w koncu jestem po badaniach

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
aga74
Debiutant ✽
Choroba: CD
Kontakt:

w koncu jestem po badaniach

Post autor: aga74 » 01 paź 2007, 22:54

Czesc kochani!
Po tygodniowym pobycie w szpitalu w koncu moglam opuscic szpital.A wiec opowiem wam jak to wyglada w Niemczech .Sama jestem ciekawa czy w Polsce jest podobnie.
W pierwszy dzien robiono mi usg i badania krwi.W drugi dzien mialam kernspintomografie-niestety nie wiem jak dokladnie sie to nazywa po polsku.natomiast wyglada to tak ,ze przez nos wlozono mi rurke az do jelita a nastepnie wjechalam do tej rury(chyba to ten rezonans magnetyczny),gdzie wpuszczono mi kontrast i kazaano nabierac powietrze ,zatrzymywac i wypuszczac i co jakis czas dochodzily mnie dziwne dzwieki.Oczywiscie bezposrednio przed badaniem dostalam tabletke na uspokojenie ,bo mam straszna klastrofobie i oczywiscie w rurze nie otworzylam ani razu oczu i jakos przezylam.Kolejny dzien to gastroskopia ,a kolejny kolanoskopia.Obydwa badania przeprowadzane sa standartowo pod narkoza.
Jeszcze nie wzielam dokladnego opisu badan(dostane dopiero jutro),ale stwierdzono,ze crohn zajal mi poczatek jelita cienkiego,potem gdzies na srodku ok.4cm,a potem ostatnia czesc jelita cienkiego lacznie z zastawka jakies 10cm.
Z krwi to co spisalam ,zebyscie mi pomogli rozszyfrowac to CRP 8.1, MCHG 31.3 i leukocyty 9.1. Co myslicie o tych wynikach i co one znacza ,duzo przekraczaja norme ?

Przepisano mi leki Budenofalk 9mg dziennie ,Azathioprin 300mg dziennie i Pentaza 4g dziennie. Boje sie tych wszystkich lekow,bo przez ostatnie 33 lata unikalam nawet paracetamolu,a tu naraz mam 17 tabletek do polkniecia.Nie zaslabne o d takiej dawki?Jutro rano rozpoczynam leczenie ,a tu mi dzieciaki sie rozchorowaly i bede z nimi w domu caly dzien sama.Co o tym wszystkim myslicie?
Pozdrawiam Agnieszka

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
województwo: śląskie

Re: w koncu jestem po badaniach

Post autor: -Ania- » 01 paź 2007, 23:01

hej
pierwszy dzien w polskim szpitalu wygląda podobnie, przynajmniej moje pierwsze dni tak wyglądały.
To badanie "w rurze" to na moje oko u nas sie chyba nazywa enteroklyza.
Kolonoskopie i gastroskopie czasem robi sie w jednym dniu, za jednym zamachem, zwłaszcza gdy sie pacjenta znieczula.
Twoje wyniki krwi wskazują na lekki stan zapalny i na niedokrwistość (tak wg mnie). One nie przekraczają normy, tylko są poniżej.

Od tej dawki mysle, ze nie zaslabniesz, bo one nie są po to, by wywoływac osłabniecia. Nie jest to 17 tabletek p.bólowych, ale dojelitowych.

Mysle, ze z tymi lekami szybko osiągniesz remisje - i tego Ci życze
:)
pozdrawiam
Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

aga74
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: aga74 » 01 paź 2007, 23:15

Dzieki za szybka odpowiedz.Czytam wlasnie o cenach tych lekow w Polsce i jestem strasznie przerazona .Tu w Niemczech za Azothioprin 50 mg100tabletek + Pentaza 500mg300tabletek +Budenofalk 3mg 100tabletek zaplacilam rowne 20euro.

