tak - zgadzam się w zupełności ,Tylko zaświadczenie o chorobie od specjalisty wydane z gabinetu prywatnego nie jest akceptowane ,Każą mi przynieś z przychodni specjalistycznej a takowej u mnie brak :smutny:

Re: Jak NAS leczy NFZ ?

: 27 cze 2012, 23:02
autor: Mamcia
Na opór ze strony rodzinnego jest parę metod.
Jeśli masz zaświadczenie od gastro o CU zadajesz pytanie - możesz, na piśmie, poprosić o podanie metody, która zmienia chorobę przewlekłą w uleczalną. Mając zaświadczenie od prywatnego - zażądać podstawy prawnej na jakiej wymagane jest zaświadczenie od specjalisty "publicznego". I pisać, bo na gębą to mogą odmówić wszystkiego, a na piśmie już nie, bo wtedy pacjent może wystąpić do RPP, RPO lub do sądu w obronie swoich praw. Można wysłać mail do NFZ do MZ do RPP z odpisem do przychodni, bo te leki należą się z mocy prawa, a nie widzimisię lekarza.

Re: Jak NAS leczy NFZ ?

: 03 lip 2012, 17:32
autor: Mirunio
Witam ,,
Dziś po długich perypetiach - udało mi się zapisać ponownie - TELEFONICZNIE ( ostatnia wizyta była 9 lat temu i skierowanie od lekarza I - kontaktu była nieaktualna ) Warszawa Solec ,,
Skierowanie od lekarza rodzinnego do poradni gastrooetorologicznej , a ja zapisałem się do gastrologicznej ( koniec pazdziernika - termin japoński - jakotaki - ale tylko dla kwitu ,,R" - CZEKAM POSŁUSZNIE :lol: )
Czy popełniłem błąd ?? , że podałem poradnie gastrologiczną - zamiast widniejącą w skierowaniu - gastroonterologiczną ?? Nie chcę aby 4 m-sc - poszły się ................. kochać :wink: