pomoc w interpretacji wyników Enterografi

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
pupil86
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie

pomoc w interpretacji wyników Enterografi

Post autor: pupil86 » 13 sie 2013, 17:52

MR jamy brzusznej nr 7175z dn. 07.08.2013r wykonano bez i po podaniu środka kontrastującego dożylnie oraz po doustnym wypełnieniu pętli jelitowych 3% roztworem mannitolu.

W lewym śródbrzuszu widoczne są dwie przylegające pętle jelita czczego o nieco grubszej ścianie, na odcinkach ok.12 i 15cm, które to po podaniu środka kontrastującego dożylnie wykazują intensywne wzmocnienie z dodatnim objawem rozwarstwienia jak w aktywnym procesie zapalnym w przebiegu ch. Leśniowskiego - Crohna. Pozostałe odcinki jelita cienkiego i jelito grube bez zmian.

W sekw.DWI i na mapie ADC cechy ograniczenia swobodnej dyfuzji obserwuje się w rzucie opisywanych powyżej pętli jelita cienkiego.
Pojedyncze ww. chłonne krezkowe do 8-12mm.
Przewężeń jelitowych, przetok wewnętrznych i zewnętrznych oraz ropni nie wykazano.

WN: Aktywny proces zapalny w przebiegu ch. Leśniowskiego-Crohna w obrębie jelita czczego.

[ Dodano: 19-08-2013 ]
Nikt nie pomoże :( nie wiem co oznaczają Pojedyncze ww. chłonne krezkowe do 8-12mm. czy jest się czym martwić ? do gastrologa dopiero 2 września z tym wynikiem idę a chciał bym coś szybciej wiedzieć czy mam się martwić czy spokój i co oznacza intensywne wzmocnienie z dodatnim objawem rozwarstwienia? Nigdzie tego nie mogę znaleźć. Jak ktoś się zna proszę o pomoc

[ Dodano: 19-08-2013 ]
Nikt nie pomoże :( nie wiem co oznaczają Pojedyncze ww. chłonne krezkowe do 8-12mm. czy jest się czym martwić ? do gastrologa dopiero 2 września z tym wynikiem idę a chciał bym coś szybciej wiedzieć czy mam się martwić czy spokój i co oznacza intensywne wzmocnienie z dodatnim objawem rozwarstwienia? Nigdzie tego nie mogę znaleźć. Jak ktoś się zna proszę o pomoc

robert89
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie

Re: pomoc w interpretacji wyników Enterografi

Post autor: robert89 » 27 sie 2013, 23:07

Też miałem powiększone węzły chłonne. Straciłem kilkanaście podczas operacji. Ale wiem, że było to spowodowane długotrwałym stanem zapalnym. Wygląda na to że to norma :neutral:
wzrost/waga: 173cm/63kg leki (aktualnie): Pentasa 3g., Sanprobi IBS 1x1, Humira.
Obecnie po Hemikolektomii prawostronnej (07.05.2013r.)

Zablokowany

Wróć do „Interpretacja wyników”