wyniki Yersinia IgG i IgM

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

wyniki Yersinia IgG i IgM

Post autor: Tomek0700 » 31 sie 2011, 13:46

hej,
IgG - 107,9 pozytywna + (nie wiem do ilu jest negatywny, nie zapytalem przez telefon)
IgM 13,52 negatywny ( norma jest do 20)

Pani powiedziala, ze to przewlekla yersinia... co o tym sadzicie? do lekarza jutro ide
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: wyniki Yersinia IgG i IgM

Post autor: megi_25 » 01 wrz 2011, 08:35

To znaczy,że kiedyś miałeś kontakt z tą bakterią i organizm wytworzył przeciwciała. Chyba zakażenie nie było dawno skoro IgM są nadal mimo wszystko dość wysokie.
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 01 wrz 2011, 10:19

wybieram sie zaraz do szpitala na oddzial i do poradni, zdam raport co oni na to. Mam nadzieje, ze to przyczyna moich problemow, a zarazilem sie najprawdopodobniej pod koniec kwietnia 2010.. czyli juz 1,5 roku ta yersinia by byla.. jesli to to oczywiscie.

powiedziano mi, ze nie ma takiego czeogos jak przewlekla yersinia i ze mialem ale juz jej nie ma...
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 01 wrz 2011, 21:54

naprawde nikt nie wie czy te wyniki oznaczaja, ze yersini juz nie ma? dolegliwosci mam takie same, moze mniejsze niz w lutym bo wtedy siedzialem w ubikacji godzinami ale ciagle sa. Jeden z gastro kazal mi sie leczyc w Poznaniu a drugi zglosic do poradni chorob zakaznych i tam zdiagnozowac :( odsylaja ciagle..

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 01 wrz 2011, 22:57

Jedyne co wiem o Yerisini, gdzieś tam w ulubionych miałam zapisane :

"(...)przeciwciała IgG mogą przetrwać lata i na tej podtstawie stwierdzono, że odsetek infekcji w typowej populacji europejskiej wynosi ok.30%-45%.
W przypadku ostrej pierwotnej infekcji bez powikłań miano przeciwciał IgA i IgM spada w ciągu kilku tygodni lub miesięcy do niewykrywalnego poziomu.
Wtórne powikłania immunologiczne takie jak zapalenie stawów oraz rumień guzowaty są związane ze stale podniesionym mianem przeciwciał IgA oraz z oczekiwanym spadkiem IgM (...)".
cytat z:
http://www.virion-serion.de/uploads/mit ... 0-2-pl.pdf
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 01 wrz 2011, 23:14

a ja mam takie mniej więcej wyniki od ponad roku pomimo brania 2 razy antybiotyku:

Yersenia enterocolitica IgM dodatni
wynik 0,722
Cur off 0,490

Yersenia enterocolitica IgG dodatni
wynik 1,356
Cur off 0,504

co to za cyferki co to znaczy, wiem tylko że jest aktywna - tak mówi lekarz.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 01 wrz 2011, 23:42

z tego co wyczytalem na internecie to:
jest takie cos jak yersinia przewlekla w roznych postaciach (nie wiem co za lekarz byl na oddziale dzieciecym... jakas porazka)
IgM powinno spasc po 2-6 miesiacach a ja mam juz 1,5 roku problem. Przy przewleklej yersini IgG moze sie utrzymywac lub spadac, IgM powinno zmalec do negatywnego natomiast IgA powinno byc ciagle aktywne.
Do tego na forum pewna osoba (nie pamietam pseudonimu, jest tu gdzies temat) miala tylko IgG dodatnie, wyblagala o antybiotyk, cipronex przez 21 dni o dolegliwosci ustapily.
Z innych for wyczytalem, ze takze mieli dodstnie IgG i dostali antybiotyki.
Przy przewleklej pewne osoby mialy IgG + IgM - I IgA +
Zauwazylem, ze pare os z naszego forum bylo leszone takze biseptolem z oczekiwanym rezultatem.

