Gastroskopia, kolonoskopia - wyniki histopatologiczne.

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
qj7913
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie

Gastroskopia, kolonoskopia - wyniki histopatologiczne.

Post autor: qj7913 » 16 kwie 2013, 15:20

Witam.
Dziś otrzymałem wyniki hist-pat, lecz nie do końca rozumiem ich treść. Czy mógłby ktoś je zinterpretować? Kompletnie nie wiem o co w tym chodzi. Z góry dziękuję za pomoc.

Gastroskopia:
Dane klin: okolica: żołądek i dwunastnica, Gastropatia żółciowa. Refluksowe zapalenie przełyku.
Opis:
Duodenitis chronica mediocris /1/ et minoris gradus /2,3,4/ -fragmenty błony śluzowej dwunastnicy z obrazem nieswoistego zapalenia najwyżej o średnim nasileniu, poza tym o prawidłowej architektonice z V:C = 4-5 :1.
Liczba limfocytów wewnątrznabłonkowych CD3+ od 16 do 21 / 100 enterocytów, ale tylko 3/20 na szczytach kosmków. Obraz nie wyklucza zmian serologicznych.
Regeneratio epithelii et gastritis chronica minima partis pyloricae.
Bakterii spiralnych nie stwierdzono /5/.

Kolonoskopia:
Dane klin: okolica jelito grube.
Opis:
Fragment błony śluzowej jelita grubego z obrzękiem i z dość obfitym naciskiem z komórek limfoidalnych w obrębie blaszki właściwej.
Ogniskowo widoczne niewielkie pogrubienie warstwy włókien kolagenowych pod nabłonkiem powierzchniowym.
Obraz nie jest jednoznaczny.

qj7913
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie

Re: Gastroskopia, kolonoskopia - wyniki histopatologiczne.

Post autor: qj7913 » 16 kwie 2013, 15:53

Z tego co powiedziała lekarka, nie zawiele zrozumiałem, a jeszcze mniej zapamiętałem.
Wiem tylko, że będę miał rezonans jelit.
Co do kolonoskopi, to doszli tylko do połowy jelita grubego.
Moje dolegliwości zaczęły się po laparoskopowej cholecystektomii(kamienie w woreczku zółciowym) w lutym 2012. Od tamtej pory schudłem 13 kg i ciągłe bóle.
Ale całą historię choroby chyba będę musiał opisać w innym wątku.

Zablokowany

Wróć do „Interpretacja wyników”