moje dziecko choruje a jeszcze nie ma konkretnej diagnozy

Miejsce na tematy wielowątkowe oraz niepowiązane z konkretnymi lekami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
izuńka

moje dziecko choruje a jeszcze nie ma konkretnej diagnozy

Post autor: izuńka » 14 lip 2006, 21:45

moja 4 letnia córeczka od roku zmaga się z dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego. Początkowo zapalenie żołądka i dwunastnicy przy tym uczulenie na gluten. Po zastosowanym leczeniu troche ustąpiło. Od kwietnia biegunka ze śluzem a nawet z krwią. Diagnoza alergiczne zapalenie jelit. Dostała Colitan 3 razy dziennie 250mg. Poprawa przez pierwszy tydzień potem znów to samo. Dostała Calcort 3 razy dziennie 3mg. Przez pierwszy tydzień znacząca poprawa teraz zaczyna się znów biegunka sam śluz. czy to może być CU lub CD? Poradźcie czy ktoś miał takie objawy?

Awatar użytkownika
anisr
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie

Re: moje dziecko choruje a jeszcze nie ma konkretnej diagnozy

Post autor: anisr » 14 lip 2006, 22:20

Ehhh, pomóc ci nie pomogę-bo my tż jeszcze nie mamy ostatecznej diagnozy-tzn lekarz twierdzi że to jest nzj, tylko nie wie jaki typ:(
Olga ma 6,5 roku i tez miała biegunki ze śluzem i krwią(rzadziej), bóle prawego stawu biodrowego( a ja głupia myslałam,że ja noga boli bo się przećwiczyła...)bóle samego brzucha, mdłosci, tłuszczowe stolce...
Czy mieliscie badania endoskopowe?I czy pobierali wam wycinki?Nam lekarz właśnie na podstawie wycinków to stwierdził...
Chciałbym ci pomóc ale :cry: sama jestem jeszcze zielona...i tez się martwię
Pozdrawiam serdecznie
Pozdrawiam Ania
------------------------------------------------------------------
Olga 9 lat, 136 cm, 27 kg, obecnie 3*0,5 g salofalk, czopki salofalk 1*0,25, dicoflor, Clinutren junior w trakcie diagnozy i zmiany leczenia

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Miki » 14 lip 2006, 22:21

Ja choruję na CU, objawy jakie miałam to biegunka ze śluzem i krwią, ból w podbrzuszu z lewej strony, brak apetytu a jeśli już coś zjadłam to szybko biegłam do :wc: biegunki z krwią doprowadziły do osłabienie organizmu, wypłukało żelazo, byłam coraz słabsza, nawet w nocy wstawałam do :wc: i miałam wysoki OB, które z każdym dniem stawało się coraz wyższe, doszło do 84.
Najlepiej byłoby zrobić morfologię, OB, żelazo (skoro jest biegunka z krwią) no i chyba kolonoskopię, żeby zobaczyć co się dzieje w przewodzie pokarmowym.

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Miki » 14 lip 2006, 22:22

Tak ja przy kolonoskopi miłam pobierane wycinki i wtedy stwierdzono CU :neutral:

izuńka

Post autor: izuńka » 14 lip 2006, 23:01

miała robioną kolonoskopię w wypisie ze szpitala zapisano: poprzecznica zatarcie rysunku naczyniowego, błona kruch krwawliwa, zastępnica: obrzęk kruchość Odbytnica obecność przerostu granuralnego błony śluzowej. badanie wycinków w opracowaniu.
Pani doktor powiedziała że to zapalenie alergiczne ale może to być wstęp do choroby Leśniowskiego - crohna. Nie wiem co robić? Ona wcale nie zdrowieje.
Miała teraz robioną morfologię OB podwyższone CRP podwyższone WBC podwyższone PLT podwyższone

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 15 lip 2006, 22:01

Napisz gdzie leczy sie córka. Calcort to steryd ogólny niezarejestrowany w Polsce, z tego co weim o miniejszych działanich ubocznych. Jak chcesz pogadać to zadzwoń
Mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

izuńka

Post autor: izuńka » 15 lip 2006, 22:02

chetnie pogadam
córkę leczymy w i klinice chorób dzieci w szczecinie

izuńka

Post autor: izuńka » 15 lip 2006, 22:13

ale jak mam zadzwonić? ja jestem zupełnie zielona

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 lip 2006, 22:33

Wystarczy klinąć na www i kontakt do J-elity.Tam sąwszystkie telefony i chyba nawet numer buta.
mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

izuńka

Post autor: izuńka » 16 lip 2006, 22:47

dzięki z pewnością się odezwę

edi
Debiutant ✽
Choroba: CD u rodzica

Post autor: edi » 16 lip 2006, 23:08

Moja mała pierwsze wycinki miała pobierane w 3 m-cu i w wynikach nie stwierdzono swoistych zmian typowych dla choroby miała wtedy zaatakowane jelito grube w wieku 7 m-cy okazało się że również w jelicie cienkim i w żołądku pojawiły się stany zapalne ale z wycinków równiez nie było typowych zmian swoistych dla CD.także postawienie diagnozy do której grupy chorych was zaliczyć lekarze pewnie stwierdzą po ogólnych objawach klinicznych.U nas było b.dużo biegunek,anemia,wysokie wykładniki zapalne,zmiany w jelitach typu afty,wrzody,zanik rysunku naczyniowego,a decydującm argumentem dla stwierdzenia CD był ropień okołoodbytniczy

izuńka

Post autor: izuńka » 17 lip 2006, 00:29

dzięki za każdą informację. W tym tygodniu mam dzwonic do naszej pani doktor z informacją o samopoczuciu małej. I cóż jej powiem biegunki utrzymują się mimo calcortu i to własciwie sam śluz. ja nie mam jeszcze wyników badań histopatologicznych. Myślę że lekarze stawiają na alergiczne zapalenie gdyż faktycznie mała w styczniu miała dodatnie IgAAGA i IgGAGA. na diecie bezglutenowej było dobrze przez jakiś czas a później znów bóle brzuszka i biegunka ze śluzem a nawet z krwią. Pozdrawiam Was serdecznie

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Raysha » 09 sie 2006, 09:02

Witaj Izuńka,u mnie to było tak że zastanawiali sie nad Colitis a Crochnem bo bodajże miałam objawy Crochna a zmiany zapalne Colitis,ale pisali że mam Colitis Dopiero Warszawa zrobiła endoskopie i kolonoskopie i stwierdzili Crochna...Nie mogli tez na początku stwierdzic jednoznacznie... :smutny: głupie to.Pociesz się tym że ja też mam od 1,5 roku celiakię (nie stwierdzoną na 100%) i jakoś leci mam pytanko czy ty patrzysz na np. syrop glukozowo-fruktozowy bo on może być produkowany z kukurydzy lub pszenicy (!) Pozdrawiam mama nadzieje że juz lepiej u was :roll:

Zablokowany

Wróć do „Inne”