Zbliża się kolonoskopia..

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
ddlove
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Zbliża się kolonoskopia..

Post autor: ddlove » 16 lut 2013, 13:02

Na początek WITAM WSZYSTKICH Serdecznie :aloha:

Ale przejdę do konkretów. 12 marca jadę do szpitala (MSWiA WWA) na przygotowanie do kolejnej kolonoskopii i kolonoskopie (+ gastro, usg i wiadomo inne badania). Ostatnią miałam chyba z 3lata temu i wyglądało to zupełnie inaczej, bo byłam w szpitalu dziecięcym, a teraz już dla dorosłych. Może mam zaniki pamięci :zawstydzony: , ale mam pytanie. Bo jadę 12 i już wtedy muszę zacząć to PRZYGOTOWANIE od rana, w pierwszy dzień jak to wygląda? Potem to już oczywiście wiem, no i bd w szpitalu. Wybaczcie głupie pyt. Dodatkowo chciałam zapytać jak to TAM (MSWiA) wygląda? Czy jest znieczulenie, uśpienie, nic? Mam 20lat (rocznikowo). Do tej pory miałam 2 kolono. i zawsze z uśpieniem, dlatego się obawiam. I ostatnie pyt. umówiona jestem z lekarzem na 3 tyg po badaniu na wyniki i wizytę u niego, jeśli będzie źle :( ... czy wyląduję w szpitalu :<

Może to głupie pytania i na pewno też zapytam mojego lekarza o to. Ale fajnie by było wiedzieć coś wcześniej.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i ZDRÓWKA WAM KOCHANI ŻYCZĘ :serce:
KAŻDY ZASŁUGUJĘ NA TO BY BYĆ SZCZĘŚLIWYM I ZDROWYM!
__________________________________________________________________________________________________________
19.03.2013 - wykonana HEMIKOLEKTOMIA PRAWOSTRONNA

STAN: zaostrzenie

LEKI:
- Pentasa 2x3
- Imuran 1x2
- Entocort 2x3
- Xifaksan 1x2

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Re: Zbliża się kolonoskopia..

Post autor: Baby » 16 lut 2013, 13:22

ddlove pisze:Na początek WITAM WSZYSTKICH Serdecznie :aloha:

Ale przejdę do konkretów. 12 marca jadę do szpitala (MSWiA WWA) na przygotowanie do kolejnej kolonoskopii i kolonoskopie (+ gastro, usg i wiadomo inne badania). Ostatnią miałam chyba z 3lata temu i wyglądało to zupełnie inaczej, bo byłam w szpitalu dziecięcym, a teraz już dla dorosłych. Może mam zaniki pamięci :zawstydzony: , ale mam pytanie. Bo jadę 12 i już wtedy muszę zacząć to PRZYGOTOWANIE od rana, w pierwszy dzień jak to wygląda? Potem to już oczywiście wiem, no i bd w szpitalu. Wybaczcie głupie pyt.
Na 2-3 dni przed badaniem dobrze jest mieć dietę półpłynną - dzieki temu czyszczenie będzie łatwiejsze. Do tej pory w szpitalu dawali Fortrans - jedni mieli rozłożone czyszczenia na 2 dni po 2 litry dziennie, inni pili wszystko jednego dnia. Teraz jest podobno nowy preparat, całkiem dobry w smaku i pije się tylko 2 litry tego płynu. Oczywiście wszystko dostajesz od pielęgniarek. Ja zawsze w dniu czyszczenia piję tylko wodę zwykłą niegazowaną albo cytrynową ale pacjenci popijają też sok jabłkowy lub winogronowy.
ddlove pisze:Dodatkowo chciałam zapytać jak to TAM (MSWiA) wygląda? Czy jest znieczulenie, uśpienie, nic? Mam 20lat (rocznikowo). Do tej pory miałam 2 kolono. i zawsze z uśpieniem, dlatego się obawiam. I ostatnie pyt. umówiona jestem z lekarzem na 3 tyg po badaniu na wyniki i wizytę u niego, jeśli będzie źle :( ... czy wyląduję w szpitalu :<
Może to głupie pytania i na pewno też zapytam mojego lekarza o to. Ale fajnie by było wiedzieć coś wcześniej.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i ZDRÓWKA WAM KOCHANI ŻYCZĘ :serce:
Ze znieczuleniem to różnie - jeśli masz na skierowaniu napisane kolonoskopia + znieczulenie to tak. Jeśli nie w dniu przyjęcia do szpitala porozmawiaj ze swoim lekarze prowadzącym i poproś o znieczulenie do badania. Ewentualnie dostaniesz głupiego jasia :)

