Ranigast - bardzo pomocny w leczeniu

Miejsce na tematy wielowątkowe oraz niepowiązane z konkretnymi lekami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Przemek84
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Ranigast - bardzo pomocny w leczeniu

Post autor: Przemek84 » 23 wrz 2009, 20:33

Nigdzie nie znalazlem podobnego tematu dlatego postanowilem poruszyc ten "problem" opisujac swoj przypadek , nie twierdze ze znalazlem super "lek" ale moze komus pomoze .Oczywiscie regularnie przyjmuje rowniez inne standardowe leki jednak bez ranigastu ich dzialanie bylo o wiele gorsze.
Podczas zaostrzen zauwazylem u siebie nadmierna ilosc kwasow zoladkowych a zwlaszcza zolci ktora az palila koncowke odbytu podczas wyproznien .
Przerwanie przyjmowania Ortanolu 20mg/24h pogorszylo moj stan dlatego szybko do niego wrocilem.
Szkodzily mi potrawy, napoje ktore albo same z siebie maja wysoka kwasowosc albo powoduja zgage np : soki, piwo, ser zolty, ogorki kiszone i woda z nich.
Przerwa w przyjmowaniu posilkow rowniez powodowala nadmierna kwasowosc i pogorszenie stanu.
Zaczolem przyjmowac ranigast 150mg(max) albo po spozyciu w/w produktow lub gdy nie mialem kiedy zjesc i na musze przynac ze moj stan sie znacznie poprawil , jakies male grzeszki dietetyczne przechodza mi na sucho .
Jezeli dostane zaoszczenie to rowniez powrot do normalnosci jest o wiele szybszy z tym ze wtedy biore do 3 tabletek na dobe.
Mam nadzieje ze nie zostane zlinczowany za domorosle pomysly na leczenie , mam nadzieje ze komus ranigast lub inny podobny lek rowniez pomoze .

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie

Re: Ranigast - bardzo pomocny w leczeniu

Post autor: ita71 » 23 wrz 2009, 23:23

Przemek84 pisze:Mam nadzieje ze nie zostane zlinczowany za domorosle pomysly na leczenie
Tego nigdy nie można być pewnym :wink:
A tak poważnie to syn w zaostrzeniu jak leżał w szpitalu też dostawał Ranigast.
Brał jeszcze imuran,metypred,pentase,metronidazol,trilac,kalipoz,no i ranigast.
Ostatnio brał 3 lata temu (miał 10 lat),w następnych zaostrzeniach już nie dostawał
ranigastu,pomogło dopiero karmienie przez sondę i remicade.
Nigdy nie mów nigdy...

Gośka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Gośka » 24 wrz 2009, 14:25

Ja od lat biorę ranigast i też jestem bardzo zadowolona.I muszę powiedzieć, ze jesli podawano mi inne osłonowe z tej grupy, nigdy nie było tak dobrze, więc wracałam do renigastu.Ale wiem też i ja tak go biorę 1 tabletkę na czczo rano i jedną wieczorem przed snem. Przy sterydach to osłona żołądka jest konieczna.
Dla mnie to rewelka.

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 24 wrz 2009, 19:15

ja wyleczyłam nim wrzody żoładka aby były mocne :roll:
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek