dobranie leku

Miejsce na tematy wielowątkowe oraz niepowiązane z konkretnymi lekami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

dobranie leku

Post autor: ewkunia » 14 lip 2008, 23:27

Drodzy Ludzie :) Mam pytanie - ile u Was trwalo dobieranie leków, tak żeby było widać efekt?
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

magdalena
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Re: dobranie leku

Post autor: magdalena » 15 lip 2008, 08:58

W naszych chorobach dobieranie leków trwa praktycznie cały czas. Te choroby nie są stałe, raz jest lepiej, raz gorzej, trzeba leki zmieniać, bo do niektórych organizm się przyzwyczaja, inne po jakimś czasie już nie pomagają itd., itp. :smutny:
magda

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 15 lip 2008, 12:41

ja sie lecze juz 6 lat i co chwilę mam zmieniane leki, bo nie jest dobrze

tak dlugiego dobierania Ci nie zycze

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 15 lip 2008, 14:02

Gdy już dostałam właściwą diagnozę, czyli w lutym 2007, to nie było u mnie problemu z dobraniem leków, dostałam wtedy Encorton, Imuran i Asamax, właściwie z dnia na dzień mi się poprawiło, potem odstawiłam sterydy, potem Asamax i od prawie roku biorę tylko Imuran i wszystko jest o.k. jak na razie.
Tak więc u mnie udało się trafić za pierwszym razem :wink: oby i u Ciebie tak się udało :smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 15 lip 2008, 15:45

Ja też się pochwalę :wink: , że zestaw jaki na początku leczenia dostałam (sulfa i metypred) był do bani. Później z surfy przeszłam chwilowo na asamax, z asamaxu na salofalk i ostatnia całkiem udana propozycja leczenia budesonid plus aza i jest git.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: ewkunia » 15 lip 2008, 16:06

hm no wlasnie ja od ok 8lat staram się mieć dobrane;p w sumie najlepiej wspominam AZE plus encorton,ale moj stan organizmu nie wskazuje na potrzebę wlączenia 'dwóch siekier naraz":P na szczęście chodzę dość czesto do gastro,ale zawsze mam wrazenie,że tylko ze mną jest taki problem. podobny jak u Elwirki:)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Mirka
Debiutant ✽
województwo: śląskie

Post autor: Mirka » 17 lip 2008, 17:41

Ja mogę sie pochwalić że od razu dobrano mi leki biorę pentase i entocort. Choruję od dwóch lat. Pozdowienia dla wszystkich.
Mirka

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie

Post autor: Artur rodzic » 17 lip 2008, 20:05

U mojego syna Adasiawyglądało to następująco: na samym początku podstawowe leki typu Pentasa i inne - prawie rok spokoju poza tym że nie wchłaniał żelaza. Po roku 6 tygodni leczenia żywieniowego przez sondę i wstawiony imuran - przez półtora roku wzloty i upadki, po tym okresie czasu dołożony entocort - on także nie wystarczył - wysokie CRP, bule brzucha wstawiony Remicade w chwili obecnej po 2 dawce - mamy nadzieję, że wreszcie trafiliśmy - po 2 tygodniach od podania 1 dawki CRP w normie, żelazo w normie morfologia jak na niego całkiem niezła, tylko sporadyczne bule brzucha, brak biegunek.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: ranka » 17 lip 2008, 21:58

mi od razu dobrano wlasciwe. czopki zaczely dzialac wlasciwie juz po jednym dniu.
ale to byly drogie leki wiec probowalam potem zastapic je slabszymi ale bez powodzenia.
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Inne”