Prośba w związku z wynikami badań

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
screamik
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: lubuskie

Prośba w związku z wynikami badań

Post autor: screamik » 03 lip 2013, 20:52

Przede wszystkim chciałem się przywitać bo to mój pierwszy post, ..... zatem Witam :)

Wczoraj otrzymałem wyniki badań histo - patologicznego, W rozpoznaniu mikroskopowym napisano mi, że jest to Colitis chronica non activa... W związku z tym mam pytanie, czy jest to coś zupelnie innego niż Colitis Ulcerosa, czy jakiś stan przed tym w sumie dość poważnym schorzeniem. Dodam, że nigdy nie miałem problemów z biegunkami, hemoglobiną czy chudnięciem (.. wręcz przeciwnie ). Nigdy też niestety nie odżywiałem się zdrowo, a mimo to nie miałem ataków dolegliwości. Głównym powodem zrobienia kolonoskopii było zaobserwowanie niewielkiej ilości jasnej krwi na papierze toaletowym (podejrzewałem hemoroidy, które także zostały rozpoznane podczas badania) Wiem, że podobny temat był na forum niemniej jednak nie ma tam odpowiedzi czy moje wyniki to CU, czy też nie. Z tego co sobie przetłumaczyłem to choruję na przewlekłe zapalenie jelita G. w stopniu nieaktywnym. Jednak dalej nie wiem jak to sie ma do CU. Wizytę u Gasteontorologa (?) mam dopiero za 4 dni więc.... Swoją drogą wizytę oczywiscie prywatnie bo z NFZ termin wolny to za 2,5 miesiąca.... Do tego czasu umarłbym z ciekawości więc pytam szanownego Państwa :)

Dziękuje za ewentualne posty i PozdruFFki :) :P
Pozdrawiam

Zablokowany

Wróć do „Interpretacja wyników”