Gdzie zrobić kolonoskopię w Wawie?

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
madeleine
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Gdzie zrobić kolonoskopię w Wawie?

Post autor: madeleine » 14 sty 2011, 20:50

W niedługim czasie czeka mnie ta wątpliwa przyjemność. Doświadczenia mam masakryczne bo kiedy mnie badali pierwszy raz przy diagnozowaniu (Szp. Bielański) nie zrobili mi znieczulenia więc wyłam (dosłownie - na całą przychodnię) z bólu.
Gdzie polecacie zrobić to bezboleśnie? Z narkozą czy tylko "głupi jaś"?

madeleine
Debiutant ✽

Re: Gdzie zrobić kolonoskopię w Wawie?

Post autor: madeleine » 14 sty 2011, 20:56

przepraszam, jestem tu dopiero od dziś więc nie we wszystkim się zorientowałam... :oops:

madeleine
Debiutant ✽

Post autor: madeleine » 18 sty 2011, 00:01

Skoro już założyłam ten temat to chciałabym Was poprosić o radę.

Leczę się wprawdzie w MSWiA ale tutaj zrobienie kolonoskopii to kilka miesięcy czekania i jak zadzwoniłam to pani stanowczo odradzała i kierowała do innych przychodni/szpitali. Ale odkryłam że w Szpitalu na Brzeskiej oraz w Fundacji Gastroenterologii na Waryńskiego można się zapisać na 2-3tygodnie do przodu. No i mam dylemat - gdzie zrobić badanie. Oczywiście w ramach NFZ więc płącę tylko za znieczulenie (podobno nie usypia się pacjenta tylko "otumania"). W Fundacji powiedzieli że mają osobnych lekarzy wykonujących badanie na NFZ i osobnych do badań prywatnych - wydaje mi się to dziwne - są "gorsi" i "lepsi" lekarze?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 18 sty 2011, 14:29

madeleine pisze:W Fundacji powiedzieli że mają osobnych lekarzy wykonujących badanie na NFZ i osobnych do badań prywatnych - wydaje mi się to dziwne - są "gorsi" i "lepsi" lekarze?
to ja mam pytanie ktorzy sa lepsi a ktorzy gorsi ?
Sa lekarze ktorzy podpisuja umowe z NFZ i sa tacy ktorzy nie chca miec nic wspolego z NFZ i tyle .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 18 sty 2011, 16:02

Leczę się wprawdzie w MSWiA ale tutaj zrobienie kolonoskopii to kilka miesięcy czekania i jak zadzwoniłam to pani stanowczo odradzała i kierowała do innych przychodni/szpitali.
Dzwoniłaś gdzie??? masz skierowanie z poradni jelitowej i z tym zapisuje się człowiek na I pitrze. Czasem termin ustala lekarz prowadzący. Często lekarz chce przy kolonce być, aby na własne oczy obejrzeć.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie

Post autor: biedronka24 » 18 sty 2011, 18:27

madeleine skoro leczysz się w MSWiA to tam rób badania. Najpierw popytaj w endoskopii ile się czeka. A jak długo i jak jest źle z jelitami to idź do lekarza prowadzącego - na pewno można coś poradzić.
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”