Zastrzyki przeciw zakrzepom czy stosowac?

Miejsce na tematy wielowątkowe oraz niepowiązane z konkretnymi lekami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
agnieszkad
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: mazowieckie

Zastrzyki przeciw zakrzepom czy stosowac?

Post autor: agnieszkad » 06 sie 2009, 23:39

Witam,

Synowi zalozono szyne gipsowa. Czy w tej sytuacji powinien przyjmowac tez zastrzyki zapobiegajace zakrzepom. Ma skrecony staw skokowy.
Zalozono mu po urazie w szpitalu, gdzie przebywa na obozie sportowym.
Lekarz nic nie powiedzal czy lepiej jest wyjmowac noge z tej szyny i moczyc w solach sparowac itp.

Bardzo prosze o odpowiedz

pozdrawiam
Agnieszka
agnieszkad

agnieszkad
Początkujący ✽✽

Re: Zastrzyki przeciw zakrzepom czy stosowac?

Post autor: agnieszkad » 07 sie 2009, 09:12

Noga opuchla od wczoraj jeszcze bardziej. Wlasnie wyryszyli z Suwalk. Do Warszawy dluga droga, a ja wpadam w histerie , czy w trakcie podrozy cos mu grozi z powodu braku zastrzykow.

pozdrawiam
Agnieszka
agnieszkad

exa
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 07 sie 2009, 09:26

czy w trakcie podrozy cos mu grozi z powodu braku zastrzykow.
sorki doczytałam dopiero....przy skręceniu?
teraz podobno jest taki trend, by przeciwzakrzepowe przyjmować...ja miałam nogi skręcone wiele razy, wiele razy w gipsie i nie przyjmowałam nigdy przeciwzakrzepowych....

nie martw się na zapas....wydaje mi się, że to, iż noga jest opuchnięta bardziej w trakcie jazdy jest, można rzec, normalne....

ma tam chyba jakąś opiekę? czym jedzie? ambulansem? samochodem?...może noga bardziej w górze powinna być i jak najmniej zgięta?..
Ostatnio zmieniony 07 sie 2009, 09:30 przez exa, łącznie zmieniany 3 razy.
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Misia

Post autor: Misia » 07 sie 2009, 09:26

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 07 sie 2009, 09:40

Jest zalecenie by podawac zastrzyki p/zakrzepowe przy unieruchomieniu niekiedy jednak młodym ludziom, albo niektórzy lekarze nie podają. Noga mogła opuchnąć z porodu zbyt mocno zaciągniętego bandażu, jest to najczęstszy powód zbyt ciasny gips/bandaż. Wtedy wystarczy luźniej zrobić zwoje i wszystko wraca do normy.
Ważne jest jednak,żeby w momencie unieruchomienia kończyny wykonywać ćwiczenia izometryczne, znaczy bez zmiany długości mięsnia napinać mięsień to jest również wliczane do profilaktyki p/zakrzepowej po i w trakcie unieruchomienia. Nie wspomnę,że kończyna powinna często znajdywać się wyżej od poziomu serca.
Mam nadzieję, że to jakieś małe niedopatrzenie właśnie związane z źle założonym opatrunkiem i polecam przekazać by wykonywał ćwiczenia.
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 07 sie 2009, 10:15

Jak nie zastrzyki to tabletki, ale się podaje i młodym ludziom też. Co do wyjmowania i moczenia to decyzja lekarza.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 07 sie 2009, 13:49

Jak nie zastrzyki to tabletki, ale się podaje i młodym ludziom też
podaje się jednak nie wszyscy lekarze to robią jak widza młodego człowieka, może niejasno się wyraziłam...jak to kiedyś powiedział jednen lekarz każdy ma swoją szkołe i swoje doświadczenie, ale ja jestem za tym by podawać.
Pozdrawiam
Shadi

Obrazek

agnieszkad
Początkujący ✽✽

Post autor: agnieszkad » 08 sie 2009, 16:39

Witam,
O 11.30 dotarlismy do domu.
Szyna zalozona w Suwalkach pogorszyla sprawe, noga bardzo opuchla. Musielismy zatrzymac sie wczoraj w szpitalu w Augustowie. Zdjeto szyne , noge oblozono lodem. Dopytywalam o leki przeciw zakrepom. Lekarz powiedzial, ze mozna podac, ale podaje sie od 18 roku. Nie wiem, wiec jak to jest. 1, 5 roku temu przyjmowal. Najpierw stwierdzili, ze to skrecenie, gdy poprosilam o zdjecie rtg(zeby zabrac do Wawy) to juz nie wykluczali "jakiegos pekniecia". Tak to wygladalo.
Jestesmy w domu. Noga jes opuchnieta strasznie. Zamierzamy pojechac do szpitala.

pozdrawiam
agnieszkad

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 08 sie 2009, 19:55

no to jedzcie do szpitala sprawdzic co to dokladnie jest, oklady zimne z altacetu noga do góry
Pozdrawiam
Shadi

Obrazek

agnieszkad
Początkujący ✽✽

Post autor: agnieszkad » 09 sie 2009, 16:30

witam,

Wczoraj wieczorem "wyladowalismy" w szpitalu przy Nieklanskiej. Stwierdzona - blad lekarzy z Suwalk i Augustowa, ze nie zalozyli gipsu. Potworne skrecenie (powtorne rtg, bo wg lekarza na tym zdjeciu z Suwalk trudno bylo cokolwiek wypatrzec). Gips na 3 tygodne, bez zastrzykow. Byli lekko zdziwieni moim pytaniem. Trudno zrozumiec to wszystko . W kazdym regionie Polski lecza inaczej. Na Mazurach gips zakladaja dopiero jak opuchlizna zejdzie. W Warszawie gips natychmiast, bo zapobiega dalszemu puchnieciu i obrzekowi. W Rzeszowie dostaje sie zastrzyki przeciw zakrzepom (syn sam robil je 1,5 roku temu).
I badz tu madrym rodzicem. Nie wiem, co i jak powinno byc zrobione aby bylo dobre i bezpieczne dla syna.Chyba pojde jeszcze do pediatry zapytac o te zastrzyki. Jak myslicie?

pozdrawiam
Aga
agnieszkad

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 10 sie 2009, 18:35

jesli gips to zastrzyki powinny chociaz czlowiek mlody to moze dlatego nie dali. ale nie zaszkodza wiec np. Fragmin na caly okres gipsu proponuje.

Awatar użytkownika
LaStella81
Początkujący ✽✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: LaStella81 » 11 sie 2009, 18:38

agnieszkad pisze:W Rzeszowie dostaje sie zastrzyki przeciw zakrzepom
Prawda, dawali i nadal dają :)

W zeszłym roku po wypadku miałam nogę w gipsie(cały gips a nie szyna gipsowa) przez 6 tygodni i przez ten czas dostawałam zastrzyki p/zakrzepowe(clexane)
Ból fizyczny ma w sobie to że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija.
Ból psychiczny ma w sobie to że zabija nas codziennie od nowa-my jednak ciągle żyjemy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”