wyniki badan

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
ktos1215
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: podlaskie

wyniki badan

Post autor: ktos1215 » 29 sty 2008, 13:07

jestem 1,5 roku po wykryciu crohna i byłam wczoraj na badaniach krwi i wyszly ok ale samopoczucie nie poprawilo sie.a jak wam wychodza wyniki???[/b]

spiro
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: wyniki badan

Post autor: spiro » 29 sty 2008, 14:03

U mnie ostatnio wyniki wyszly wrecz idealne a mialem lekkie zaostrzenie. Czasami zdarza sie ze mimo zaostrzenia wychodza niektorym ludziom dobre wyniki badan krwii, mojego Colitisa wykryli dopiero po przeprowadzeniu kolonoskopii mimo calekiem niezlych wynikow a wczesniej mysleli ze to tylko jakies zatrucie :)
Życie jednak ma sens :)

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 29 sty 2008, 14:23

Ja mam prawie zawsze super wyniki....i to jest tragedia bo lekarze orzecznicy twierdzą że skoro tak to mam remisję(słowa powtarzam po dzisiejszej komisji)..nie ważne co tam na kolonoskopii wyszło....i nie ważne że cały tydzien nie mogłam niemalże zwlec sie z łóżka z bólu.
Tak wiec z tymi wynikami to rożnie bywa(niestety)
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
morfi
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: morfi » 29 sty 2008, 15:27

Ja właśnie dzisiaj byłam odebrać wyniki i na szczęście odetchnęłam z ulgą .. Bo teraz za każdym razem, gdy idę je odbierać, to boję się,że coś będzie nie tak (co po wizycie u lekarza pewnie wiązałoby sie z zaleceniem brania sterydów, czy czego tam jeszcze ;/ )
A tak : OB 11 (a zdarzyło się,że miałam już ponad 60) , CRP 0,5 (a zdarzyło sie 17,8) no i nareście żelazo w normie :D Mam nadzieję,że dobre wyniki się utrzymają .
Biorę: Pentasa 500mg (2/0/2)-zmniejszona z 6 tabletek od 13.12.08r.; 50mg Azathioprine (2/0/0), Trilac (1/0/0), Biofer (1/0/0), kwas foliowy 15mg (1/0/0), Omega3 (1/0/0)

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 31 sty 2008, 19:04

Shima pisze:nie ważne że cały tydzien nie mogłam niemalże zwlec sie z łóżka z bólu.
To jest to. ta choroba ma to do siebie, że nie robi takiego spustoszenia, że widać go gołym okiem, a wyniki też są w miarę w normie. Jak Cię łapie zaostrzenie, to nie wiesz, jak z łóżka się zwlec, a co dopiero iść do pracy, a jak minie, a ty akurat wtedy idziesz na komisję, to nic nie widać po tobie, szkoda, że nie można wołać komisji przy każdym zaostrzeniu, co parę tygodni, z pewnością zmienili by zdanie... :wink:
Wyniki przez długi czas są w miarę, a jak cię złapie tak porządnie, to niestety nie masz siły na nic, a z pewnością na bieganie do ZUS, żeby dostać rentę.
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Grześ
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: Grześ » 02 lut 2008, 22:29

Mi przez ostatni miesiąc też się poprawiły wyniki. W grudniu chyba pierwszy raz jak czułem się trochę gorzej wyszło coś w wynikach CRP 16 OB nie zrobili a hemoglobina jak zwykle ponizej normy. 30.01 wyniki wyszły już lepsz i ja się lepiej czuję CRP2 a OB 7 nawet hemoglobina w normie (aż dziwne). Nie wiem tylko co to jest MCV i MCH po to poniżej.

Awatar użytkownika
Behemot(ka)
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Behemot(ka) » 04 lut 2008, 15:10

Oprócz połowy normy żelaza wszystko OK. Ale takie żelazo moja mama i babcia mają i bez choroby. A erytrocytów to mam górną granicę normy :wow:

Leki: Sulfasalazyna 2/2/2 Effectin 0/0/1 Depakina 1/0/1 + Kwas foliowy

Stan: Remisja kliniczna i endoskopowa

Nie jestem leniwa, po prostu mam wadliwy system dystrybucji energii.

http://www.venganza.org/

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 04 lut 2008, 21:32

MCV nie okresla zadnej ilosci.
MCV to objetosc krwinki ..po co ja pisalam ( to znaczy tom-as)posta objasniajacy morfologie?

http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=3175
Obrazek

Grześ
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: Grześ » 05 lut 2008, 18:39

Dziękuje za wyjaśnienie. Z tego wynika, że jednak jest mała anemia.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 06 lut 2008, 15:20

Żabusia, nie denerwuje przepraszam tylko po prostu czasem warto zerknac.. :wink:
Obrazek

ktos1215
Debiutant ✽
województwo: podlaskie

Post autor: ktos1215 » 09 lut 2008, 17:53

a możliwe jest żeby przy remisji kolonoskopia wyszła dobrze??? :idea: :?:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 09 lut 2008, 18:37

Może zrobimy na Forum jakiś słowniczek??
remisja to okres wyciszenia objawow choroby i wtedy szczególnie przy CU jelito wygląda na zdrowe. W okrsie zaostrzenia obraz jelita grubego zależy od nasilenia i umiejscowienia choroby. Przy CD j. grube może wyglądać normalnie bo zmiany mogą być umiejscowione wyżej.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

alcia_al
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: alcia_al » 23 lut 2008, 14:30

U Natalki też wyniki są zawsze dobre. Nawet jak miała: nadżerkowe zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, zmiany grzybicze w dwunastnicy i cechy zapalenia jelita grubego to morfologia była dobra, CRP i Ob też. Także różnie bywa...
[you] witam serdecznie :)
alicja

Zablokowany

Wróć do „Interpretacja wyników”