wynik badania histopatologicznego, proszę o interpretacje

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
malwisul
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie

wynik badania histopatologicznego, proszę o interpretacje

Post autor: malwisul » 03 lis 2010, 15:12

co oznacza wynik badania histopatologicznego wycinka z bańki odbytnicy:
Drobny fragment błony błony śluzowej jelita grubego z rozproszonymi naciekami w blaszce właściwej z przewagą komórek jednojądrzastych. Do 18 granulocytów kwasochłonnych w polu widzenia. Obraz nie spełnia kryteriów rozpoznania zapalenia alergicznego.
Opis przeprowadzonego badania:
W bańce odbytnicy nierównośc błony śluzowej, pępkowate grudki- pobrano wycinek (opis powyżej) W kanale odbytu zaczerwienienie, śluz, wydaje sie że bez ubytku nabłonka.

gastroskopia wynik: blona sluzowa opuszki i dwunastnicy obrzeknieta, dosc liczne grudki

sigmoskopia wynik to: esica, w blonie sluzowej jelita grubego krwinkotoki, makroskopowo powiekszone grudki chlonne

kolonoskopia:esica, blona sluzowa z prawidlowa siatka naczyn krucha, krwawiaca przy dotyku, podejrzenie zapalenia jelita grubego.

To są badania córki 2 letniej, reszta badań w normie
Od czego to może byc? Czy te zapalenia wskazują raczej na chorobę czy nie, bo jesteśmy właśnie po kolejnej wizycie w szpitalu i czekamy na wizytę u gastrologa. Pozdrawiam

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: wynik badania histopatologicznego, proszę o interpretacje

Post autor: Mamcia » 03 lis 2010, 16:20

W trakcie kolonoskopii też zostały na pewno pobrane wycinki, na których wynik trzeba poczekać. Miejmy nadzieję, że podłożem choroby jest coś innego, a nie NZJ. lekarz prowadzący, który ma pełen obraz dziecka będzie się starał postawić diagnozę.
U dzieci obraz choroby jest często niespecyficzny i często diagnoza jest prowadzona przez wykluczenie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

malwisul
Debiutant ✽

Post autor: malwisul » 03 lis 2010, 16:30

Drobny fragment błony błony śluzowej jelita grubego z rozproszonymi naciekami w blaszce właściwej z przewagą komórek jednojądrzastych. Do 18 granulocytów kwasochłonnych w polu widzenia. Obraz nie spełnia kryteriów rozpoznania zapalenia alergicznego. to jest właśnie wynik badania histopatologiczcnego wycinka który został pobrany podczas tej kolonoskopii, dzisiaj właśnie przyszedł i nie wiem zbytnio co oznacza a w internecie też nie mogę nic znaleźc

[ Dodano: 03-11-2010 ]
a do lekarza dopiero za tydzień idziemy

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 03 lis 2010, 21:54

Nie jestem specem od hist-patu. na mój rozum jest stan zapalny o nieznacznym nasileniu, ale co jest jego przyczyną na podstawie tego badania nikt ci nie powie. Mnie niepokoją trochę nacieki w blaszce właściwej.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

malwisul
Debiutant ✽

Post autor: malwisul » 04 lis 2010, 14:21

dzieki za odpowiedź, a co te nacieki mogą oznaczac?

Zablokowany

Wróć do „Interpretacja wyników”