USG

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
kinja
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

USG

Post autor: kinja » 19 sty 2007, 04:34

Witajcie!!!
Opowiadałam Wam o tym, że od dawna nie biorę żadnych lekarstw i czuję się świetnie.
Jak przeczytałam Wasze odpowiedzi to trochę się zmartwiłam i postanowiłam sprawdzić swoje wnętrze.
Wczoraj byłam na USG w Klinice Fundacji Gastroenterologicznej na Waryńskiego u dra Gierblińskiego i oto jego opis:

"OPIS BADANIA:
Prawidłowy obraz wątroby, śledziony, pęcherzyka żółciowego i trzustki. Drogi żółciowe nieposzerzone. Nerki prawidłowe. Okolice nadnerczowe niezmienione. Pęcherz moczowy prawidłowy. Aorta brzuszna prawidłowa. W przestrzeni zaotrzewnej zmian nie uwidoczniono. Prawidłowy obraz jelit. Nie uwidoczniono objawów pozajelitowych.

WNIOSKI:
norma"

Zapytałam czy mam wykonać jakieś badania endo, powiedział, że nie ma potrzeby, że on nic nie widzi niepokojącego ale jeżeli choroba została zdjagnozowana to do leków trzeba wrócić.
A może to nie to :?:
Może dzięki temu, że zaczęłam od operacji to wycięli mi całą chorobę i już nie choruję :?:

Całuski :*
[you],
ciesz się z tego dnia, bo jest on pierwszy z reszty Twego życia.

Pozdrawiam
Kinja! :)

Maciek
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
Kontakt:

Re: USG

Post autor: Maciek » 19 sty 2007, 10:53

kinja , gratulacje, żE jesteś zdrowa!
NIESTETY MUSZĘ CIĘ ZMARTWIĆ.
W NASZYCH CHOROBACH USG JEST MAŁO MIARODAJNE, PRWDA RANKO DROGA ?
Upsssssssssssss, tabulator, sorry :-)

Awatar użytkownika
kinja
Debiutant ✽

Post autor: kinja » 19 sty 2007, 11:48

Niekoniecznie.
Dr Gierbliński został mi polecony przez prof. Ostrowskiego jako specjalista USG z kierunkiem na jelita. Dr prowadzi również konsultacje gastroenterologiczne.
Więc chyba zna się na rzeczy.
Z resztą prof. Ostrowski powiedział, że jeżeli będzie się coś działo to on napewno to znajdzie.
[you],
ciesz się z tego dnia, bo jest on pierwszy z reszty Twego życia.

Pozdrawiam
Kinja! :)

Mama Juleczki
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Mama Juleczki » 19 sty 2007, 22:45

Juleńce robiliśmy USG dzień przed kolonoskopią i wynik pierwszego z badań był rewelacyjny, natomiast klo pokazało wręcz horror.
Z tego co się orientuję, to USG (w zakresie ew diagnostyki choroby) w większości przypadków niewie ma do rzeczy. Miało ono bowiem pokazać , czy ściany jelita są na tyle grube aby można było wprowadzić endoskop i w miarę swobodnie nim manewrować. Absolutnie wykonujący to badanie lekarz nie jest w stanie stwairdzić co dzieje sie we wnetrzu Twoich jelit :cry:
To super, że czujesz się dobrze i oby tak dalej ale warto czasem zrobić morfologię, a głównie OB.
Trzymam kciuki i pozdrawiam :razz:
Patrzeć oczyma dziecka aby kochać świat i aby nigdy nie przestać się dziwić.

Awatar użytkownika
krolik224
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: krolik224 » 20 sty 2007, 16:04

Tak to jest prawda u mnie też USG nie wykazało żadnych zmian wynik był dobry :neutral: dopiero po kolonoskopii okazało się że jelito jest zajęte przez Crohna i gdybym wcześniej zdecydowała sie na to niezbyt przyjemne badanie :mad: to myślę, że uniknęłabym wielu nieprzyjemych wrażeń związanych z Crohnikiem
STAN OGÓLNY DOBRY. WYNIKI ZADOWALAJĄCE!!!

Leczenie biologiczne Remicade od 27.12.2012 - 15.11.2013.
I co dalej...? Crohn śpi ale czuwa !

Pentasa 2x1g
Salofalk 500 - czopki.

INFLECTRA 1 dawka - 13.07.2015 - i kolejne tygodnie....2 dawka - 27.07.2015 ; 3 dawka - 24.08.2015 ; 4 dawka - 19.10.2015 ; 5 dawka - zatrzymana ze względu na zmiany powstałe na twarzy.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 20 sty 2007, 20:56

USG tyczy sie tylko narzadow miazszowych.robienie zwyklego USG w chorobach dotyczacych zoladka,pluc,jelit to zbytek.niczego nie pokaze.
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 20 sty 2007, 22:49

Moja Panna miała diagnozę postawioną na podstawie USG i również dzięki temu i badanom krwi śledzimy przebieg choroby. Robi to zawsze ten sam lekarz i na tym samym aparacie. Widać - nawet ja widzę - czy są zgrubiałe ścianki i przewężenie oraz można ocenić perystaltyke jelita, powiększone ęzły chłonne itp. niestey wymaga t odużego doświadczenia lekarza. Nie wszystko oczywiscie można zobaczyć, ale nie należy tej metody wyrzucać do kosza.
mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 21 sty 2007, 00:13

potrzeba bardzo duzej wprawy.poza tym moim zdaniem nie jest to dobra metoda.jelita sa"puste".ze szpitalamji w ktorych ja mialam zajecia nie stosuje sie tej metody to obrazowania Crohna,gdyz naprawde mozna sie latwo pomylic.no ale ja tam niedoswiadczona jestem.... :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 27 sty 2007, 17:12

USG wykorzystuje sie natomiast gdy ktos trafia do szpitala z podejrzeniem zapalenia wyrostka robaczkowego.
ale tez niestety nie zawsze udaje sie pokazac wyrostek.wszystko zalezy od dobrego i sprawnego lekarza.:)
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 12 kwie 2007, 12:39

Ultrasound
The sensitivity for the diagnostic value of ultrasound in the diagnosis of CD has been reported to be 67% to 96% and specificity 79% to 97%.[16] For UC, the main problem for ultrasound is that the rectum is a relatively inaccessible area; proctitis is correctly detected by ultrasound in only 15% of cases.[16] The reported sensitivity for UC detection by ultrasound is 77% to 83%.[16] Attempts have been made to assess disease activity by adding power Doppler to the ultrasound examination. This is based on the assumption that inflammation leads to neovascularization and dilation of feeding arteries and draining veins, which results in increased blood flow through the splanchnic circulation and bowel wall. Conflicting results have been reported regarding the correlation between splanchnic circulatory changes and disease activity.[17]
Jak się dobrze patrzy to można zobaczyć. Dziś byłam tego świadkiem.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 13 kwie 2007, 22:58

to moze zmiana pracy? :roll:
a napracach naukowych nie ma co sie wzorowac.USG to praktyka a nie sztuczne dane.
pees.nie mozna zapominac o tym ze sa lekarze ktorzy sie UCZA...a nie kazdy z nas trafia do lekarza z 20-letnia praktyka.
ale nie martwy sie,niedlugo sami tacy zostana w Polsce,jak wiekszosc Mlodych wyemigruje. :smutny:
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Interpretacja wyników”