Dysplazja małego stopnia

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
red
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Dysplazja małego stopnia

Post autor: red » 18 gru 2012, 20:05

Witam.

Jakis czas temu mialem kolonoskopie wraz z wycinkami (wydaje mi sie ze tylko esicy). Nie pamietam dokladnie calego wyniku badania (a mam je pareset km dalej, w rodzinnym miescie) ale pamietam, ze w wynikach wyszla dysplazja malego stopnia. Czy to normalne? Choruje na CU (rok, pol roku zdiagnozowana) i badanie mialem robione w zaostrzeniu. Badanie bylo wykonywane jakis czas temu ale dopiero teraz jakos wzielo mnie na mala panike :( Kolo lutego bede mial tym razem pelna kolonoskopie. Przepraszam za chaotycznosc wypowiedzi, mam do dyspozycji tylko telefon.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃

Re: Dysplazja małego stopnia

Post autor: mgiełkaa » 18 gru 2012, 20:55

Dysplazja czyli zaburzenie rozwojowe śluzówki - typowy stan w przewlekłych zapaleniach. Powinieneś przyjmować leki najlepiej pod kierunkiem lekarza gastroenterologa.
Kontrolna kolonoskopia (z pobraniem wycinków do histopatologii) - gdzie będziesz mieć wykonywane to badanie?

[ Dodano: 18-12-2012 ]
http://crohn.home.pl/foru...ja+patomorfolog
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

red
Debiutant ✽

Post autor: red » 18 gru 2012, 21:47

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Mam rozumiec, ze moja dysplazja jest typowa przy CU? Bardzo sie boje, zeby nie zmienila swojego stanu zaawansowania i skwalifikowalaby jelito do ciecia :( Badanie bede mial robione w Bialej Podlaskiej. Przyjmuje asamax 500, na razie 3x2, z czasem 2x2.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃

Post autor: mgiełkaa » 18 gru 2012, 22:38

Stwierdzenie dysplazji jakiegokolwiek stopnia powinno być potwierdzone wynikami histopatologii.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

red
Debiutant ✽

Post autor: red » 18 gru 2012, 22:59

Moze zbyt malo precyzyjnie to ujalem, ale mialem badania histopatologiczne wycinkow o ktorych wczesniej wspomnialem.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 19 gru 2012, 21:38

To jest do obserwacji, bo może wynikać tylko ze stanu zapalnego, jak napisano wyżej.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
madzia
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: madzia » 13 sty 2013, 01:47

hejka,mam to samo muszę Cię zmartwić ale to może być objaw stanu zapalnego chodź bardziej może oznaczać wycięcie jelita, mocno się wczytałam w ten temat i w zasadzie dużo towarzystw gastro na świecie przy dys. małego stopnia kwalifikuje ludzi do Wycięcia mało tego nie ma znaczenia czy to jest małego czy dużego..., jak będę mieć chwilę wrzucę linki anglojęz . również w lit. hiszpańskiej możesz sobie poczytać.

Mnie leczy Paradowski i już mnie szykuje psychicznie również prof. Jeleń, świetny histopatolog mi to powiedział :( :cry: :cry: jedynie wersję "optymistyczną" o tym że jest to przy stanie zapalnym popularne i może się cofnąć powiedziała mi pani histopatolog.
Jej słowa prof. Paradowski skomentował,że życzy mi tego ale życie bywa niestety bardziej brutalne.
JA teraz będę mieć powtarzaną kolono i histo.
Jestem powiedzmy lekkim przypadkiem, chodź mam zajęte Całe JELITO CZASEM ZAPOMINAM NAWET O CHOROBIE I CO Z TEGO?!!!
Skoro wskazaniem do resekcji jest ostry stan, brak remisji i dysplazja KAŻDEGO (!!!) STOPNIA :( :cry:

Potwierdziłam to w kilku źródłach, mam nadzieję że znasz angielski, to możesz sobie doczytać w necie , chodź wolałabym aby to nie było prawdą.

a i prof.powiedział mi że jeśli nie wytnę jelita przy dys. małego stopnia to do 5 lat mam raka na 100 %, jego słowa też potwierdziłam w innym źródle,

w sumie szkoda gadać... :neutral:
zawsze warto zaczynać od nowa.. asamax, i eksperymenty :)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 13 sty 2013, 23:26

madzia - może być i tak i tak. Jak napisałam do obserwacji, a nie natychmiastowej chirurgii.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Interpretacja wyników”