No nie wiem, wydaje mi sie, ze mam yersinie, a ten wynik wcale nie oznacza, ze byla ale sie "zmyla". Na forum tez ktos pisal, ze sama yersinia wcale nie zniknie. No i te IgG takie wysokie a norma do 24 (20-24 watpliwa) a tu 107,95. Leczony bylem metranidazolem, xifaxanem i tynidazolum. Na HP duomoxem, fromilidem, moze dlatego te przeciwciala spadly. W laboratorium powiedziano, ze mam przewlekla Yersinie.
Za ta diagnoza moga tez swiadczyc rozrost grudek chlonnych w jelicie grubym oraz koncowce jelita cienkiego. Ogolnie objawy podobne do CD, szczegolnie wychudzenie 10 kg.
Sadze, ze warto sprobowac antybiotykoterapii. Tylko jaki lekarz sie teraz podejmie.. jak kozano mi isc na konsultacje do poradni tropikalnej i chorob zakaznych :/ ( na wizyte mam czekac 2 miesiace)

Co o tym sadzicie?

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 02 wrz 2011, 14:21

Tomek0700 pisze:Tylko jaki lekarz sie teraz podejmie.. jak kozano mi isc na konsultacje do poradni tropikalnej i chorob zakaznych :/ ( na wizyte mam czekac 2 miesiace)
no to zapisz się na tą wizytę, może wytrzymasz jeszcze trochę, jak już tyle się męczysz?
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 02 wrz 2011, 15:08

sadze, ze w poradni powiedza mi to samo. Nawet w szpitalu nie robia badan na yersinie, wiec IgA mi nie dadza :smutny:
Mam nadzieje, ze lekarz rodzinny sie podejmie tylko nie sadze zeby mial wiedze o antybiotykoterapii albo bedzie sie bal i odesle do gastrologa. I tak w kolko.
Moglby ktos napisac antybiotykoterapie? bym wydrukowal i mu podal; zasugerowal.
W moim miescie dochodzi do absurdow, dawanie badan tam gdzie nie ma umow NFZ; u kazdego widza nerwice; jelito drazliwe; klamia pacjentow np. ze lamblie wyjda z kolonoskopii; ze nie ma przewleklej yersini itp. Juz nie pojde w zyciu do tego szpitala :/
W Poznaniu bylem na 1 wizycie i od razu diagnoza i leki a w Kaliszu chodze juz 1,5 roku i brak lekow, diagnozy, nie zgadzaja sie w niczym ze specjalista z Poznania :neutral:

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 02 wrz 2011, 15:15

no to lecz się w Poznaniu, już kiedyś tu jedna forumowiczka pisała o tym, jak to jest w Kaliszu i leczy się w Poznaniu właśnie :smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 02 wrz 2011, 15:20

problem w tym, ze nie stac mnie by jechac do Poznania dlatego szukam pomocy na miejscu. Te badania z yersini robilem w innym miescie tez, do tego tomografia tez w innym i na razie budzet wynosi 0 zl. Nie chce sam ustalac sobie antybiotykow i leczenia, ostatnia szansa u rodzinnego.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 05 wrz 2011, 21:28

hej, dostalem antybiotyki na ten wynik. Gastroenterolog stwierdzil, ze warto sie przeleczyc. Przepisal cypronex i metranidazol, co o tym myslicie? :razz: Czy moze byc gasprid jako oslonka na zoladek zamiast IPP?

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 05 wrz 2011, 22:06

ja brałam w sierpniu ubiegłego roku cyporonex i nic dalej małpa była aktywna
potem brałam unidox i też nic
teraz miałam dostać biseptol ale okazało się, że mam też helikobaktera więc na razie wzięli się za to,jestem po Duomox-ie i metronodazolu właśnie
ale cz7 coś to dało zobaczę dopiero za 2 msc
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 05 wrz 2011, 22:13

a to ciekawe i troche mnie zaniepokoilas. Tez mialem helicobactera i dostalem duomox + fromilid i udalo mi sie go pozbyc w tydzien :)
a jak dlugo bralas cypronex? ja mam to wszystko brac przez tydzien.
Na forum pisano tez, ze cypronex dziala dobrze na CD. :)

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 06 wrz 2011, 23:23

cypronex jak i unidox brałam przez 3 tygodnie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpretacja wyników”