Salofalk i biegunka tłuszczowa

Miejsce na tematy wielowątkowe oraz niepowiązane z konkretnymi lekami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
montan
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Salofalk i biegunka tłuszczowa

Post autor: montan » 11 lut 2009, 09:28

Hey biore salofalki 2x2 ale mimo to prawie nic nie moge jesc i i musze ograniczyc diete prawie do zera pozatym kazdy nadmiar tluszczy konczy sie biegunka tluszczowa... w opcji jelitowej nic mi nie wyszlo w wawie niby cienkie jest ok a boli + zoladek po mimo blokerow... teraz od kilku dni jestem mocno oslabiony a wizyta w wawce w poradni pod koniec miecha... praktycznie od samego poczatku od kiedy dostalem stan zapalny to nawet podczas brania pentasy mialem tluszcze na papierze... i teraz od kad biore salofalk to stopniowo bylo gorzej znaczy sie od wrzesnia ale lepiej jak nic nie bralem ehhs jakies rady macie?

ps w wace znalezli mi gronkowca w kale i czy na niego pomagaj leki przeciw zalpne typu pentasa salofalk skoro po nich mailem mneijsze problemy z jelitami?

doprecyzowałam temat
Ostatnio zmieniony 11 lut 2009, 13:36 przez montan, łącznie zmieniany 1 raz.
Dolina . . .

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: Salofalk i biegunka tłuszczowa

Post autor: Natalka » 11 lut 2009, 13:47

montan pisze:biegunka tluszczowa...
znalazłam na forum tu:
viewtopic.php?t=5807&highlight=biegunka+t%B3uszczowa
montan pisze:i teraz od kad biore salofalk to stopniowo bylo gorzej znaczy sie od wrzesnia ale lepiej jak nic nie bralem ehhs jakies rady macie?
montan pisze:znalezli mi gronkowca w kale i czy na niego pomagaj leki przeciw zalpne typu pentasa salofalk skoro po nich mailem mneijsze problemy z jelitami?
no to w końcu mniejsze te problemy po salofalku czy większe?

poza tym jest taka zasada w regulaminie, która mówi:
Przestrzegaj zasady: jeden temat jedno pytanie.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Salofalk i biegunka tłuszczowa

Post autor: Linda123 » 11 lut 2009, 14:36

Jeśli Ci gorzej na Salofalku, to wróć do Pentasy. Wiadomo, że ta ostatnia ma większe działanie i działa już w na początku jelita cienkiego, a Salofalk nie.

Jak wykryli gronkowca, to powinni coś na niego dać, przynajmniej tak mi się wydaje.

Koniec miecha niedługo, więc nie ma się co martwić. Jeżeli się bardzo męczysz to proponuje odwiedź jakiegoś gastrologa w Poznaniu. Z tego co wiem, to większość osób z poza Warszawy a leczących się w Warszawie ma lekarzy "posiłkowych" w swoich miastach. Myśle, że to nie głupie rozwiązanie.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Zablokowany

Wróć do „Inne”