Wynik badania krwi - prośba o zerknięcie (WBC - 1,84..)

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
_Adamo_
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Wynik badania krwi - prośba o zerknięcie (WBC - 1,84..)

Post autor: _Adamo_ » 31 sty 2012, 12:11

Witajcie,

mam pytanko - może ktoś pomoże..

Od ok. pół roku przyjmuję Pentasę w tabletkach 3 gramy dziennie oraz mercaptopurynę w dawce 100 mg dziennie. Wcześniej przez kilka lat przyjmowałem azathioprynę też w dawce 100 mg.

W związku z powyższym, raz na ok. miesiąc powinienem robić badania krwi, głównie chyba pod kątem poziomu białych krwinek.

No i w badaniu zrobionym niecały tydzień temu wyszły mi takie parametry (nigdy wcześniej nie miałem sytuacji, w której na 8 parametrów z morfologii 7 jest poza normą):

WBC - 1,84
RBC - 3,11
HGB - 11,6
HCT 32,1 %

Dodam, że nie mam teraz żadnej choroby typu grypa czy coś podobnego (aczkolwiek jakieś 3 tygodnie temu przechodziłem prawdopodobnie grypę żołądkowo-jelitową.. czy załamanie białych krwinek może brać się właśnie stąd?). Poziom żelaza mam bardzo dobry - 150 ug/dll.

Będę wdzięczy za pomoc. Czy przy takim poziomach należy już szukać szybkiego kontaktu ze specjalistą?

Pozdrawiam

_Adamo_
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Wynik badania krwi - prośba o zerknięcie (WBC - 1,84..)

Post autor: _Adamo_ » 31 sty 2012, 15:52

Dziękuję.

W tzw. międzyczasie udało mi się porozmawiać przez tel. z lekarką i mam na razie odstawić mercapt., a jeśli białe krwinki wzrosną do poziomu ok. 5, to wrócić do leku, ale w połowie obecnej dawki.

Pozdrawiam

Zablokowany

Wróć do „Interpretacja wyników”