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 16 lut 2013, 19:38

Poproś o kolonoskopie z uśpieniem to wtedy tak Ci zrobią :wink:
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
ddlove
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: ddlove » 17 lut 2013, 14:56

WrednaTubisia pisze:Sama mam skierowanie na kolonkę w MSWiA i na skierowaniu mam wpisane, że w pełnej narkozie. Z tego co się orientuje, dają tam osobom z CD zawsze w pełnej narkozie, chyba że przypadek wymaga inaczej. A do skierowania pielęgniarka nie dołączyła Ci karteczki ze wskazaniami? ddlove, poza tym gratuluję Ci terminu :lol: ja mam na 3 kwietnia i wypada, że w Wielkanoc nic nie tknę do jedzenia :cry:
Właśnie nic :( Mam tylko to skierowanie i tam są wypisane gastroskopia, kolonoskopia, usg itp. i nie ma nigdzie czy z narkozą, znieczuleniem :( Bardzo się obawiam :( A co do terminu, w sumie w miarę mi się podoba, ale wyniki wycinków mam mieć po ok 3tyg czy jakoś takiego i jeśli było by coś nie tak i musiałabym zostać w szpitalu, to bym się załamała 7maja mam - MATURĘ :!: Uuu to nieźle Ci się kochana trafiło na wielkanoc :(

@Alis myślisz że wystarczy tylko powiedzieć??? :) Było by fajnie

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Osóbka » 17 lut 2013, 16:13

Ja będę w MSW od 19 marca, ddlove, dokładnie tydzień po Tobie. Będę miała same przyjemne badania, czyli i gastro :placze: i kolo. Specjalnie prosiłam dr prowadzącą o znieczulenie, co skwitowała: "jak zwykle, zaczyna się..", ale na skierowaniu wpisała. Tak więc obawiam się, że przy CD znieczulenie nie jest obligatoryjne. Jednak z moich doświadczeń z tym szpitalem wynika, że pracują tam lekarze, z którymi można pogadać i nie są zamknięci na pacjentów i ich prośby, więc poproś, a myślę, że dadzą. W razie czego narób paniki i już :wink:
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 17 lut 2013, 16:33

Osóbka pisze:W razie czego narób paniki i już :wink:
Dokładnie :razz: mnie w Centrum Onkologii na żywca wzięli, w trakcie narobiłam paniki to dali coś w żyłę i mnie oszołomiło. Miałam wrażenie że stoję obok i oglądam swoje badanie. Z tego co mi wiadomo, jak ktoś miał zabiegi operacyjne w obrębie jamy brzusznej i miednicy mniejszej to także bez problemu dają narkozę. Moja mama nie miałam na skierowaniu napisane że ma mieć znieczulenie, jednak jak lekarz dowiedział się ze miała kilka operacji brzusznych to sam jej zaproponował ze względu na to że mogły porobić się zrosty i badanie mogłoby być dla niej bardzo bolesne a dla lekarza trudne do wykonania.

Awatar użytkownika
ddlove
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: ddlove » 17 lut 2013, 17:34

Dzięki za pomoc! Na skierowaniu rzeczywiście nic, a nic o tym nie ma, a ja durna nie zapytałam P. Dr. :( Ale jak powiedzą że bez narkozy, to na prawdę nie będzie nawet udawana ta panika :shock: Strasznie się boję. Chociaż to znieczulenie, jakoś przeżyję.

