mam histopatologiczne badania

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
ulla2607
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: mazowieckie

mam histopatologiczne badania

Post autor: ulla2607 » 12 gru 2012, 20:31

Kochani .W czesniej opisywałam wam kolonoskopie mojej córki teraz dostałam wynik histopatologiczny cos z niego rozumiem ale niewiele zanim zobaczy to lekarz moze wy mi podpowiecie co on oznacza i czy oznacza cos definitywnie czy jednaak nie jest jednoznaczny i jakie wedłóg was powinno by leczenie albo dalsze postepownie

wynik histopatologiczny Rozpoznanie
1.błona sluzowa jelita cienkiego z obecnoscia grudek chłonnych.
2błona sluzowa jelita grubego z zachowana architektoniką gruczołową z mieszanym naciekiem zapalnym w obrebie blaszki wlasciwej oraz nadrzerkami
3błona sluzowa jelita grubego z ogniskowa zabużona architektonika gruczołowa z mieszanym naciekiem zapalnym w obrebie blaszki własciwej oraz nadrzerkami.Obecne liczne ropnie okołokryptowe i krypowe. Obecne nieliczne grudki chłonne.Naciek zapalny odsuwa gruczoły od muscularis mucosae .Obraz mikroskopowy przemawia za coltis ulcerosa .
Z tad moje pytanie czy to ,,wyrazenie,, przemawia to jakby potwierdzenie choroby czy moze nie do konca no bo slowo przemawia ma troche jakby inne znaczenie cos moz za czyms przemawiac ale nie musi tym byc a moze za duzo kombinuje .Prosze o pomoc i wyjasnienie moich watpliwosci Dziekuje

[ Dodano: 12-12-2012 ]
KURCZE CHCIAŁAM DODAC TO DO SWOJEGO WATKU ZEBY BYŁO WIADOMO CO BYŁO WCZESNIEJ ALE COS ZLE NAPISAŁAM I WYSZEDŁ NOWY TEMAT SORKI ....
ulla

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Re: mam histopatologiczne badania

Post autor: Mamcia » 12 gru 2012, 20:41

przeczytaj w poradniku co trzeba wykluczyć aby stwierdzić. Ja już nie pamiętam obrazu makroskopowego i innych badań, ale przygotuj się na to ,ze raczej CU. Ponieważ córka jest jeszcze dzieckiem to ma szansę załapać się na ewentualne dokończenie diagnostyki na oddział dziecięcy w Warszawie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ulla2607
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica

Re: mam histopatologiczne badania

Post autor: ulla2607 » 14 gru 2012, 01:24

Szanowna Mamciu .Bardzo ci dziekuje za odpowiedz na ciebie moznazawsze liczyc .Ja w zaadzie to chyba poprostu ,,nie zgadzam sie z ta diagnoza tak sama w sobie ,, absolutnie nie mówie tu o tym ze lekarze sie nie znaja bo i tak wyjdzie w koncu po wszystkich badaiach ze pewnie jet to cu a ja doszukuje sie jakich znaczen pojedynczych słówek .Poprostu trudno mi sie z tym pogodzic i to zaczyna byc moim problemem ale pewnie sie do tej choroby córki przyzwyczaje .C o do djagnozowania w,, czdz,, to chyba mało realne chociazby ze wzgledu na moja córke ona jet bardzo stanowcza i mowi ze bedzie sie trzymac jednej lekarki narazie tej w Ostrołece .Zobaczymy moze bedzie wszytko dobrze ,pozatym nie wyobraza sobie niechodzic do szkoły .Ona po 1 dniu nieobecnosci ma po 3 klasówki do zaliczenia i nie ma przepros taki swiat . Wkazdym razie serdecznie dziekuje za odpisywanie na moje pytania .Zapewne jeszcze nie raz bede je zadawac mniej lub bardziej dziwne ale to mi wybaczcie .POZDRAWIAM.
ulla

Zablokowany

Wróć do „Interpretacja wyników”