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 02 paź 2007, 08:19

No to tanio masz :)
A ilością leków się nie przejmuj - są potrzebne i na pewno pomogą. Zajęli się Tobą dobrze. A wycinki pobrali?
Pozdrawiam, Aleksandra

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 02 paź 2007, 15:42

Gratulowac szybkiej diagnozy i zmiany lekarza, wyszło na dobre. Ilośc tabletek jest w normie, u wszystkich dochdozą jeszce witaminy, probiotyki - VSL#3 najlepszy, sprawdzone działanie w crohnie i omega-3.
Życzę szybkiej remisji
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

aga74
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: aga74 » 02 paź 2007, 22:46

Tak pobrali mi wycinki.Wyniki beda za kilka dni.Ale niczego nowego sie nie spodziewam,bo przeciez pobrano mi wycinek w lipcu z dolnego odcinka jelita cienkiego ,a teraz pobrano mi z gornego odcinka jelita cienkiego.No ale wiedza co robia.
Chyba powoli zaczynam oswajac sie z mysla ,ze mam ta chorobe.Chociaz jak boli to trudno o niej nie pamietac.Zaczelam pic sok z noni,zeby dodal mi sil;bo zaniedbalam ostatnio swoich synkow(jeden bedzie mial niedlugo 4latka ,a drugi niedlugo skonczy 2latka).Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Agikkus » 02 paź 2007, 23:30

No, a ja ciagle przed...4 pazdziernika mam pierwsza wizyte u gastroenterologa w UK wiec opowiem jak to wyglada w anglii (jak sie juz uda tam dostac po 4 miesiacach oczekiwania)

aga74
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: aga74 » 03 paź 2007, 22:54

No,to trzymam zy ciebie kciuki.Napisz jak bedziesz juz po badaniach.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 03 paź 2007, 23:07

CRP 8.1, MCHG 31.3 i leukocyty 9.1.
na tej podstawie nie mozna absolutnie sadzic o niedokrwistosci,przynajnije ja nie mam po czym jej podejrzewac.za malo danych.leukocyty norma,CRP za duzo troche.MCHC mozna powiedziec ze w normie.
Obrazek

Awatar użytkownika
magdzika
Debiutant ✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: magdzika » 04 paź 2007, 08:10

"W drugi dzien mialam kernspintomografie-niestety nie wiem jak dokladnie sie to nazywa po polsku"
To enterografia lub enterokliza - rezonans magnetyczny, pozwala ocenić stan jelita cienkiego; to podobno daje bardzo dokładny obraz jelita. Dobre, drogie badanie. Zrobili mi podczas pobytu w szpitalu, nie musiałam płacić i czekać 3 miesiące na termin (w poznaniu wolne terminy są dopiero na styczeń/luty)

ewluiza
Debiutant ✽
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: ewluiza » 09 maja 2008, 22:56

aga74 pisze:Tu w Niemczech za Azothioprin 50 mg100tabletek + Pentaza 500mg300tabletek +Budenofalk 3mg 100tabletek zaplacilam rowne 20euro.
Witam
Powiedz jak to zrobiłaś, bo po moich wstępnych ustaleniach wychodzi, że sam budenofalk kosztuje 160 euro i nie jest refundowany. Jeszcze nie daję spokoju znajomym i mają dowiedzieć się konkretnie u lekarza. Gdybyś podała instrukcję było by prościej, a i inni może by też skorztystali :)

Manny

Post autor: Manny » 10 maja 2008, 15:38

aga74 pisze:Zaczelam pic sok z noni,zeby dodal mi sil;
I jak samopoczucie po tym soku? Czy on naprawdę pomaga?

agnieszkad
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: mazowieckie

Noni

Post autor: agnieszkad » 10 maja 2008, 23:24

W moim przypadku Noni dzialal calkiem niezle. Tzn troche lepiej sie czulam po 2 opakowaniach. Na zoladek cos chyba pomogl. Chociaz lepiej mi robia krople Iberogast za 19 zl. niz to cale Noni.

pozdrawiam

moze za krotko to pilam
agnieszkad

Zablokowany

Wróć do „Interpretacja wyników”