Strona 1 z 1

Niski poziom limfocytów /leukocytów

: 13 lut 2019, 19:57
autor: Damian2907
Witam

Choruje na chorobę leśniowskiego Crohna i pojechalem juz jakis czas temu do Londynu za pracą i w końcu musiałem pójść do lekarza rodzinnego (GP) o leki i ogólne przedstawienie choroby i leczenie.

Zostały mi wykonane badania i na drugi dzień dostalem telefon ze mam sie zgłosić na konsultacje.

Mój angielski nie jest na wysokim poziomie ale z tego co zrozumiałem mam niedobór albo leukocytów albo limfocytów. Wiem że minimum jest 1 a ja mam 0.4 także kto jest w temacie bedzie wiedział czy chodzi o leukocyty czy limfocyty ale to chyba podobne rzeczy bo chodzi o białe krwinki.


Lekarz rodzinny kazał mi zmniejszyć dawke na tydzien imuranu ale sam nie wie dokladnie ile i zaproponował przez połowe. Obecnie biorę 100mg już praktycznie od początku choroby czyli od wakacji 2012roku.

Jak myślicie czy Zmniejszenie dawki o 50% jakos źle nie korzystnie wpłynie dla mnie i czy ten niedobór jest groźny???


Z tego co pamietam jak w tamtym roku jeszcze bylem u gastroenterologa doktora Kuci w KRK w szpitalu wojskowym to tez wspominał zeby obserwowac biale krwinki i jak ze spadną to chyba obniżyć aziotopryne ( ja biorę firme Imuran)


Co polecacie zrobić ?


za tydzien po zmniejszeniu dawki o 50% mam znów zrobić morfologie i zgłosić sie do lekarza.

z góry dziękuje :)

Re: Niski poziom limfocytów /leukocytów

: 14 lut 2019, 19:55
autor: atabe
Ja bym spróbowała. Przy Azie może być problem z leukocytami , ja miałam czasowy zjazd , ale potem wróciły do normy . Tak że kontrola konieczna.

Re: Niski poziom limfocytów /leukocytów

: 14 lut 2019, 23:13
autor: Orzelek
Jak najbardziej warto chwilowo zejść do dawki 50 mg. Nie wiem czy zrobienie morfologii krwi po tygodniu to nie za wcześnie. Gdyby mnie to dotyczyło, to zrobiłbym morfologię po 2 tygodniach lub po miesiącu od obniżenia dawki.

Re: Niski poziom limfocytów /leukocytów

: 16 lut 2019, 00:09
autor: Damian2907
dziękuje za pomoc :)


No postaram sie z 2 tygodnie poczekac i dopiero zrobie ponowne badanie krwi.