Mam nadzieje, że tak nie będzie, ale jak znajdą coś w zwykłych badaniach co będzie trzeba leczyć w szpitalu, dożylnie itp. to P. Dr. mówiła że mogą mnie od razu zostawić na tydzień/2tyg. więc może się spotkamy OSÓBKA :papa:
KAŻDY ZASŁUGUJĘ NA TO BY BYĆ SZCZĘŚLIWYM I ZDROWYM!
__________________________________________________________________________________________________________
19.03.2013 - wykonana HEMIKOLEKTOMIA PRAWOSTRONNA

STAN: zaostrzenie

LEKI:
- Pentasa 2x3
- Imuran 1x2
- Entocort 2x3
- Xifaksan 1x2

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 17 lut 2013, 17:59

Nie wiem, jakie zwyczaje panują w MSWiA, ale ja na swoim skierowaniu nie miałam napisanej informacji, ze kolonoskopia z narkozą, a byłam mile zaskoczona, ze było na "śpiocha" (miałam z Poznaniu).

ddlove, jeśli po dobroci się nie uda, to zacznij panikować :wink:
Powodzenia!

Ktoś, gdzieś napisał, ze Crohnów się usypia do kolonki... To chyba wynika z jakiś osobistych obserwacji lekarzy itp. U nas, we Wrocławiu jest szpital, gdzie praktykują kolonoskopię "na żywca" (Ordynator oddziału otwarcie powiedział o tym na konferencji), dopiero, gdy pacjent nie wytrzymuje z bólu podczas badania, panikuje, czy rzeczywiście są jakieś przeszkody, czy mogłoby to spowodować silny ból itp. wtedy dają w żyłę :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
województwo: dolnośląskie

Post autor: nataliak71 » 17 lut 2013, 18:08

ddlove, panika i rozpacz to najlepsze, do tego krzycz, że nie dasz sobie inaczej zrobić :) u mnie skutkuje i nawet gastroskopie robią mi wtedy pod narkozą i wszyscy wiedzą na oddziale kto to ja i że bez narkozy się nie obejdzie :)

ale to prawda co pisze Natuśka, we Wrocławiu robią tylko w środy z taką opcją a tak to głupi jaś.

będzie dobrze
:przytul:
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 17 lut 2013, 18:44

Zachęcam do przeczytania art w kwartalniku np znieczulenia. Mnie się na żywca podobało, a w trakcie mnie znieczulili, bo usuwali polipy.
Często podaje się leki, które wywołują niepamięć wsteczną. Nie zawsze może być pełen śpik, bo w rożnych typach znieczulania są inne wymagania co do kadry itp. Kiedyś w MSW pełen śpik był raz tygodniu. Na ten termin czekało się dłużej.
I przygotuj się na to, że dorosły oddział, jak dobry by nie był - to nie dziecięcy. Juz cię nikt nie dopieści.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Osóbka » 17 lut 2013, 19:49

ddlove, będzie mi miło Cię poznać, chociaż życzę Ci jak najkrótszego pobytu w szpitalu.
Mamcia, chyba nadal tak jest, że śpiochy są niezbyt często i w konkretnych terminach, bo dziewczyny w sekretariacie szukały w kajeciku terminu z uwzględnieniem info o znieczuleniu, tzn. specjalnie zwracały uwagę na ten zapis.
Wydaje mi się, że WIM na Szaserów usypia wszystkich do kolonoskopii, ale coś słabo, bo ja im się np. wybudziłam :mad:
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 17 lut 2013, 23:25

w mswia robia we wtorki i czwartki. Nie wiem po co robic panike ja poprostu podziekowalam za kolonke na zywca, zwlaszcza ze pani doktor nie chciala dac zadnego znieczulenia i zaczela na mnie krzyczec, a z lekarka prowadzaca uzgadnialam ze badanie ma byc z narkoza, wiec poczekalam sobie na termin.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 17 lut 2013, 23:32

to ja jakiś odmieniec jestem :)
mnie zawsze proponowano narkozę a ja za nią dziękuję
ale przyznam, że z każdym rokiem jest coraz gorzej i możliwe, że w tym roku skorzystam
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”